× بستن تبلیغات

عمومی

عمومی

 Ù†Ø±Ù… افزار فوری اندروید

با استفاده از پروژه جدید گوگل دیگری نیازی نیست تا برای اجرای یک لینک یا فایل نرم‌افزار آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

 

به گزارش کلیک، شرکت گوگل همیشه به دنبال راهی بوده است تا تمام رقیبان خود را پشت سر بگذارد و به نظر می‌رسد هم اکنون آن‌ها توانسته‌اند با استفاده از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی این راه را بیابند. اما بیایید با هم نگاهی به این نرم‌افزار‌ها بیندازیم. نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی واقعا چه هستند؟ این نرم‌افزار‌ها در واقع مفهوم جدیدی از اپلیکیشن‌ها هستند که می‌توانند روش کار با تلفن‌های هوشمند را تغییر دهند. به وسیله این پیشرفت بزرگ شما فادر خواهید بود تا بدون نصب یک نرم‌افزار بر روی تلفن خود، به بخشی از آن نرم‌افزار دست یابید. فوق العاده به نظر می‌رسد.این طور نیست؟

 
 
 

نرمافزار فوری اندرویدی چگونه کار میکند؟

برای مثال، فرض کنید به شما یک لینک از یک ویدیو که متعلق به BuzzFeed می‌باشد، داده شده است. درحالت عادی اگر شما بخواهید آن ویدیو تماشا کنید ناچار خواهید بود تا نرم‌افزار  BuzzFeed را دانلود کنید. اما هم اکنون شما قادر خواهید بود تا با استفاده از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی که از طریق google play دانلود می‌شوند تنها بخش بسیار کوچکی از نرم‌افزار  را جهت مشاهده ویدیو در مرورگر خود دانلود کنید. در حقیقت با دانلود نکردن کل یک نرم‌افزار  گوشی‌های ما پر از نرم‌افزار‌های اضافی نخواهند شد. هم‌چنین اگر حافظه تلفن شما کاملا پر باشد مطمئنا شما نمی‌توانید نرم‌افزار  دیگری را بر روی آن نصب کنید. اما در چنین شرایطی با استفاده از نرم‌افزار فوری اندرویدی خواهید توانست لینک ویدیویی BuzzFeed را که یکی از دوستانتان برای شما فرستاده است، مشاهده کنید. زیرا این لینک دقیقا در این نرم‌افزار اندرویدی باز می‌شود. به عنوان مثالی دیگر می‌توان به Android Pay اشاره کرد. فرض کنید که شما تنها یک بار قصد دارید از این نرم‌افزار استفاده کنید اما در شرایط عادی باید منتظر بمانید تا کل نرم‌افزار بر روی گوشی شما دانلود شود که این فرایند نیز از حوصله بسیاری افراد خارج است و کسل‌کننده به نظر می‌رسد. اما با استفاده از این نرم‌افزار جدید گوگل تمام این مشکلات حل خواهند شد.

کدام نسخه‌های اندروید با این ویژگی جدید سازگاری دارند؟

خبر خوب برای کاربران اندروید این است که تمام نسخه‌های ۴٫۱ به بالا می‌توانند از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی لذت ببرند. مهم نیست که شما از JellyBean استفاده می‌کنید یا Marshmallow. گوگل همیشه همراه شما است. زمانی که کار شما با نرم‌افزار فوری اندرویدی به پایان رسید در نهایت این امکان برای شما وجود دارد تا نرم‌افزار مربوط به آن کار خاص را کاملا دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید. تصمیم با شما است. در صورت تمایل می‌توانید اقدام به نصب نرم‌افزار کرده یا از انجام این کار صرف نظر کنید.

البته لازم به ذکر است که در حال حاضر محدودیت‌هایی در استفاده از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی وجود دارد. به طوری که این نرم‌افزار‌ها محدود به ۴ مگابایت هستند. اما گوگل در تلاش است تا این مقدار را افزایش دهد. همیشه زمانی که شرکت گوگل پروژه جدیدی را آغاز می‌کند، محدودیت‌هایی وجود دارد که مورد پسند ما نیستند. با این وجود استریم کردن یه نرم‌افزار چیزی است که می‌تواند در حال حاضر از آن خوشحال بود. البته نرم‌افزار فوری گوگل هنوز چندان شناخته شده نیست. زیرا گوگل در حال حاضر سعی دارد تا از نرم‌افزارهای پیچیده در اپلیکیشن فوری اندرویدی خود پشتیبانی کند و از طرفی بر روی روش سریع بازی کردن (instant gameplay) تمرکز کرده است. با این حال جای امیدواری وجود دارد که گوگل پشتیبانی خود را از سایر نرم‌افزار‌ها نیز افزایش دهد.

نرم افزار فوری اندروید

چه زمانی نرمافزارهای فوری در دسترس عموم قرار میگیرند؟

اگر همه چیز خوب پیش برود، پیش‌بینی می‌شود که این نرم‌افزار‌ها تا قبل از پایان سال جاری در دسترس قرار گیرند. از طرف دیگر این شانس نیز وجود دارد تا این نرم‌افزار‌ها به موقع عرضه شوند. زیرا توسعه دهندگان مجبور نیستند تا تغییرات اساسی و پایه‌ای بر روی نرم‌افزار‌های خود اعمال کنند.زیرا این اپلیکیشن‌ها از توابع API و کدهای مشابه در اپلیکیشن‌های عادی استفاده می‌کنند. تنها تغییری که نیاز است تا توسعه دهندگان انجام دهند آن است که نرم‌افزار‌های خود را به‌روز رسانی کنند تا بتوانند از ویژگی جدید گوگل بهره مند شودند.

نتیجه‌گیری:

پروژه جدید گوگل یک موفقیت چشمگیر در شیوه استفاده از نرم‌افزار‌های اندرویدی محسوب می‌شود و هدف آن افزایش سرعت دستگاه کاربران است. زیرا با استفاده از این ویژگی دیگر نیازی نیست تا برای دسترسی به یک لینک یا فایل، نرم‌افزاری را دانلود کنیم که ممکن است فقط یک بار از آن استفاده کنیم و حتی در آینده فراموش کنیم که آن را بر روی گوشی خود نصب کرده‌ایم.

نوشته شده در شنبه 15 ارديبهشت 1397ساعت 14:39 توسط افسانه عبدالهی|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ