× بستن تبلیغات

عمومی

عمومی

 

اگر فرزندی در خانه دارید و می خواهید تمام توجه و تمرکزش را به انجام کاری معطوف نمایید باید فعالیتی را برای او انتخاب کنید که چنین پتانسیلی را داشته باشد. به همین خاطر است که گروهی از متخصصان رباتیک موسسه Wyss هاروارد «روت» را ابداع کرده اند.

روت (Root) نوعی ربات شش ضلعی و کوچک است که برای برانگیختن علاقه مندی کودکان و جلب توجه شان به کد نویسی طراحی شده. این ربات روی تخته های سفید می خزد و با استفاده از ماژیک و پاک کن آن، دستورات یا کدهایی را روی تخته ایجاد می کند.

بچه ها هم می توانند با حرکت دادن آیکون هایی که در داخل اپ همراه این ربات به نام Square قرار دارد حرکت آن را تحت کنترل خود در بیاورند و تنها کافیست حدس بزنند که بعد از انتخاب یک آیکون خاص و قرار گرفتن آن در یک موقعیت چه اتفاقی رخ می دهد.

بنابراین حتی خردسالان و اطفال خیلی کوچک هم می توانند ربات را وادار به ترسیم یک فرمان کرده و سپس آن را پاک نماید. بچه هایی هم که سن و سال بیشتری دارند می توانند از حالت های پیشرفته تر اپلیکیشن و اینترفیس متنی آن استفاده نمایند.

چون این ربات می تواند به صورت در لحظه و آنی نشان دهد که کد نوشته شده چه نتیجه ای دارد، مطمئنا شمار زیادی از اطفال به استفاده از آن جلب خواهند شد. Zivthan Dubrovsky محقق ارشد رباتیک این موسسه در رابطه با روت اظهار داشت:

ما در دنیای دیجیتالی زندگی می کنیم اما مدارس کد نویسی را به کودکان یاد نمی دهند. آمریکا برای رقابت در این دنیا به برنامه نویس های کامپیوتری نیاز دارد. 71 درصد از مشاغل جدید در رشته های علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی حول محور کدنویسی هستند. اگر بتوانیم این مشکل را حل نماییم آنگاه گامی قابل توجه را به سمت جلو برداشته ایم.

این تیم همچنان تلاش دارد شرکایی را برای آوردن روت به کلاس های درس پیدا کند و اگر موفق شود به هدف اعلام شده دست پیدا کند آنگاه قصد دارد نوعی محیط آموزشی را طراحی کند که در آن کودکان امکان می یابند کلیه قابلیت های این ربات را کشف نمایند.

 
نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 12:48 توسط افسانه عبدالهی|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ