× بستن تبلیغات

عمومی

عمومی

 به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ماه نوامبر 2017، اپل از کاربران اپل‌واچ خواسته بود تا در صورت رضایت در طرح " (مطالعه روی قلب) Apple Heart" که با همکاری بخش سلامت دانشگاه استنفورد صورت گرفته، شرکت کنند.

حال اپل اعلام کرده است که مطالعه روی اطلاعات کابرانی که در این طرح شرکت کرده اند، آغاز کرده است. شرایط شرکت در طرح مطالعه روی قلب، تایید نداشتن مشکل فیبریلاسیون دهلیزی و فلوتر دهلیزی است. همچنین کاربران باید تایید کنند که از داروهای رقیق کننده خون از جمله کمادین، پاراداکسا، زارلتو، الیکوییس و ساوایسا استفاده نمی‌کنند.

اگر کاربران داشتن شرایط ذکر شده را تایید کنند، اپل ایمیلی با عنوان رضایت آگاهانه به آن ها ارسال می کند که در آن اطلاعات مرتبط با قوانین حریم خصوصی بیمه سلامت وجود دارد.

چند ماه پیش بود که اپل اعلام کرد در حال کار روی قابلیتی است که با استفاده از آن کاربران می توانند به وسیله اپل واچ میزان قند خون را نیز اندازه گیری کند.  این شرکت آمریکایی می گوید قابلیت ذکر شده تا یک سال آینده روی اپل واچ ها فعال می شود. احتمال می رود اپل از جمع آوری اطلاعات کاربران قصد ساخت محصول و قابلیت های جدید داشته باشد.

 اپل مطالعه روی اطلاعات ضربان قلب کاربران اپل‌واچ را آغاز کرد

نوشته شده در سه شنبه 17 بهمن 1396ساعت 9:44 توسط افسانه عبدالهی|

 ال‌ جی به فعالیت خود در بازار گوشی‌ هوشمند چین پایان می‌دهد

به‌تازگی خبرهایی از خروج ال‌جی از بازار گوشی‌ هوشمند چین به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد دلایل خروج ال‌جی از بازار چین، به انتشار گزارش مالی ۲۰۱۷ این شرکت مربوط است. بر اساس گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، کمپانی ال‌جی توانسته است به سود قابل‌ توجهی دست یابد. با این حال بخش موبایل این شرکت در سه‌ماهه‌ی چهارم سال گذشته، متحمل ضرری ۱۹۲ میلیون دلاری شده است.

گفتنی است ال‌جی شکست خود را در مقابل برندهای چینی پذیرفته است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در سال ۲۰۱۷، توانست ۱۳.۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به‌ فروش برساند که بازار چین سهمی از آن ندارد. دلیل این امر، عدم فعالیت ال‌جی در بازار چین عنوان شده است.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، کمپانی ال‌جی در چند سال اخیر نتوانسته است به اهداف خود دست یابد. حاشیه سود پایین و ضررهای متعدد مالی در بخش موبایل ال‌جی، دلیل محکمی برای پایان یافتن فعالیت این شرکت در بازار چین است. از سوی دیگر، عرضه نشدن دو گوشی پرچم‌دار G6 و V30 به‌صورت رسمی در چین به ضرردهی ال‌جی افزوده است. در وب‌سایت رسمی این شرکت برای کاربران چینی، تنها گوشی پرچم‌دار G5 دیده می‌شود و خبری از دیگر پرچم‌داران ال‌جی نیست.

در اکثر بازارهای آسیایی، تولیدکنندگان چینی به دلیل عرضه محصولات بهتر و قیمت‌های رقابتی، کمپانی‌های دیگر را از ادامه فعالیت منصرف می‌کنند. از این رو ال‌جی بازار آمریکای شمالی را بهترین محل برای عرضه محصولات خود می‌داند. باید دید ال‌جی برای رویداد MWC 2018 چه مهره‌هایی را آماده کرده است و آیا این کمپانی می‌تواند به ضررهای بخش موبایل خود پایان دهد یا خیر.

نوشته شده در يکشنبه 29 بهمن 1396ساعت 9:38 توسط افسانه عبدالهی|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ