× بستن تبلیغات

عمومی

عمومی

  ØªÙ†Ø¸ÛŒÙ…ات دسترسی برنامه ها

در این مطلب قصد داریم شما را با 5 مورد از تنظیمات دسترسی برنامه ها در اندروید و iOS که بسیار رایج و در عین حال مهم هستند آشنا کنیم.

 

اگر کاربر سیستم عاملی مانند اندروید باشید، حتما تا الان برایتان پیش آمده که بدون معطلی و لحظه‌ای فکر کردن، هر درخواست مجوز دسترسی ظاهر شده توسط یک اپلیکیشن یا بازی را پذیرفته‌اید.

 

این موضوع حتی شامل مجوزهای حساسی مانند امکان دسترسی به دوربین، میکروفون و مکان نیز می‌شود که اکثر کاربران بدون اینکه اصلا ببینند این مجوزهای دسترسی اپلیکیشن‌ها برای چه منظوری است؛ آنها را تایید می‌نمایند.

اما باید بدانید که تایید چشم بسته و بدون آگاهی این درخواست مجوزها، می‌تواند امنیت شما یا گوشی هوشمندتان را به خطر بیندازد. در این مطلب می‌خواهیم به چند مورد از خطرناک‌ترین مجوزهای دسترسی نگاهی بیندازیم و ببینیم که چگونه برخی از اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها از این دسترسی‌ها سوءاستفاده کرده و اطلاعات مهمی را در رابطه با شما بدست می‌آورند.

نگاهی کلی به تنظیمات دسترسی برنامه ها در اندروید و آی او اس

پیش از اینکه به معرفی مجوزهای دسترسی بپردازیم باید ببینیم اصلا این درخواست‌ها چه ماهیتی دارند و نحوه تعامل با آنها چگونه است.

در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS، تقریبا همیشه در هنگام نصب برنامه‌ یا بازی جدید، با درخواست‌های مجوز دسترسی به قسمت‌های مختلف روبه‌رو خواهید شد. اگر یک توسعه دهنده اپلیکیشنی طراحی کرده باشد که در ارتباط با مخاطبین شما است، موظف خواهد بود حتما کد درخواست مجوز برای دسترسی به مخاطبین کاربر را در بین کدهای برنامه قرار دهد.

شما می‌توانید تنظیمات دسترسی برنامه ها در اندروید 6.0 مارشمالو و بعد از آن را به صورت مجزا فعال یا غیرفعال کنید. زمانی که یک برنامه جدید را نصب می‌کنید، پنجره پاپ‌آپی ظاهر می‌شود که از شما درخواست صدور مجوز دسترسی به بخش‌هایی به‌خصوصی را دارد.

برای مثال اگر شما یک اپلیکیشن اس‌ام‌اس را دانلود و نصب کنید، زمانی که از قابلیت دوربین این برنامه جهت ارسال تصویری به یکی از دوستانتان استفاده کنید، باید به برنامه اجازه دسترسی به دوربین گوشی خود را بدهید. اگر در پنجره باز شده گزینه No یا خیر را انتخاب کنید، طبیعتا قادر به استفاده از چنین قابلیتی نخواهید بود.

اما در صورت تمایل می‌توانید هر زمان که خواستید به تنظیمات برنامه بازگشته و مجوزهای دسترسی آن را به صورت دلخواه تغییر دهید.

در سیستم عامل iOS نیز سیستمی مشابه به‌کار گرفته شده است و کاربر در هر زمانی که بخواهید قادر است دسترسی اپلیکیشن ها را به‌صورت مجزا و تک‌به‌تک تغییر دهد.

در سیستم عامل اندروید 5 آبنبات چوبی و یا قدیمی‌تر از آن، شما می‌توانستید یا تمام مجوزها را قبول و یا همه آنها را رد کنید. زمانی که یک اپلیکیشن را از گوگل پلی استور نصب می‌کردید، لیستی از مجوزهای دسترسی آن اپلیکیشن به شما نمایش داده می‌شد. اگر فقط با یکی از این مجوزها مشکل داشتید، تنها راه‌حل پیش‌رویتان صرف‌نظر از نصب آن برنامه بود؛ البته اگر روت کردن و آزادی عمل پس از آن را در نظر نگیریم.

مجوز دسترسی اپلیکیشن ها

وقتی اپلیکیشن مجوز دسترسی لازم برای انجام کاری را داشته باشد، تا زمانی که مجددا آن را غیرفعال نکنید، از این مجوز استفاده خواهد کرد. به عبارت دیگر، اپلیکیشن قرار نیست هر موقع که بخواهد کاری که قبلا مجوزش را داده‌اید، انجام دهد، از شما اجازه نخواهد گرفت.

1) میکروفن

یک اپلیکیشن ضبط صدا طبیعتا درخواست مجوز دسترسی به میکروفن گوشی هوشمند شما را دارد؛ اما آن بازی‌هایی که با دادن این مجوز نصبشان کرده‌اید چطور؟ اگر قضیه به‌نظرتان کمی مشکوک می‌آید، خب حق دارید؛ چون واقعا همین‌طور است و باید هم نگران بود!

نشریه نیویورک تایمز اخیرا هزاران بازی در فروشگاه گوگل پلی و چند مورد را در اپ استور شناسایی کرد که از یک برنامه‌ درونی به نام Alphonso Automated Content Recognition یا نوعی برنامه “تشخیص خودکار محتوا” بهره می‌برند. شاید یکی از مثال‌های بارز و شناخته شده از چنین برنامه‌ای، اپلیکیشن Shazam باشد که با استفاده از میکروفن گوشی هوشمند شما، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی که در اطراف شما در حال پخش هستند را شناسایی می‌کند. معمولا این برنامه‌ها از اطلاعات بدست آمده برای ارائه تبلیغات مرتبط و بهتر به همان کاربر، استفاده می‌کنند.

اگرچه این نوع تنظیمات دسترسی برنامه ها مخرب و نابودکننده نیست؛ اما مسلما هیچ کاربری نمی‌خواهد حس کند در حال شنود شدن است! بازی‌هایی مانند Surface Shifter یا Bunny Jump، حتی زمانی که در حال اجرا نیستند نیز از میکروفون یا دوربین گوشی هوشمندتان استفاده می‌کنند تا بفهمند در حال تماشای چه برنامه‌ای هستید.

برای مثال اگر برنامه‌های ورزشی زیاد نگاه می‌کنید، آنها تبلیغاتی مرتبط با تجهیزات هواداری تیم‌ها یا البسه تیم‌های محبوب را به شما ارائه می‌دهند.

اگر یک اپلیکیشن دسترسی لازم به میکروفن گوشی هوشمندتان را داشته باشد، در واقع می‌تواند هر زمانی که تمایل داشت، محیط اطراف شما را آنالیز کند.

2) دوربین

یکی از موارد بسیار رایج در لیست تنظیمات دسترسی برنامه ها اجازه دسترسی به دوربین گوشی هوشمند است. یک اپلیکیشن آلوده و خراب‌کار با داشتن چنین مجوزی می‌توانید اعمال مجرمانه مختلفی را به انجام برساند.

اگرچه بسیاری از اپلیکیشن‌ها به دلایل منطقی و لازم، درخواست اجازه دسترسی به دوربین گوشی شما را دارند؛ برای مثال جهت گرفتن عکس درون برنامه، اما همیشه باید حواستان باشد که همانند میکروفون ممکن است مورد سوءاستفاده اطلاعاتی یا بدتر از آن قرار بگیرید. به عبارت ساده‌تر، با دادن چنین مجوزی، برنامه می‌تواند با استفاده از دوربین گوشی شما، در هر زمانی که دلش خواست از محیط اطراف یا خود شما عکس بگیرد.

مجوز دسترسی به اینترنت آن‌قدر رایج و معمول است که سیستم عامل اندروید اصلا شما سوالی در این خصوص نمی‌پرسد. حال شرایطی را در نظر بگیرید که چنین اپلیکیشنی هم به اینترنت و هم به دوربین گوشی شما دسترسی داشته باشد؛ خب نیازی به گفتن نیست که به راحتی می‌تواند هر عکسی که دلش می‌خواهد را گرفته و آن را در فضای اینترنت منتشر کند.

فلیکس کراوز، یکی از توسعه‌ دهندگان سیستم عامل iOS نشان داد که چگونه یک اپلیکیشن در گوشی آیفون می‌تواند از کاربری که در حال استفاده از آن است، عکس گرفته و فورا آن را به اشتراک بگذارد.

عکس‌های خصوصی، عکس‌های شرم‌آور و موارد حتی بدتر از آنها که متاسفانه منجر به اخاذی و مشکلات بعدی می‌شود همگی جزو پتانسیل‌های استفاده غیرمجاز و مجرمانه از مجوز دسترسی به دوربین گوشی‌های هوشمند هستند.

3) مکان

مکان کلی شما البته چیز کاملا مخفیانه و خاصی نیست؛ در واقع مکان شما با آدرس آی‌پی قابل تشخیص می‌باشد. اما این بدان معنی نیست که به هر اپلیکیشنی اجازه بدهید به مکان شما دسترسی پیدا کند. اگر هر چقدر فکر می‌کنید قادر به پیدا کردن دلیلی برای درخواست چنین مجوزی از سوی اپلیکیشن موردنظرتان نیستید؛ خب احتمالا با یک مورد سوءاستفاده‌گر مواجه شده‌اید!

برای مثال برنامه Google Maps به مشخصات مکانی شما نیاز دارد تا بتواند شما را راهنمایی کند. برنامه Shazam این اطلاعات را زمانی که یک آهنگ را تگ می‌کنید، ذخیره می‌کند. اما بازی‌های رایگانی که هیچ ارتباطی با مشخصات مکان شما نمی‌توانند داشته باشند، مسلما نباید درخواست مجوز دسترسی به چنین بخشی را هم ارائه دهند.

برنامه‌های چراغ‌قوه در این زمینه که انواع و اقسام دسترسی‌ها شامل مجوز دسترسی به مشخصات مکانی شما را درخواست می‌کنند، معروف هستند. این برنامه‌ها، متاسفانه اطلاعات بدست آمده را به شرکت‌های تبلیغاتی می‌فروشند.

اینکه تبلیغ دهنده‌ها بدانند چه نوع مغازه‌هایی در اطراف محل سکونت یا کار شما وجود دارد و یا محلی که در آن زندگی می‌کنید چه‌جور جایی است؛ طبیعتا می‌توانند آیتم‌ها و خدماتی که مناسب با شرایط شماست را به صورت تبلیغات نمایش داده و درآمد بیشتری داشته باشند.

4) مخاطبین

مخاطبین یکی دیگر از موارد رایج در لیست تنظیمات دسترسی برنامه ها محسوب می‌شود که متاسفانه این روزها هم بسیار باب شده است. برخی اپلیکیشن‌ها برای اشتراک‌گذاری آسان‌تر، مسلما نیاز دارند به مخاطبین شما دسترسی پیدا کنند. برای مثال یک برنامه پیام‌رسان جدید ممکن است بررسی کند که کدام از دوستان شما از این برنامه استفاده می‌کنند.

بر اساس اطلاعاتی که تا به این لحظه بدست آورده‌ایم، تشخیص این که واقعا یک اپلیکیشن قصد سوءاستفاده از چنین مجوزی را دارد، اصلا کار سختی نیست. اگر احساس می‌کنید که قرار است لیست مخاطبین شما به سرورهای تبلیغاتی فروخته شود، خب احتمالا حق با شماست!

مانند سایر مجوزها، واقعا سخت نیست که بفهمید این برنامه واقعا به اطلاعاتی نظیر لیست مخاطبین شما نیاز دارد یا خیر؛ یک بازی ممکن است در صورتی که از قابلیت دعوت دوستان استفاده کنید، چنین درخواستی را از شما داشته باشد. باید خیلی مراقب باشید، این که اطلاعات خود شما برای مقاصد تبلیغاتی به فروش برسد ممکن است چندان مساله مهمی نباشد؛ اما اگر اطلاعات تماس دوستان شما هم در این بین بدست چنین موسسات و آژانس‌هایی برسد، خب اصلا جالب نیست!

5) اس ام اس

فهرست تنظیمات دسترسی برنامه ها در اندروید و آی او اس معمولا در بسیاری از مواقع شامل این مورد نیز می‌شود که البته برای برنامه‌های مدیریت پیامک ها جایگزین کاملا منطقی و ضروری محسوب می‌شود. مثلا یک برنامه ممکن است اجازه دسترسی به پیام‌های متنی شما را برای بازخوانی کد ورود یا احراز هویت داشته باشد. این‌ها جزو موارد عادی و قانوی استفاده از چنین مجوزهایی هستند؛ اما مانند هر قابلیت دیگری، دسترسی به پیامک‌های کاربر نیز می‌تواند نیمه‌ای تاریک داشته باشد.

یک برنامه مخرب ممکن است از این مجوز دسترسی به منظور ارسال تعداد بسیار زیادی پیام کوتاه را به شماره‌های خاص استفاده کند و در نتیجه شما با دیدن فیش موبایلتان حسابی غافلگیر شوید.

یا در مثالی دیگر، این برنامه‌ها می‌توانند پیام‌های درخواست کمک به شکل گیفت کارت را با داستان‌های ساختگی برای شما ارسال کنند.

همه چیز به شرایط بستگی دارد

قصدمان نگرانی یا ترساندن شما نیست؛ در واقع تنظیمات دسترسی برنامه ها چیزی است که هر روز با آن سر و کار خواهید داشت و دلیلی هم وجود ندارد که فکر کنید تمام آنها به منظور سوء استفاده از اطلاعات شما انجام می‌شود! مجوز دسترسی اپلیکیشن‌ها اصلا موضوع بدی نیست و بسیاری از توسعه دهندگان به طور شفاف در توضیحات اپلیکیشن می‌گویند که این دسترسی‌ها را برای چه منظوری لازم دارند.

به همین دلیل است که باید نسبت به دسترسی‌هایی که به بازی‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف می‌دهید، حساسیت به خرج داده و اصطلاحا همین‌طور چشم بسته هر درخواستی در تنظیمات دسترسی برنامه ها را تایید نکنید.

اگر یک برنامه دوربین قابل اعتماد بر روی گوشی خود نصب کرده‌اید و اجازه دسترسی به دوربین را از شما طلب می‌کند، خب پرواضح است که باید درخواستش را تایید کنید. اما در شرایطی که یک بازی ورق درخواست مجوز دسترسی به مخاطبین، مکان و اس‌ام‌اس‌های شما را دارد، آن وقت است که باید برنامه را حذف کنید و یا چنین دسترسی‌هایی را به آن ندهید.

حواستان باشد که معروف بودن یک برنامه یا بازی به معنی امن بودن 100 درصدی آن نخواهد بود. بسیاری از برنامه‌های برجسته و پرطرفدار اندروید، دارای مشکلاتی در زمینه حریم خصوصی هستند. خوشبختانه در بسیاری از مواقع شما می‌توانید در هر زمینه چندین اپلیکیشن را پیدا کنید؛ بنابراین اگر با مورد مشکوکی مواجه شدید خیلی ساده به دنبال یک جایگزین برای آن باشید.

در سیستم عامل اندروید شما می‌توانید با مراجعه به مسیر Settings > Apps & notifications > App permissions مجوز دسترسی اپلیکیشن‌ها را مشاهده کنید. در این بخش همچنین تمام برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاه را براساس نوع دسترسی‌شان بررسی نمایید.

کاربران آیفون و آیپد نیز می‌توانند با مراجعه به مسیر Settings > Privacy و انتخاب نوع دسترسی مدنظرشان، اپلیکیشن‌هایی که مجوز آن دسترسی را دارند، مشاهده کنند. با استفاده از دکمه روبه‌روی هر برنامه می‌توانید مجوز دسترسی آن را فعال یا غیرفعال نمایید.

تنظیمات دسترسی برنامه ها

می‌توانید مجوزهای حساس و پرخطر را مجددا بررسی کنید تا مطمئن شوید اپلیکیشنی به اشتباه از چنین مجوزهایی برخوردار نشده است.

چگونه تنظیمات دسترسی برنامه ها را مدیریت کنیم؟

در این مطلب ما سعی کردیم بگوییم چرا دسترسی‌ها در اندروید یا iOS بسیار مهم هستند؛ همچنین 5 مورد از خطرناک‌ و حساس‌ترین دسترسی‌ها را نیز به شما معرفی کردیم. تمام این دسترسی‌ها براساس انتخاب شما فعال یا غیرفعال می‌شوند، بنابراین با صرف اندکی وقت و دقت، به راحتی می‌توانید امنیت گوشی هوشمند خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

یادتان باشد این شما هستید که مشخص می‌کنید یک اپلیکیشن یا بازی از اطلاعات شما سوءاستفاده کند یا خیر؛ بنابراین این اجازه را به آنها ندهید!

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:55 توسط افسانه عبدالهی|

 Ø§ÙØ²Ø§ÛŒØ´ سرعت انیمیشن‌های اندروید

کاربران گوشی های اندرویدی می‌توانند با افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید یا غیرفعال کردن آنها شاهد تجربه کاربری روان‌تری از این سیستم عامل باشند.

 

دستگاه‌های اندرویدی در زمانی که بین اپلیکیشن‌ها، پنجره‌ها و منوهای مختلف جابه‌جا می‌شوید، انیمیشن‌هایی را به نمایش می‌گذارند. اما اگرچه این انیمیشن‌ها گاهی اوقات بسیار روان و جذاب به‌نظر می‌رسند؛ اما در برخی مواقع ممکن است باعث اتلاف وقت و در موارد بدتر زمانی که منابع سخت‌افزاری در دسترس نباشد، منجر به لگ و احساس کندی دستگاه شوند.

 

خبر خوب اینکه شما می‌توانید با افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید و یا حتی غیرفعال کردن آنها، می‌توانید تجربه کاربری روان‌تر از اندروید را تجربه نمایید. اما باید توجه داشته باشید که این کار به صورت واقعی سرعت گوشی شما را افزایش نمی‌دهد؛ در واقع شما با فراخوانی سریع منوها، پنجره‌ها و اپلیکیشن‌های فعال در پس‌زمینه، احساس می‌کنید همه چیز روان‌تر و بهتر شده است.

اما در صورتی که این انیمیشن‌ها را به طور کامل غیرفعال کنید، به علت اینکه برخی از فشار موجود بر روی پردازنده یا تراشه گرافیکی برداشته می‌شود، مسلما بر روی عملکرد دستگاه‌هایی با منابع سخت‌افزاری کم و محدود تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت که شامل عملکرد روان و بدون لگ می‌شود.

گام اول: تنظیمات بخش Developer Options را فعال کنید

اگر در حال حاضر شما چنین بخشی را در منوی تنظیمات گوشی هوشمندتان نمی‌بینید، باید پیش از هر کاری، آن را فعال کنید. اکثر کاربران سیستم عامل اندروید با روش فعال کردن این بخش آشنایی دارند؛ اما برای یادآوری باز هم توضیح می‌دهیم:

  • به مسیر Settings > About Phone بروید.

*در اندروید اوریو باید به مسیر Settings > System > About Phone بروید.

  • حالا بر روی گزینه Build Number هفت بار لمس کنید.
  • تمام شد! شما اکنون یک توسعه دهنده یا Devoloper هستید.

افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید

افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید

بخش Developer Options حالا دیگر به لیست گزینه‌های منوی Settings دستگاه شما اضافه شده است.

*کاربران اندروید اوریو باید به مسیر Settings > System > Developer Options مراجعه کنند.

گام دوم: تغییر سرعت انیمیشن‌های اندروید

به منوی Developer Options رفته و به سمت پایین لیست گزینه‌ها پیمایش کنید؛ وقتی گزینه Drawing را پیدا کردید بر روی آن لمس نمایید.

افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید

افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید

در اینجا شما به تنظیمات کاملی جهت تغییر سرعت انیمیشن‌ها دسترسی خواهید داشت که شامل Window Animation Scale، Transition Animation Scale و Animator Duration Scale می‌شود.

افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید

این تنظیمات را می‌توانید هر طوری که مایل هستید انجام دهید؛ اما براساس تجربه، بهتر است انیمیشن‌های اندروید را به طور کامل غیرفعال نکنید. با این کار اگرچه عملکرد اندروید بدون لگ و بسیار روان می‌شود اما از جنبه‌های بصری بسیار خشک و دلسردکننده خواهد شد.

برای مثال من هر سه تنظیم را بر روی .5x قرار دادم؛ سرعت پیش‌فرض انیمیشن‌ها 1x می‌باشد و بنابراین با این کار .5x افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید را شاهد خواهید بود.

افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید

افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید

افزایش سرعت انیمیشن‌های اندروید

اگر گوشی هوشمند اندرویدی شما قدیمی بوده و سخت‌افزار چندان قدرتمندی در آن به‌کار نرفته، برای احساس روان‌تر شدن و افزایش سرعت اندروید، باید انیمیشن‌های آن را به طور کامل غیرفعال نمایید. این کار نه تنها اندروید را به سیستم عاملی روان‌تر تبدیل می‌کند، بلکه بخشی از منابع سخت‌افزاری محدود دستگاه‌تان را نیز آزاد نموده و در اختیار اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مختلف قرار می‌دهد.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:54 توسط افسانه عبدالهی|

ترفند در Notepad

یکی از برنامه های ویندوز که معمولا بسیاری از افراد کمتر با آن سر و کار دارند، نوت پد است! در این مطلب به معرفی چند ترفند در Notepad می پردازیم که بیشتر جنبه سرگرمی دارد.


در حقیقت با کمی کد نویسی ساده، می‌توانید برنامه های سرگرم کننده مینی را در این صفحه بنویسید. بیایید یک نگاه سریع به سه مورد جالب بیاندازیم.

یک ماتریس ایجاد کنید

آیا می‌خواهید با ایجاد یک صفحه The Matrix بر روی صفحه نمایش رایانه کمی تفریح کنید؟ شما می‌توانید آن را فقط با چند خط کد نویسی ساده انجام دهید. یک صفحه Notepad جدید را باز کنید، سپس کد زیر را وارد کنید:

 

@echo off
color 02
:tricks
echo %random%%random%%random%%random%%random%%random%%random%%random%
goto tricks

فایل را به صورت Matrix.bat ذخیره کنید. اسمی که انتخاب می‌کنید مهم نیست، فقط مطمئن شوید که آن را به عنوان یک فایل BAT ذخیره کنید. حالا هر وقت شما یا شخص دیگری بر روی این فایل دو بار کلیک کند با یک صفحه سیاه پر از کد مواجه می‌شود، شبیه کاری که هکر ها می‌کنند.

سومین ترفند در Notepad

 

کامپیوتر شما صحبت می‌کند

امروزه به لطف دستیار های صوتی مانند کورتانا دیگر شنیدن صدای صحبت کردن رایانه ها چیز غیر عادی نیست اما در گذشته که ویندوز جدید بود، شنیدن صدای صحبت کردن از سمت یک رایانه دیوانه کننده بود. شما می‌توانید این لحظات را با Notepad ایجاد کنید. اول، یک صفحه Notepad جدید را باز کنید و این کد را در آن کپی کنید:

 

Dim Message, Speak
Message=InputBox(“Enter text”,”Speak”)
Set Speak=CreateObject(“sapi.spvoice”)
Speak.Speak Message

آن را با عنوان Talking.vbs ذخیره کنید نام مهم نیست و می‌توانید هرچه خواستید جایگزین کنید. اما مطمئن شوید که به‌صورت VBS ذخیره می‌شود. حالا روی این فایل دو بار کلیک کنید و متن را وارد کنید تا رایانه شما جمله را برایتان بخواند.

 

ایجاد یک پین جدید

کارشناسان فناوری اطلاعات همیشه توصیه می‌کنند که برای هر کدام از کلمات عبور خود یک گذرواژه منحصر به فرد ایجاد کنید؛ اما ایجاد کردن این‌همه گذرواژه منحصر به فرد کار سختی است و برای این کار نرم افزارهای مختلفی مانند LastPass ایجاد شده است اما شما می‌توانید با یک کد نویسی در نوت پد، فایلی ایجاد کنید که برای شما رمز های تصادفی بسازد.

متأسفانه این ترفند فقط یک شماره تصادفی چهار یا پنج رقمی تولید می‌کند؛ بنابراین تنها برای پسوردهای بانکی یا مواردی مشابه آن مفید است. کد زیر را در یک صفحه Notepad جدید قرار دهید:

@echo off
:Start2
cls
goto Start
:Start
title Password Generator
echo I will make you a new password. 
echo Please write the password down somewhere in case you forget it. 
echo —————————————-¬———————–
echo 1) 1 Random Password
echo 2) 5 Random Passwords
echo 3) 10 Random Passwords
echo Input your choice
set input=
set /p input= Choice: 
if %input%==1 goto A if NOT goto Start2
if %input%==2 goto B if NOT goto Start2
if %input%==3 goto C if NOT goto Start2
:A
cls
echo Your password is %random%
echo Now choose what you want to do. 
echo 1) Go back to the beginning
echo 2) Exit
set input=
set /p input= Choice: 
if %input%==1 goto Start2 if NOT goto Start 2
if %input%==2 goto Exit if NOT goto Start 2
:Exit
exit
:B
cls
echo Your 5 passwords are %random%, %random%, %random%, %random%, %random%.
echo Now choose what you want to do. 
echo 1) Go back to the beginning
echo 2) Exit
set input=
set /p input= Choice: 
if %input%==1 goto Start2 if NOT goto Start 2
if %input%==2 goto Exit if NOT goto Start 2
:C
cls
echo Your 10 Passwords are %random%, %random%, %random%, %random%, %random%, %random%, %random%, %random%, %random%, %random%
echo Now choose what you want to do. 
echo 1) Go back to the beginning
echo 2) Exit
set input=
set /p input= Choice: 
if %input%==1 goto Start2 if NOT goto Start 2
if %input%==2 goto Exit if NOT goto Start 2

 

آن را با عنوان Generator.bat ذخیره کنید. همانند موارد قبل اسم فایل مهم نیست بلکه پسوند BAT آن مهم است. برای باز کردن آن دو بار کلیک کنید، یک منوی ساده خواهید دید که با استفاده از آن شما می‌توانید انتخاب کنید که یک، پنج یا ده کلمه عبور ایجاد شود.

 

آیا شما از این ترفندهای نوت پد لذت بردید؟ انواع دیگری از مینی برنامه هایی از این دست که با فایل های VBS یا BAT ایجاد شده است، می‌شناسید؟ آن را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:53 توسط افسانه عبدالهی|

 Ø§Ù„‌جی از تلویزیون‌های OLED 2016 خود همراه با وضوح 4K و دالبی ویژن رونمایی کرد

در طول هفته شرکت ال جی محصولات رده بالا متفاوتی معرفی کرد که LG G6 هم بین آن ها بود.

به گزارش کلیک، LG G6 یکی از دو تلویزیون با کیفیت 4K شرکت سونی است که در نمایشگاه امسال معرفی شد. این تلویزیون دارای پنل نمایشگر OLED با ضخامت 2.57 میلیمتر است که در جلوی آن یک صفحه شیشه ای قرار گرفته است.به گفته ال جی این برای اولین بار است که شیشه به قسمت روی نمایشگر متصل شده و این یکی از قابلیت های نمایشگر های OLED است که در این صورت به نور پس زمینه نیازی وجود نخواهد داشت.

در این تلویزیون از سیستم HDR Pro این شرکت استفاده خواهد شد که به گفته آن ها کیفتی خارق العاده را به نمایش میگذارد که همگان را به حیرت وا می دارد.

 

ال جی مدعی شد است که فناوری Infinite Contrast که به وسیله پیکسل های Self lighting رنگ مشکی کاملا طبیعی خواهد بود بدین معنی که به جای اینکه پیکسل ها نور مشکی تولید کنند، پیکسل ها خاموش می شوند تا طبیعی ترین رنگ مشکی تولید شود.

 

واضح است که G6 تلویزیونی رده بالا خواهد بود که قیمت بالایی هم خواهد داشت.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:50 توسط افسانه عبدالهی|

 Ø¹Ø±Ø¶Ù‡ نسخه دوم Opera TV برای تلویزیون‌های هوشمند

کمپانی فنلاندی اپرا که داعیه‌دار اصلی ساخت مرورگرهای موبایلی است، در زمینه پلتفرم‌های تلویزیون‌های هوشمند نیز دستی بر آتش دارد. این شرکت در حال حاضر نسخه دوم پلتفرم Opera TV را عرضه کرده است. به گزارش کلیک، اپرا در حال تلاش برای باقی گذاشتن اسم و رسمی بزرگ از خود در بازار OTT است، جایی که کمپانی رقیب یعنی موزیلا نیز از پا ننشسته و در این زمینه فعالیت خود را دوچندان کرده است. اما پیشنهاد اپرا برای تولیدکنندگان تلویزیون و همچنین توسعه‌دهندگان، یک پلتفرم کاربردی مبتنی بر HTML5 است که فرصت بزرگی را برای کسب درآمد از طریق پخش آگهی و شاید مهم‌تر از آن، پشتیبانی پرداخت صورت حساب، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

در حال حاضر حداقل چهار سیستم عامل تحت وب برای تلویزیون‌های هوشمند تولید می‌شوند که همه آن‌ها بیش از آنکه به دنبال جلب توجه کاربران باشند، به دنبال اخذ نظر مساعد سازندگان تلویزیون هستند. ما پلتفرم‌های Tizenسامسونگ و webOS ال‌جی را در اختیار داریم که هر دوی آن‌ها در اصل برای تلفن‌های همراه طراحی شده‌اند و در حال حاضر برای تلویزیون‌های هوشمند نیز به کار می‌روند. علاوه بر این دو، سیستم عامل موزیلا فایرفاکس نیز وجود دارد که در حوزه تلفن‌های هوشمند به موفقیت قابل توجهی دست پیدا نکرده است. گذشته از پلتفرم‌های HTML5، اپرا به دنبال رقابت با پلتفرم‌های Android TV و همچنین Apple tvOS نیز هست.

به طور طبیعی اپرا در حال تلاش برای جلب نظر مساعد سازندگان و همین طور توسعه‌دهندگان با شمار زیادی از فیچرهایی است که پلتفرم تحت وب خود را با آن‌ها شکل داده است؛ فیچرهایی که در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردارند. از جمله صدها اپلیکیشن وب و بازی. اما آنچه در زمینه تلویزیون‌های هوشمند دارای اهمیت است، دسترسی به محتوای ویدئویی به خصوص تلویزیون‌های دارای پخش زنده است، مانند سرویس‌های استریمینگ ویدئوی Cinemanow، Crackle، IGN، Feeln، Pitbull، Paula Deen، Red Bull، TED Washington Post و Young Hollywood است.

 

با این حال، توسعه‌دهندگان نیز ممکن است به فرصت‌های کسب و کار ارائه شده در نسخه دوم Opera TV  علاقه نشان بدهند. آخرین نسخه از این سیستم عامل با پلتفرم خدمات آگهی Mediaworks (متعلق به خود اپرا) ادغام شده است؛ پلتفرمی که ادعا می‌کند توسط بیش از 19 هزار سایت و اپلیکیشن روی دستگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر این، این سیستم عامل با یک راهکار پرداخت امن تأیید شده توسط پی‌پال ادغام شده است که نه تنها باری را از روی دوش توسعه‌دهندگان برمی‌دارد بلکه موجب آسایش خاطر خریداران نیز می‌شود.

اپرا پیش بینی کرده است که نسخه دوم Opera TV تبدیل به رابط کاربری بیش از 1000 تلویزیون هوشمند، دستگاه پخش بلوری و ست‌تاپ باکس شود. اما در حال حاضر و برای سه ماهه اول سال، تلویزیون‌های هوشمند هایسنس از این سیستم عامل بهره‌مند خواهند شد. هنوز از سایر سازندگانی که از سیستم عامل Opera TV استفاده خواهند کرد، نامی به میان نیامده است.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:49 توسط افسانه عبدالهی|

 ØªÙ„ویزیون 4K یا FHD؟ کدامیک بهتر و کارآمدتر است؟

طی چند سال اخیر میزان پیشرفت کمپانی‌های فعال در زمینه تولید تلویزیون‌ها و نمایشگرهای مربوط به این محصولات شایان ملاحظه بوده است.

هم اکنون بسیاری از کمپانی‌های بزرگ فعال در زمینه ساخت تلویزیون‌ها نظیر سامسونگ، ال‌جی و … از تلویزیون‌های Ultra UD 4K با به اختصاصی UHD 4K خود رونمایی کرده‌اند. اما به نظر شما خرید یک تلویزیون UHD 4K تا چه اندازه ضرورت دارد؟ از نظر ما استفاد از لقب 4K برای وضوح تصویر نمایشگر تلویزیون‌ها یک حقه تبغلیاتی است. در واقع حقه شبیه به حقه تبلیغاتی تلویزیون‌های سه بعدی عمل می‌کند که طی چند سال اخیر به وفور شاهد به کارگیری این نوع اصطلاحات در تلویزیون‌ها هستیم. اما با این وجود تلویزیون‌های مجهز به صفحه نمایش 4K از نظر تراکم پیکسلی و وضوح تصویر نسبت به سایر تلویزیون‌های مجهز به نمایشگرهای با وضوح پایین‌تر برتری دارند، اما این برتری به اندازه‌ای نیست که شما با چشم غیرمسلح بتوانید قادر به تشخیص آن باشید! بنابراین در این شرایط چه لزومی دارد که تلویزیونی با وضوح تصویر UHD 4K خریداری کنید؟!

 

 

تلویزیون 4K چیست؟

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم، واژه 4K در واقع مربوط به وضوح تصویر صفحه نمایش دستگاه است. معمولا تلویزیون‌هایی که وضوح تصویر فول اچ‌دی (Full HD) را ارائه می‌کنند از نظر پیکسل‌بندی 1080 در 1920 پیکسلی هستند. اما تلویزیونی که وضوح تصویر نمایشگر آن 4K باشد، پیکسل‌بندی 2160 در 3840 پیکسلی را به همراه دارد. از آنجایی که این صفحه نمایش‌ها از نظر طولی چیزی در حدود 4000 پیکسل را به همراه دارند به آن‌ها اصطلاحا 4K گفته می‌شود. بنابراین هنگامی که وضوح تصویر صفحه نمایش تلویزیونی 4K باشد، یعنی پیکسل‌های بیشتری در مساحت صفحه نمایش آن به کار گرفته شده و استفاده از پیکسل‌های بیشتر به معنای کیفیت، وضوح تصویر و یکپارچگی بیشتر تصاویر ارائه شده خواهد بود.

1

هنگامی که تعداد پیکسل‌های صفحه نمایشی بیشتری باشد، جزئیات دقیق‌تری قابل مشاهده خواهد بود و یکپارچگی تصویر ارائه شده بیشتر می‌شود. مسئله وضوح تصویر به طور مشابه در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. هم اکنون از وضوح تصویر QHD در صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند به وضوح استفاده می‌شود. وضوح تصویر QHD در واقع از نظر پیکسل‌بندی همان 1440 در 2560 پیکسلی محسوب می‌شود که یک وضوح تصویر بسیار بالا برای چشم انسان است. البته وضوح تصویر صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها برای ما به شکل محسوس‌تری قابل لمس است، چرا که در حین استفاده از این محصولات چشم ما به نمایشگر آن‌ها بسیار نزدیک است. اما در تلویزیون‌ها این چنین نیست و اغلب ما از فواصل دور به تماشای تلویزیون‌ها می‌پردازیم، از اینرو درک وضوح تصویر بسیار بالا در تلویزیون‌ها و تفکیک آن نسبت به برخی از وضوح تصویرهای پایین‌تر با چشم غیرمسلح امکان‌پذیر نخواهد بود. به بیان دیگر چشم انسان در شرایط عادی قادر به تشخیص تفاوت‌های مابین تلویزیونی با وضوح تصویر 4K و UHD نخواهد بود.

 

آینده نمایشگرها و تلویزیون‌های 4K

استفاده از صفحه نمایش‌های با وضوح تصویر 4K در تلویزیون‌ها تکنولوژی نیست که بخواهیم مخالف آن باشیم! در واقع چه دلم بخواهد و چه دلمان نخواهد در آینده نزدیک تقریبا تمامی تلویزیون‌هایی که عرضه می‌شوند از وضوح تصویر 4K بهره‌مند خواهند شد. تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است و مطمئنا تلویزیون‌ها و تکنولوژی‌های مرتبط با صفحه نمایش‌ به کار گرفته شده در آن‌ها نیز روز به روز با پیشرفت‌های ایجاد شده هماهنگ می‌شوند.

بنابراین بدون تردید تلویزیون‌های با وضوح تصویر 4K در آینده جایگزین تمامی تلویزیون‌های با وضوح تصویر فول اچ‌دی خواهند شد. اما به نظر شما در چه شرایطی کارایی صفحه نمایش‌های با وضوح تصویر 4K بیشتر می‌شود؟ مطمئنا زمانی وضوح تصویر صفحه نمایش یک محصول بیشتر قابل تفکیک خواهد بود که اندازه نمایشگر آن نیز افزایش پیدا کند. به بیان دیگر مسئله تراکم پیکسلی که با اندازه صفحه نمایش و وضوح تصویر آن ارتباط مستقیمی دارد، از جمله مسئله‌های اصلی است که می‌تواند به طور دقیق میزان کیفیت تصاویر ارائه شده در نمایشگرهای گوشی‌های یا تلویزیون‌ها را نشان دهد.

2

به عنوان مثال گوشی هوشمند اکسپریا زد آلترا سونی را در نظر بگیرید. این گوشی هوشمند از صفحه نمایشی 6.4 اینچی با وضوح تصویر فول اچ دی بهره می‌برد که نهایتا منجر به ارائه تراکم پیکسلی 334 پیکسل در هر اینچ می‌شود. در سمت مقابل گوشی هوشمند وان ام 9 اچ‌تی‌سی را در نظر داشته باشید که از نمایشگری 5 اینچی و با وضوح تصویر مشابه فول اچ دی بهره‌مند است، اما تراکم پیکسلی آن به دلیل کوچک‌تر بودن نمایشگر برابر با 441 پیکسل در هر اینچ است. این موضوع منجر می‌شود که با نگاه دقیق به صفحه نمایش این دو محصول و مقایسه آن‌ها متوجه کیفیت بیشتر نمایشگر گوشی هوشمند وان ام 9 اچ‌تی‌سی شوید. بنابراین مسئله تراکم پیکسلی صفحه نمایش امری است که در میزان کیفیت نهایی ارائه شده یک نمایشگر تاثیر مستقیمی دارد و از سوی دیگر شدت تراکم پیکسلی با ابعاد نمایشگر ارتباط مستقیمی خواهد داشت. حال اگر این موضوع را در صفحه نمایش تلویزیون‌ها بررسی کنیم متوجه می‌شویم که استفاده از نمایشگرهای با وضوح تصویر 4K در تلویزیون‌های کوچک‌تر چندان امر معقولانه‌ای به شمار نمی‌رود، چرا که در این شرایط چشم انسان قادر به تشخیص تفاوت‌های مابین نمایشگر با وضوح تصویر 4K و فول اچ دی نخواهد بود. اما هنگامی که قصد خرید تلویزیونی بسیار بزرگ را داشته باشید، بدون تردید وضوح تصویر 4K می‌تواند نقشی اساسی در افزایش کیفیت تصویر ارائه شده ایفا کند.

 

آیا به واقع محتوای 4K برای نمایش در تلویزیون‌ها وجود دارد؟

یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه کنیم این است که در واقع محتوای با وضوح 4K هم اکنون به ندرت موجود هستند. هنگامی که ویدئویی وضوح تصویر 4K داشته باشد، یعنی از نظر پیکسلی نسبت به محتوای فول اچ دی چهار برابر بوده و از نظر حجم اطلاعاتی نیز چهار برابر این فایل حجم خواهد داشت. به طور کلی محتوای با وضوح 4K هم اکنون به ندرت موجود هستند، اما نباید منکر این موضوع شویم که شرکت‌های زیادی به سختی در تلاشند تا محتوای 4K را گسترش دهند. بنابراین بدون تردید در آینده شاهد ارائه ویدئوها و محتوای 4K بسیار متعددتری خواهیم بود. اما وضعیت کنونی و شرایط فعلی محتوای 4K چگونه است؟

  • دیسک‌های فیزیکی و بلو-ری (Blu-rays): هم اکنون دیسک‌های Blu-rays قابلیت پشتیبانی از محتوای 4K را ندارند. بنابراین به راحتی نمی‌توانیم یک ویدئو یا فیلم با وضوح تصویر 4K را در یک دیسک فیزیکی بگنجانیم. اما با این وجود شرکت‌هایی همچون سونی و … به سختی در تلاشند تا این امکان را فراهم کنند. با این وجود باز هم اگر قصد اجرای محتوای 4K در تلویزیون‌های با وضوح 4K خود را داشته باشید، می‌بایست از پلیرهای جدید و پیشرفته‌تری استفاده کنید که مطمئنا قیمت‌های گزافی را شامل می‌شوند.
  • کانال‌های تلویزیونی و سرویس‌های مرتیط با محتوای 4Kبرای مدت‌ها زمان‌های طولانی حتی کانال‌های ارائه دهنده محتوای 4K نیز موجود نبود. اما به تازگی کمپانی‌هایی همچون DirecTV، Comcast و … به ارائه این سرویس‌ها پرداخته‌اند و انتظار داریم که در سال 2016 به شد این سرویس‌ها افزوده شود. اما در هر حال برای مشاهده محتوای 4K حقیقی در تلویزیون‌ها محدودیت‌های زیادی وجود دارد.
  • آمازون، نتفلیکس سایر سرویس‌ها: هم اکنون تنها برخی از شوهای تلویزیونی توسط نتفلیکس و آمازون با وضوح تصویر 4K ارائه می‌شوند.با این وجود به منظور استفاده از آن‌ها نیز با محدودیت‌هایی مواجه خواهید بود. به عنوان مثال نتفلیکس این ویدئوها را تنها برای برخی از مدل‌های تلویزیون‌های 4K ارائه می‌کند و تنها در شرایطی می‌تواند از آن‌ها استفاده کرد که اتصال اینترنتی با سرعت بیش از 25 مگابیت در ثانیه برقرار باشد. اغلب ویدئوهای ارائه شده در سرویس‌های پخش مولتی‌مدیا نظیر نتفلکیس وضوح تصویر فول اچ دی را به همراه دارند.
  • سرویس‌های دانلود ویدئو: شاید بیشترین منابعی که ویدئوهای با وضوح تصویر 4K را ارائه می‌کنند، منابع ارائه دهنده‌ سرویس‌های مرتبط با دانلود ویدئوها باشند. البته این ویدئوها حجم‌های بسیار بالایی داشته و به منظور دانلود آن‌ها می‌بایست زمان بسیار طولانی را صرف نمایید.
  • ضبط ویدئوهای 4K: هم اکنون شما می‌توانید دوربین‌های فیلمبرداری را خریداری کنید که به شما اجازه ضبط ویدئوهای با وضوح تصویر 4K را می‌دهند. سپس با استفاده از تلویریون 4K خود قادر به تماشای این ویدئوها خواهید بود. همچنین در حال حاضر برخی از گوشی‌های هوشمند پیشرفته از قابلیت ضبط ویدئوهای 4K پشتیبانی می‌کنند، اما اغلب با استفاده از آن‌ها تنها می‌توانید چند دقیقه ویدئوی 4K ضبط نمایید. چرا که پردازنده دستگاه با مشکل تولید گرمای بیش از اندازه مواجه شده و همچنین فضای ذخیره‌سازی اطلاعات دستگاه پر می‌شود.
  • کنسول‌های بازی: پلی استیشن 4 سونی و همچنین ایکس باکس وان مایکروسافت از وضوح تصویر 4K پشتیبانی نمی‌کنند. این کنسول‌ها وضوح تصویر فول اچ دی را به همراه دارند و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها هم شاهد عرضه بازی‌هایی باشیم که در کنسول‌هایی نظیر پلی استیشن 4 سونی و ایکس باکس وان مایکروسافت خروجی ویدئوی 4K را داشته باشند.
  • اتصال کامپیوتر به تلویزیون 4K به منظور انجام بازی: با استفاده از این روش می‌توانید بازی مد نظرتان را با وضوح تصویر 4K بر روی تلویزیون‌ بهره‌مند از نمایشگر 4K خود اجرا کنید. این امر در حال حاضر تنها آپشن شما به منظور اجرای یک بازی با وضوح 4K در تلویزیون است. البته باید دقت داشته باشید که اجزای بازی در این شرایط ملزم به دارا بودن سیستمی فوق‌العاده قدرتمند است.

 1

به طور کلی محتوای 4K و ویدئوهای ارائه کننده این وضوح تصویر در حال پیشرفت هستند. شرکت‌هایی همچون نتفلیکس در نمایشگاه CES 2015 نسبت به ارائه نمونه‌هایی از این ویدئوها اقدام کردند و در نمایشگاه CES 2016 هم شاهد گسترش آن‌ها بودیم. اما در هر صورت به نظر ما هنوز خرید یک تلویزیون 4K نمی‌تواند کارایی لازم را به همراه داشته باشد. این موضوع به ویژه در کشور ما به شکل محسوس‌تری قابل مشاهده است. بدون تردید خرید تلویزیونی با وضوح تصویر 4K هم اکنون برای ما هیچ سودی را به همراه نخواهد داشت و در واقع هیچ نیاز ضروری نسبت به خرید این نوع تلویزیون‌ها وجود ندارد. بنابراین ما خرید تلویزیونی با وضوح تصویر فول اچ دی را به جای خرید تلویزیونی با وضوح تصویر 4K پیشنهاد می‌کنیم.

دقت داشته باشید که گاها ممکن است مشاهده کنید که اختلاف قیمتی ناچیزی مابین دو تلویزیون با نمایشگرهای هم اندازه و بهره‌مند از وضوح تصویر متفاوت 4K و فول اچ دی وجود دارد. در این شرایط مطمئنا فکر می‌کنید که خرید تلویزیون 4K گزینه مناسب‌تری به شمار می‌رود، اما باید دقت داشته باشید که در این شرایط عموما قیمت پایین تلویزیون 4K مد نظرتان به دلیل پایین بودن سایر مشخصات آن نظیر رفرش ریت، تاخیر ورودی بازی بیشتر، توزیع رنگ ضعیف‌تر و …. خواهد بود. بنابراین دقت داشته باشید که کمپانی‌های تولید کننده تلویزیون‌ها و حتی فروشندگان این محصولات در بسیاری از موارد تنها از واژه 4K به منظور حقه ردن شما استفاده می‌کنند. پس قبل از خرید هر تلویزیونی نسبت به مطالعه دقیق اطلاعات و مشخصات آن اقدام کنید و توجه‌ای به وضوح تصویر غیرکارآمد 4K آن نداشته باشید.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:49 توسط افسانه عبدالهی|

 Ø§Ø¶Ø§ÙÙ‡ شدن آلکسا به تلویزیون های آمازون

با اضافه شدن Alexa به تلویزیون های نسل دوم آمازون، امکانات بیشتری به آنها اضافه شد.

به گزارش کلیک، کمپانی آمازون از طریق ستاپ باکس Fire TV نسل دوم خود، Alexa را به تلویزیون وارد کرده و اکنون، این شرکت تنها بعد از چند ماه همین کار را برای دارندگان باکس اورجینال انجام می دهد. دارندگان Fire TV و گیرنده Fire TV یک به روز رسانی نرم افزاری دریافت خواهند کرد که دستیار شخصی آمازون را به سخت افزارهای قدیمی تر اضافه خواهد کرد، این کار از امروز آغاز شده و تا چند هفته ادامه خواهد داشت. هر دو دستگاه از قبل دارای قابلیت جستجوی صوتی برای یافتن فیلم ها و نمایش های تلویزیونی برای تماشا هستند، اما Alexa قابلیت های بیشتری را به این ترکیب اضافه می کند.

amazon-firetv-screenshot-home-1500x844

 

اگرچه نرم افزار Alexa تمام کاربردهای اسپیکر Amazon Echo را ندارد، اما هنوز می تواند برای موارد مفیدی مانند اطلاع از وضعیت آب و هوا، وضعیت ترافیکی و امتیازات ورزشی به کار برده شود. همچنین از Alexa بر روی Fire TV می توان برای یافتن رستوران های محلی، کنترل محصولات اتوماتیک خانگی ویژه و سفارش دوباره خریدهای قبلی شما از آمازون استفاده کرد.

همچنین به روز رسانی آتی این نرم افزار به دارندگان گیرنده Fire TV این امکان را می دهد تا از هدفون های بلوتوثی برای گوش کردن به موارد صوتی خصوصی خود استفاده کنند. و در نهایت این نرم افزار سرویس اشتراک محتوا را بهبود می دهد، به طوری که به مشتریان اجازه می دهد برای سرویس Showtime یا Starz مستقیماً از طریق ستاپ باکس خود و بدون کابل ثبت نام کنند.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:48 توسط افسانه عبدالهی|

  Ø±Ø§Ù‡ اندازی اولین تلویزیون اینترنتی در کشور

تلویزیون اینترنتی (IPTV) ، فناوری است که بر اساس شبکه اینترنت طراحی شده است و می تواند خدمات مختلفی مانند  پخش فیلم و سریال، موسیقی، پخش زنده، بازی، آموزش، سلامت، خدمات دولت الکترونیک (پیشخوان) و سایر خدمات را به بینندگان خود ارائه دهد.

به گزارش کلیک، شرکت مخابرات ایران توانسته است با کسب مجوز از صدا وسیما و آماده سازی بستر آن، شرایط را برای راه اندازی اولین تلویزیون اینترنتی ایران را فراهم کند و این سرویس از 21 بهمن ماه آغاز به کار خواهد کرد.

مخابرات ویژگی های تلویزیون اینترنتی ارائه شده خود را این گونه بیان کرد: این شبکه امکان دریافت خدمات بسیاری را روی تلویزیون برای مشترکان ممکن می کند که در این فاز، ۳۲ هزار فیلم توسط این تلویزیون تعاملی به مشترکان ارائه خواهد شد. همچنین تمامی سخنرانی‌های مقام معظم رهبری، آموزش‌های مختلف درسی و دانشگاهی در منزل، قصه‌گویی و تعامل در عرصه‌های آموزشی از خدمات دیگر این سرویس است.

 

مجوز تلویزیون اینترنتی از سوی سازمان صدا و سیما، شهریور ماه سال جاری، به 5 شرکت داده شد. این شرکت ها می توانند از این طریق دسترسی کاربر را به محتوای چند رسانه ای از طریق اینترنت روی تلویزیون ها، فراهم کنند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و اعلام روابط عمومی شرکت مخابرات، در دهه فجر سال جاری، روز 21 بهمن ماه، شرکت مخابرات شبکه IPTV را افتتاح خواهد کرد.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:47 توسط افسانه عبدالهی|

 whatsapp

شرکت فیسبوک که پیام رسان واتس اپ او از جمله مسنجرهای محبوب در میان کاربران است سعی دارد اپلیکیشن جدید و متفاوتی از پیام رسان خود را برای مشاغل و بازار کسب و کار ارائه دهد.

 

واتس اپ هفته گذشته ویژگی استوری اسنپ چت را در به روز رسانی جدید خود معرفی نمود. اما این تنها چیزی نیست که فیسبوک برای پیام رسان خود در نظر گرفته است. طبق گزارشات وب سایت Hindustan Times این شرکت اواخر هفته گذشته اعلام کرد که در حال کار بر روی یک پلتفرم پیام رسان تجاری جدید مخصوص کسب و کارها است.

 

بنیانگذار واتس اپ، Brian Acton گفت: این پلتفرم واتس اپ تمام کسب کارهای کوچک و بزرگ را در برمی گیرد. این اپلیکیشن در واقع جایی است که شما می تواند با تعداد کمی کارمند، به تعداد زیادی مشتری با خواسته های مختلف سرویس خود را ارائه دهید.

این اپلیکیشن ظاهرا قرار است ابتدا در هند عرضه شود، جایی که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر واتس اپ در آن وجود دارد. البته اکثر شرکت ها در ایالات متحده تلاش می کنند تا بخشی از بازار دیجیتال هند را بدست آورند. اخیرا شرکت مایکروسافت نیز از نرم افزار Skype Lite در این کشور رونمایی کرد. فیسبوک نیز سال گذشته تلاش کرد با ارائه Free Basics دستی در بازار بزرگ هند داشته باشد.( Free Basics اپلیکیشنی است که توسط فیسبوک تهیه شده و این امکان را برای کاربران فراهم می سازد تا به صورت رایگان به فیسبوک و سایر وب سایت های مفید از طریق گوشی هوشمند خود دسترسی داشته باشند.)

واتس اپ که بیش از یک بیلیون کاربر در سراسر جهان دارد، علاوه بر ویژگی استوری، قابلیت دیگری را نیز به تقلید از اسنپ چت در هفته گذشته معرفی نمود. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا عکس ها و ویدیوهایی را نمایش دهید که به طور خودکار پس از ۲۴ ساعت ناپدید می شوند. فیسبوک که واتس اپ را به مبلغ ۱۹ بیلیون دلار خریداری کرد در حال ارائه این ویژگی در ایرلند است.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:46 توسط افسانه عبدالهی|

   Ø­Ø°Ù اپلیکیشن از ios 11

بر طبق برخی اخبار منتشر شده به نظر می رسد اپل قصد دارد با رونمایی از ios 11، نزدیک به ۲۰۰ هزار اپلیکیشن را از اپ استور حذف نماید.

 

به گزارش کلیک، بنا به اعلام شرکت تحقیقات اپلیکیشن Sensor Tower، شاید اپل در آی‌اواس ۱۱ ، حدود ۱۸۷ هزار اپلیکیشن مخصوص این سیستم‌عامل را از فروشگاه‌ خود حذف کند.

 

اپل از چند سال قبل توسعه‌دهندگان را به آپدیت کردن اپلیکیشن‌های قدیمی تشویق می‌کند تا بدین ترتیب اپ‌های مورد اشاره با پردازنده‌های جدید ۶۴ بیتی که از زمان معرفی آیفون ۵ اس در گوشی‌های اپل مورد استفاده قرار گرفته‌اند، سازگار شوند. به نظر می‌رسد اپل قصد دارد توسعه‌دهندگان را در آی‌اواس ۱۱ مجبور کند که اپلیکیشن‌های خود را آپدیت کنند. از اوایل سال جاری، پیام «این اپلیکیشن در نسخه‌های آینده‌ی آی‌اواس کار نخواهد کرد» در نسخه‌های آزمایشی سیستم‌عامل موبایلی اپل به نمایش درآمده است. بدین ترتیب می‌توان پیش‌بینی کرد که اپل سرانجام تصمیم گرفته است اپلیکیشن‌های قدیمی را به‌طور کامل کنار بزند.

اگرچه قدیمی شدن اپلیکیشن‌ها همیشه یکی از مشکلات شناخته‌شده‌ی اصلی در چرخه‌های توسعه‌دهندگان بوده است، اما نمی‌توان دقیقا اعلام کرد چه تعداد اپلیکیشن تحت تأثیر تغییر جدید اپل قرار خواهند گرفت. اما به لطف داده‌های جدید Sensor Tower، حالا اطلاعات خوبی از تعداد این نوع اپلیکیشن‌ها در دسترس داریم.

بدین ترتیب اگر اپل تصمیم بگیرد پشتیبانی از اپ‌های ۳۲ بیتی را پایان دهد، حداقل ۸ درصد از کل اپلیکیشن‌های موجود در اپ‌استور به‌طور یکجا از این فروشگاه حذف خواهند شد. بنا به اعلام Sensor Tower، این یعنی حدود ۱۸۷ هزار اپلیکیشن تحت تأثیر این تصمیم‌گیری قرار خواهند گرفت.

در هر صورت این آمار کمی محافظه‌کارانه اعلام شده است. Sensor Tower برای به دست آوردن این داده‌ها تمام اپلیکیشن‌هایی را که از زمان معرفی آیفون ۵ اس به بعد به‌روزرسانی نشده‌اند، در این لیست به‌حساب آورده است. همان‌طور که اشاره کردیم، آیفون ۵ اس که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد، اولین گوشی هوشمند اپل بود که به پردازنده‌ی ۶۴ بیتی تجهیز شده بود.

 

پس از اینکه در سپتامبر سال ۲۰۱۳ این شرکت پردازنده‌ی ۶۴ بیتی جدید خود را معرفی کرد، تا دو سال بعد از آن یعنی ژوئن ۲۰۱۵ در مورد سازگار کردن اپلیکیشن‌ها با ساختار ۶۴ بیتی چیپ‌ست‌ پردازشی آیفون، توسعه‌دهندگان را مجبور به آپدیت اپلیکیشن‌ها نکرده است؛ به همین دلیل در گزارش منتشرشده توسط Sensor Tower تعداد اپلیکیشن‌های ناسازگار با پردازنده‌های ۶۴ بیتی زیاد به نظر می‌رسد.

البته کاربران مطمئنا به بسیاری از این اپلیکیشن‌ها نیازی نخواهند داشت؛ ولی در بین آن‌ها تعدادی اپ کلاسیک وجود دارد که بسیاری از آن‌ها لذت می‌برند. بدین ترتیب برخی از اپلیکیشن‌هایی که از ابتدای شروع به کار اپ‌استور در این فروشگاه عرضه شده‌اند، یا برای همیشه حذف خواهند شد یا توسعه‌دهندگان باید آن‌ها را به‌روزرسانی کنند.

البته در حال حاضر سرنوشت اپلیکیشن‌هایی که به‌روزرسانی نشوند، هنوز مشخص نیست. اپل هنوز در مورد آی‌اواس ۱۱ صحبت نکرده است و شاید تا کنفرانس WWDC که در اواخر سال جاری برگزار خواهد شد، این کار را انجام ندهد. البته همان‌طور که گفتیم، نسخه‌های آزمایشی سیستم‌عامل موبایلی اپل نشان‌دهنده‌ی تغییراتی هستند که احتمالا قرار است در نسخه‌ی نهایی شاهد آن‌ها باشیم.

البته نشانه‌های دیگری هم وجود دارند که بر اساس آن‌ها، به نظر می‌رسد اپل خود را برای حذف کردن اپلیکیشن‌های قدیمی آماده می‌کند. بنا به اعلام Sensor Tower، کمپانی اپل در پاییز قبل تعداد ۴۷ هزار اپلیکیشن را از اپ‌استور حذف کرده است و بنابراین اگر این شرکت در آینده تعداد بیشتری از اپ‌های قدیمی را حذف کند، چندان تعجب نخواهیم کرد.

همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که احتمال دارد بسیاری از توسعه‌دهندگان با توجه به تصمیمات اپل، نسبت به آپدیت کردن اپلیکیشن‌های قدیمی خود اقدام کنند. شرکت نرم‌افزاری Smule در ماه گذشته Ocarina را به‌روزرسانی کرد تا این اپ با پردازنده‌های ۶۴ بیتی سازگار شود و به همین دلیل، حداقل این را می‌دانیم که یکی از اپلیکیشن‌های کلاسیک اپ‌استور از تغییر جدید اپل در امان خواهد بود.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:45 توسط افسانه عبدالهی|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ