با گیربکس‌ های CVT آشنا شوید (قسمت پایانی)

يکشنبه 29 بهمن 1396
9:37
افسانه عبدالهی

 

سیستم CVT با قابلیت تعویض دستی

کمپانی نیسان این جعبه دنده‌ را با همکاری سوبارو طراحی و ساخته است. نخستین مدل از این جعبه دنده M6 Hyper-CVT نام دارد و برای اولین بار در مدل نیسان پریمرا مورد استفاده قرار گرفت. این جعبه دنده با هدف وارد کردن توانایی تعویض دستی دنده‌ها به دنیای جعبه دنده‌های CVT ساخته شد. این جعبه دنده در کنار حالت تمام خودکار دارای حالت تعویض دستی تیپ ترونیک نیز است و می‌تواند شش ضریب فرضی را در اختیار راننده قرار دهد و عملکرد یک جعبه دنده‌ی خودکار شش سرعته را شبیه سازی کند.

جعبه دنده

این جعبه دنده با چنین توانایی‌هایی در زمان خود پیشرفته‌ترین جعبه دنده‌ی CVT جهان بود. این جعبه دنده به پیشرانه‌ی ۲ لیتری نیسان پریمرا کوپل شده بود که می توانست به کمک وجود تکنولوژی زمانبندی متغییر سوپاپ‌ها ۱۹۰ اسب بخار قدرت و ۲۰۳ نیوتون متر گشتاور را تولید کند که چنین قدرت و گشتاوری در زمان خود یک رکورد جدید برای جعبه دنده‌های CVT به حساب می‌آمد. در این جعبه دنده همانند جعبه دنده‌های خودکار متداول از یک مبدل گشتاور استفاده شده است و کارکرد نرم و پاسخ دهی مناسبی دارد. البته همچنان امکان استافده از این جعبه دنده در کنار پیشرانه‌هایی که گشتاور خیلی بالایی داشته باشند وجود ندارد.

این جعبه دنده در خودروهایی مانند نیسان تینا، نیسان کیوب و هوندا فیت مورد استفاده قرار گرفته است.

جعبه دنده‌ی Multitronic CVT آئودی

گرچه جعبه دنده‌های CVT از نظر تئوری ضمن داشتن مصرف سوخت پایین شتاب بهتری را نیز ارایه می دهند اما در عمل شتابگیری با آن‌ها به کندی صورت می گیرد. با این وجود آئودی با ارائه‌ی جعبه دنده‌ی مولتی ترونیک CVT مدعی شده است که توانسته به جعبه دنده ای سریع‌تر از انواع خودکار و یا دستی دست پیدا کند. آئودی برای اثبات این مدعا نتایج به دست آمده از استفاده از این جعبه دنده را بر روی مدل A6 منتشر کرد. مقاسیه‌ی این نتایج با نتایج به دست آمده توسط مدل‌های دستی و خودکار A6 به خوبی صحت ادعای آئودی را اثبات خواهد کرد.

سیستم مولتی ترونیک CVT آئودی از برخی جهات متفاوت به یک جعبه دنده‌ی CVT عادی است. نخست این که این جعبه دنده از یک زنجیز به جای تسمه استفاده میکند و دوم وجود سنسور گشتاور در این جعبه دنده است که در سایر جعبه دنده‌های CVT وجود ندارد.

جعبه دنده

 

بیشتر جعبه دنده های CVT از تسمه ای V شکل استفاده می‌کنند و میزان گشتاور انتقالی توسط جعبه دنده کاملا به مقاومت و توانایی این تسمه وابسته است. سیستم قبلی مورد استفاده توسط نیسان در بهترین حالت همان توانایی دریافت حداکثر ۲۰۳ نیوتون متر را داشت اما آئودی با جایگزین کردن این تسمه با یک زنجیر توانسته مقاومت جعبه دنده را تا حدی افزایش دهد که امکان تحمل گشتاور ورودی ۳۰۰ نیوتون متری نیز وجود داشته باشد.

جعبه دنده

سنسور گشتاور قرار گرفته در این جعبه دنده نیز از استهلاک آن کاسته و باعث بهبود راندمان آن شده است. این جعبه دنده نیز می‌تواند ۶ سرعت فرضی را نیز به صورت تیپ ترونیک در اختیار راننده قرار دهد و توانایی انجام حالت ترمز موتوری را نیز دارد.

جعبه دنده

بیشتر جعبه دنده‌های CVT برای ارتباط پیشرانه و جعبه دنده به کلاچ‌های الکتروهیدرولیکی و یا مبدل گشتاور مجهز هستند اما آئودی در مولتی ترونیک از کاچ چند صفحه ای استفاده کرده است. استفاده از کلاچ چند صفحه ای با اینکه پیچیده‌تر هستند اما نرمی کارکرد آن‌ها فوق العاده است.

جعبه دنده‌ی Extroid CVT نیسان

اگر مولتی ترونیک آئودی را نمونه ای تکامل یافته از یک جعبه دنده‌ی CVT بدانیم، جعبه دنده‌ی Extroid نیسان را باید یک انقلاب نامید. در این جعبه دنده به جای استفاده از تسمه و یا زنجیر از دو غلطک استفاده شده است که در بین دو دیسک محرک و متحرک قرار دارند و انتقال نیرو و گشتاور از طریق آن‌ها انجام می‌شود. با تغییر زاویه‌ی غلطک‌ها ضرایب مختلف دنده به دست می‌آید، برای مثال برای دستیابی به ضریب دنده‌ی سنگین، غلطک‌ها در قطر داخلی دیسک محرک (ورودی) و در قطر خارجی دیسک متحرک (خروجی) قرار می‌گیرند. با قرار گیری بر عکس غلطک‌ها نیز می‌توان به ضرایب دنده‌ی سبک دست پیدا کرد. در شکل زیر نمایی کلی از عملکرد این سیستم را می‌توانید مشاهده کنید.

جعبه دنده

غلطک‌ها در مقایسه با تسمه و یا زنجیر گشتاور بسیار بالاتری را می توانند انتقال دهند. از طرفی همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید دیسک ورودی و خروجی هر دو بر روی یک محور سوار شده اند و به این ترتیب امکان استفاده از این جعبه دنده در آرایش دیفرانسیل عقب نیز میسر شده است. این جعبه دنده در دو مدل دیفرانسیل عقب نیسان یعنی مدل سدریک و گلوریا مورد استفاده قرار گرفته است. 

جعبه دنده

 

در این جعبه دنده غلطک‌ها به طور مستقیم با دیسک‌ها در تماس نیستند و بین آن‌ها لایه ای نازک از روغن وجود دارد که وجود این روغن علیرغم کاهش جزئی اصطکاک باعث افزایش طول عمر جعبه دنده شده است. 


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

چگونه قابلیت صفحه همیشه روشن را در دستگاه اندرویدی فعال کنیم

سه شنبه 17 بهمن 1396
9:59
افسانه عبدالهی

 آیا دوست دارید قابلیت صفحه‌ی همیشه روشن (Always On Diplay) را که در گوشی‌هایی نظیر گلکسی اس ۸سامسونگ، ال‌جی جی ۶ و برخی از گوشی‌های موتورولا وجود دارد، در دستگاه اندرویدی خود تجربه کنید؟ شما می‌توانید این ویژگی را روی گوشی هوشمند اندروید خود داشته باشید. برای کاربرانی که گوشی مجهز به نمایشگر امولد دارند، اپلیکیشنی به نام گلنس پلاس (Glance Plus) یک جایگزین مناسب برای قابلیت صفحه‌ی همیشه روشن محسوب می‌شود.

صفحه‌‌ی همیشه روشن و امبینت دیسپلی چیست؟

Always on

صفحه‌ی همیشه روشن قابلیتی است که به دستگاه شما اجازه می‌دهد همیشه اطلاعاتی در مورد تاریخ، زمان جاری، باتری، آب‌وهوا و نوتیفیکیشن‌ها را بدون نیاز به باز کردن قفل نمایشگر، نشان دهد. این ویژگی در گوشی‌های هوشمند گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج و نیز ال‌جی جی ۶ معرفی شد. افرادی که برای مشاهده‌ی اطلاعات فوری مثل تاریخ و ساعت یا وضعیت آب‌ و هوا تمایلی به باز کردن مداوم قفل نمایشگر گوشی خود ندارند، با استفاده از ویژگی صفحه‌ی همیشه روشن می‌توانند به‌آسانی این اقدامات را انجام دهند. مسلما باز کردن قفل صفحه‌نمایش گوشی به‌منظور بررسی نوتیفیکیشن یا اطلاع از ساعت و تاریخ می‌تواند مصرف باتری را افزایش دهد.

قابلیت امبینت دیسپلی (Ambient Display) نیز عملکردی مشابه  قابلیت صفحه‌ی همیشه روشن دارد. البته این ویژگی از سنسورهای فاصله‌یاب گوشی‌های هوشمند بهره می‌برد و موتورولا آن را موتو دیپسلی نامیده است.

اپلیکیشنی که در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد، برای تمام دستگاه‌های اندرویدی مجهز به نمایشگر اولد که از قابلیت‌های صفحه‌ی همیشه روشن و امبینت دیسپلی بهره نمی‌برند، بسیار مناسب است. البته باید اشاره کنیم اگر برخی از دستگاه‌ها از ویژگی صفحه‌ی همیشه روشن بهره نمی‌برند، احتمالا دلیل خوبی برای عدم وجود این امکان در چنین دستگاه‌هایی وجود دارد. اگر دستگاه اندرویدی شما به یک نمایشگر ال‌سی‌دی مجهز شده باشد، صفحه‌ی همیشه روشن باعث مصرف بیشتر باتری خواهد شد؛ چراکه برای ارائه‌ی این قابلیت در نمایشگرهای ال‌سی‌دی، تمام سطح صفحه‌نمایش باید روشن باقی بماند و در این حالت برای نمایش رنگ مشکی، پیکسل‌ها باید این رنگ را تولید کنند. اما نمایشگرهای امولد فقط برای نمایش پیکسل‌های سفید از نمایشگر بهره می‌برد و در واقع برای نمایش رنگ مشکی، پیکسل‌های نمایشگر خاموش می‌شوند و همین امر باعث کاهش چشم‌گیر مصرف باتری در این نوع صفحه‌نمایش‌ها خواهد شد. قابلیت صفحه‌نمایش همیشه روشن با نمایش اطلاعات ضروری باعث جلوگیری از باز شدن قفل نمایشگر خواهد شد و در نتیجه با کاهش فعال شدن فرآيندهای پردازشی پس‌زمینه‌ی غیر ضروری، مصرف باتری دستگاه کاهش خواهد یافت.

گلنس پلاس چگونه کار می‌کند؟

 

Glance plus

این اپلیکیشن با بهره گرفتن از مزیت‌ سنسور مجاورت دستگاه، امکان بررسی زمان، وضعیت آب‌وهوا، نوتیفیکیشن‌ها و اطلاعات مفید دیگر را بدون نیاز به باز کردن قفل نمایشگر فراهم می‌کند؛ این یعنی اپلیکیشن یادشده، قابلیتی بین ویژگی صفحه‌ی همیشه روشن و امبینت دیسپلی است.

پس از نصب این اپلیکیشن، وارد بخش تنظیمات خواهید شد و در این قسمت می‌توانید همه‌ی جزئیات اپ یادشده را به‌ دلخواه خود تغییر دهید. مثلا می‌توانید در بخش تنظیمات گلنس پلاس، فونت زمان و نیز نوع تقویمی که روی نمایشگر نشان داده می‌شوند، تغییر دهید و محل نمایش یافتن اطلاعات دیگر روی صفحه‌نمایش دستگاه خود را تعیین کنید. همچنین در منوی تنظیمات این اپ، امکان تنظیم اندازه و رنگ متن وجود دارد.

شما در واقع می‌توانید تعیین کنید که نوتیفیکیشن‌های تماس‌ها و پیام‌های خوانده‌نشده روی نمایشگر نشان داده شوند یا خیر. همچنین می‌توانید تعیین کنید که پیام‌های اطلاع‌رسانی چه اپلیکیشن‌هایی می‌توانند روی نمایشگر دیده شوند. از جمله دیگر اطلاعاتی که می‌توانید با گلنس پلاس در حالتی شبیه به قابلیت صفحه‌ی همیشه روشن به آن‌ها دسترسی داشته باشید، می‌توان به امکان نمایش ساعت هشدار، وضعیت آب و هوا و اطلاعات مربوط به باتری دستگاه اشاره کرد. افزون بر آنچه گفته شد، شما می‌توانید میزان روشنایی صفحه و زمان خاموش شدن آن را هم به دلخواه خود تنظیم‌ کنید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، با تپ کردن روی بخش Always on در تنظیمات اپلیکیشن، می‌توانید انتخاب کنید که تمام عملکردهای صفحه‌ی همیشه روشن فقط در هنگام شارژ شدن دستگاه فعال باشد. کاربران می‌توانند انتخاب کنند در مواقعی که دستگاه آن‌ها به شارژر متصل نیست، فقط مواردی مثل تاریخ، ساعت و نوتیفیکیشن‌ها را با کشیدن دست خود در بالای سنسور مجاورت، مشاهده کنند. در منوی تنظیمات می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام عملکردها در هنگامی که گوشی در جیب شما قرار دارد غیر فعال باشند. علاوه بر این می‌توان تعیین کرد که به‌محض خاموش شدن نمایشگر، اطلاعات دلخواهتان روی صفحه به نمایش درآیند.

این اپ چندین گزینه برای سفارشی‌سازی در اختیار شما قرار می‌دهد و استفاده از آن هم بسیار آسان است. برای مشاهده نوتیفیکیشن‌ها در حالتی که صفحه‌نمایش دستگاه اندرویدی‌ خاموش است، باید به اپلیکیشن گلنس پلاس اجازه دسترسی به  نوتیفیکیشن‌ها را بدهید. پس از انتخاب تنظیمات مورد نظر و فعال کردن اپلیکیشن، می‌توانید با استفاده از اسلایدر تعبیه‌شده در سمت راست بالای صفحه، از مزیت‌های این سرویس بهره ببرید و اگر نیاز به فعال کردن مجدد نمایشگر پیدا کردید کافی است روی آن دو بار تپ کنید.

Always on

اگر شما یک دستگاه مجهز به نمایشگر امولد داشته باشید، احتمالاً محل نمایش یافتن اطلاعات مختلف به شکل تصادفی انتخاب خواهد شد. این وضعیت باعث می‌شود نمایشگر دستگاه شما با مشکلاتی مثل افکت سوختن یا شبح که در اثر نمایش طولانی‌مدت محتوای ثابت به وجود می‌آیند، مواجه نشود. علاوه بر این پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که نیاز به اطلاعات مربوط به وضعیت آب‌ و‌‌ هوا ندارید، نمایش آن را خاموش کنید؛ چرا که باعث مصرف بیشتر باتری دستگاه شما خواهد شد.

اپلیکیشن گلنس پلاس یک جایگزین بسیار مناسب برای قابلیت صفحه‌ی همیشه روشن است تا بدین طریق کاربران بتوانند بدون نیاز به باز کردن قفل صفحه‌نمایش دستگاه اندرویدی خود، اطلاعات ساده‌ای مثل تاریخ و زمان را مشاهده کنند. مسلما این اپلیکیشن نمی‌تواند به‌طور کامل تمامی ویژگی‌های صفحه‌ی همیشه روشن را در اختیار کاربران قرار دهد؛ اما انتظار می‌رود در به‌روزرسانی‌های بعدی، قابلیت‌های جدید به این اپ افزوده شود.

ما در زومیت این اپلیکیشن را روی چند دستگاه تست کردیم که متأسفانه در برخی مدل‌ها با مشکلاتی همراه بود. مثلا در گوشی هواوی میت ۸ نصب این اپ شاید باعث بروز مشکلاتی در سنسور اثر انگشت شود. همچنین با نصب گلنس پلاس روی گوشی هوشمند گلکسی اس ۶ این دستگاه قفل شد و‌ مجبور به روشن و خاموش کردن آن شدیم.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

ال‌ جی از ویدیو پروژکتور 4K UHD خود رونمایی کرد

سه شنبه 17 بهمن 1396
9:56
افسانه عبدالهی

 دستگاه یادشده قدرت به نمایش درآوردن تصویر با اندازه‌ی ۱۵۰ اینچ را با ۲۵۰۰ لومن دارد. لومن (lumen) واحد سنجش میزان پخش نور است. به گفته‌ی ال‌جی این پروژکتور روشن‌ترین نمونه‌ی حال حاضر دنیا به شمار می‌رود. پشتیبانی از HDR10 از دیگر ویژگی‌های این دستگاه است؛ یعنی رنگ‌ها و کنتراست تصاویر بر اساس فراداده یا متادیتای آن‌ها تنظیم می‌شوند. این پروژکتور به دو بلندگوی ۷ واتی نیز مجهز است و امکان اتصال به ساند بار و اسپیکرهای خارجی نیز وجود دارد.

تیم السی، رئیس بخش بازاریابی ال‌جی در آمریکا، می‌گوید:

ال‌جی با ارائه‌ی اولین ویدیو پروژکتور 4K UHD اوج خلاقیت را به بازار سرگرمی‌های تصویری آورده است. روشنایی عالی به همراه طراحی تطبیق‌پذیر، HU80KA را به دستگاهی تبدیل کرده است که می‌تواند سبک و سیاق لذت بردن کاربران از محتوای 4K در منزل و خارج از آن را متحول کند.

ویدیو پروژکتور ال‌جی

این دستگاه یک پروژکتور معمولی نیست که صرفا پورت‌های ورودی داشته باشد؛ بلکه مجهز به WebOS 3.5 است. بنابراین می‌توانید از پلتفرم تلویزیون هوشمند برای استریم ویدیو از Netflix و Hulu و... استفاده کنید و امکان اتصال دستگاه جانبی با HDMI و USB نیز وجود دارد. از طریق اترنت نیز می‌توانید اتصال اینترنت را در این پروژکتور مهیا کنید.

ال‌جی می‌گوید: «طراحی منحصربه‌فرد و ایستاده‌ی دستگاه به لطف موتور بدون آینه و آی‌شکل آن ممکن شده است.» به لطف این طراحی، فرقی ندارد که دستگاه روی زمین قرار می‌گیرد، از سقف آویخته می‌شود یا حالتی بین این دو؛ تصاویر به هرحال با بهترین کیفیت پردازش می‌شوند و به نمایش درمی‌آیند.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

اسپیکرهای جدید و بی سیم Bang & Olufsen با طراحی منحصر به فرد رونمایی شدند

سه شنبه 17 بهمن 1396
9:56
افسانه عبدالهی

 هر دو مدل این اسپیکرها به صورت استوانه‌های مخروطی شکل آلومینیومی طراحی شده‌اند که ووفرها و درایورهای محدوده‌ی کامل را شامل می‌شود. این طراحی منحصر به فرد علاوه بر ارائه‌ی ظاهری جذاب، امکان پخش صدا در همه‌ی جهت‌ها را هم فراهم کرده است. هردو اسپیکرها مجهز به کنترلر دوار حجم صدا در بخش بالایی و پنل حساس به لمس برای کنترل تراک‌های موسیقی هستند. به علاوه، این اسپیکرها مجهز به حسگر مجاورت بوده و با تشخیص مکان حضور کاربر در اتاق، مطابق با آن وضعیت صفحه‌ی کنترل دوار را تنظیم و تعدیل می‌کنند.

با این حال، بیش‌تر عملیات کنترلی هردو بلندگو به وسیله‌ی نرم‌افزار مدیریتی Bang & Olufsen یا نرم‌افزار خدمات موسیقی انتخابی کاربر قابل انجام است. بلندگوهای یاد شده فاقد نمایشگر لمسی هستند. به علاوه، بلندگوهای BeoSound 1 و BeoSound 2 می‌توانند برای ایجاد یک سیستم صوتی چند اتاقی (multiroom) با دیگر بلندگوهای شرکت Bang & Olufsen در ارتباط بوده و به آن‌ها متصل شوند.

Bang & Olufson

شرکت B&O اشاره کرده است که BeoSound 1 به خاطر بهره‌مندی از یک باتری یکپارچه که شارژدهی ۱۶ ساعته‌ی مداوم را فراهم می‌کند، می‌تواند به عنوان یک اسپیکر قابل حمل استفاده شود. با این حال، به خاطر وزن تقریبی ۳.۵ کیلوگرمی نمی‌توان آن را به راحتی در دست گرفته و داخل کیف جابه‌جا کرد. این بلندگو بیش‌تر برای انتقال صدای موسیقی به پاسیو یا اتاق‌های دیگر خانه کاربردی خواهد بود. مدل بزرگ‌تر و قدرتمند‌تر BeoSound 2 فاقد باتری است. بلندگوی BeoSound 1 از امروز با قیمت ۱۴۹۵ دلار و BeoSound 2 هم با قیمت ۱۸۹۵ دلار در ماه مهر (اکتبر) قابل خریداری خواهد بود.

شرکت Bang & Olufsen علاوه‌بر اسپیکرهای یاد شده، از تلویزیون اندرویدی خود تحت عنوان BeoVision Horizon هم رونمایی کرد. این تلویزیون جدید که از رزولوشن 4K بهره می‌برد، دارای حسگر اندازه‌گیری شرایط نوری محیط است که تصویر نمایش داده شده را مطابق با آن تنظیم می‌کند. تلویزیون یاد شده دارای کنترل بلوتوثی بوده و می‌توان از آن در حالت‌های دیواری، چرخ‌دار و متصل به سه پایه استفاده کرد. تلویزیون Horizon در دو اندازه‌ی صفحه نمایش ۴۰ و ۴۸ اینچی به ترتیب با قیمت‌های ۳۹۹۵ و ۵۴۹۵ دلاری در ماه آذر (دسامبر) عرضه خواهد شد.

Bang & Olufson


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

۷ تنظیم ضروری برای مایکروسافت اج

يکشنبه 29 بهمن 1396
9:38
افسانه عبدالهی

 مرورگر اج هنوز ویژگی‌های اساسی که از مرورگرهای امروزی انتظار داریم نظیر افزونه را ندارد؛ اما این بدین معنی نیست که امکان شخصی‌سازی و بهبود عملکرد مرورگر وجود ندارد. در این مطلب به هفت تنظیم ضروری برای مرورگر اج خواهیم پرداخت.

تغییر پوسته

مرورگر اج برخلاف کروم و فایرفاکس از تم‌های جانبی پشتیبانی نمی‌کند. هرچند ممکن است در آینده این روند تغییر کند؛ اما در حال حاضر دو پوسته‌ی داخلی برای اج در نظر گرفته شده که یکی روشن و دیگری تاریک است.

برای تغییر پوسته از روشن به تاریک و بالعکس، وارد منوی اصلی شوید و روی آیکون سه نقطه‌ی در گوشه‌ی بالا و سمت راست کلیک و سپس Settings را انتخاب کنید. اولین گزینه در فهرست بازشده انتخاب تم است. می‌توانید گزینه‌ی مورد نظرتان را در فهرست زیر آن تعیین کنید.

مایکروسافت اج
تعیین صفحه‌ی پیش‌فرض

مرورگر اج به‌طور پیش‌فرض صفحه‌ای برای باز کردن به‌محض اجرا تعیین نکرده است. این کار عمدی بوده و مایکروسافتمعتقد است با بلوغ شیوه‌ی استفاده از اینترنت، دیگر تعیین صفحه‌ی پیش‌فرض کمی قدیمی شده است.

این البته به این معنا نیست که شما نمی‌توانید صفحه‌ی پیش‌فرض تعیین کنید. با رفتن به تنظیمات صفحه‌ی پیش‌فرض، اج در واقع ۴ گزینه پیش روی شما می‌گذارد. یکی صفحه‌ی شروع که حاوی صفحه‌ی اصلی اج و خوراک‌های خبری شخصی‌سازی‌شده است، دومی یک زبانه‌ی خالی، سومی شامل سایت‌هایی است که قبلا بازدید کرده‌اید و آخری شامل صفحه‌ی خاص موردنظر شما می‌شود که قابل تعیین است.

نمایش دکمه‌ی هوم

برای تعیین صفحه‌ی مورد نظر، روی آیکون سه نقطه‌ کلیک و Setting را انتخاب کنید. به پایین صفحه اسکرول و وارد Open With شوید. مربع مقابل Specific Pages را تیک‌دار کنید. در این لحظه فهرستی برایتان نمایان خواهد شد. از این فهرست Custom را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید در فضای مهیا‌شده صفحه‌ی مورد نظر را وارد کنید. همچنین می‌توانید صفحه‌ای را که با بازکردن زبانه‌ یا تب جدید برایتان به نمایش درمی‌آید معین کنید. برای این‌ کار در فهرست بازشده زیر Open New Tabs With، صفحه‌ی مورد نظر را وارد کنید.

دکمه‌ی هوم که معمولا در کنار دکمه‌های فوروارد و بک وجود دارد، در مرورگر اج به‌صورت پیش‌فرض غیر فعال یا مخفی است. برای فعال کردن این دکمه روی آیکون سه‌نقطه کلیک کنید و به Setting و سپس Advanced Settings بروید. در فهرست بازشده اولین قسمت مربوط به نمایش دکمه‌ی هوم است. روی دکمه‌ی مقابل آن کلیک کنید تا این دکمه به صفحه‌ی مرورگر اضافه شود.

غیر فعال کردن فلش‌ پلیر

از معدود افزونه‌هایی که روی مایکروسافت اج کار می‌کند، افزونه‌ی نه‌چندان جذاب فلش پلیر است. دلایل بسیاری برای غیر فعال کردن این افزونه وجود دارد که ناامن بودن و قدیمی شدن از جمله‌ی آن‌ها است. بنابراین، بهتر است آن را غیر فعال کنید. بدین منظور از مسیری که پیش‌تر ذکر شد به Advanced Settings بروید و دکمه‌ی زیر گزینه‌ی Adobe Flash Player را به حالت Off در بیاورید.

تغییر موتور جستجوی پیش‌فرض

محبوبیت جستجوگر بینگ رفته‌رفته در حال افزایش است؛ اما در حقیقت حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد جستجوهای اینترنتی در جهان از طریق موتور جستجوی گوگل انجام می‌شود. با این حساب گوگل در رتبه‌ی اول محبوب‌ترین جستجوگرها و بینگ تنها با ۱۵ درصد سهم از جستجوها، با اختلاف دوم است.

بنابراین، اگر مایل باشید می‌توانید موتور جستجوی پیش‌فرض مرورگر اج را تغییر دهید. اولین مرحله برای این تغییر، باز کردن صفحه‌ی اصلی موتور جستجویی است که می‌خواهید به‌عنوان پیش‌فرض قرار دهید. این‌کار به مرورگر امکان شناسایی جستجوگر و اضافه کردن آن به فهرست گزینه‌ها را خواهد داد. حالا به Advanced Settings بروید و در پایین فهرست search in the Address Bar With را پیدا کنید. روی آن کلیک کنید تا گزینه‌های موجود به نمایش در بیایند. موتورجستجوی دلخواه خود را انتخاب کنید.

شخصی سازی خوراک خبری

از نقطه‌نظر کاربردی یکی از بهترین ویژگی‌های جدید اج، My news feed است. این قابلیت به‌صورت خودکار اخبار و آب‌و‌هوای محل زندگی شما را نشان می‌دهد؛ اما امکان شخصی‌سازی بیشتر نیز وجود دارد. کافی‌ است روی گزینه‌ی Customize در قسمت بالا، گوشه‌ی سمت راست کلیک کنید تا در فهرستی که پیش رویتان قرار می‌گیرد، زبان، مکان و عناوین خبری مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید.

نکته‌ی منفی این است که عناوین قابل انتخاب بسیار محدودند. ماشین، سرگرمی، سبک زندگی، ثروت، اخبار و ورزش، ۶ گزینه‌ی موجود هستند و به‌طور مثال خبری از فناوری نیست. احتمالا مایکروسافت در آینده با ارائه‌ی به‌روزرسانی این فهرست را مفصل‌تر می‌کند. حداقل ترجیح می‌دهیم که اینطور فکر کنیم. اما به هرحال باید فعلا با همین گزینه‌های محدود بسازید.

مایکروسافت اج

مسدود کردن کوکی‌ها

شاید به نظر عجیب بیاید؛ اما تنظیمات پیش‌فرض اج روی مجاز بودن تمام کوکی‌ها تنظیم شده است. برای تغییر این مورد به مسدود کردن تمام کوکی‌ها یا بخشی از آن‌ها، به Advanced Settings بروید و روی Cookies کلیک کنید. فهرستی نمایان می‌شود که گزینه‌های لازم را پیش رویتان قرار می‌دهد.

حتما Third-party cookies را مسدود کنید. این نوع کوکی‌ها هیچ فایده‌ای ندارند و اغلب با هدف جمع‌آوری داده از کاربران ترتیب داده شده‌اند.

هرچند اج در مقایسه با رقبایی چون کروم، فایرفاکس و سافاری حرف زیادی برای گفتن ندارد؛ اما امیدواریم با تنظیماتی که به شما معرفی کردیم توانسته باشیم این مرورگر نوپا را برای‌ شما قابل‌ استفاده‌تر کنیم.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

با مادربرد MW31-SP0 گیگابایت با قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های E3-1200 V5 آشنا شوید

سه شنبه 17 بهمن 1396
9:51
افسانه عبدالهی

 سوکت مادربرد جدید گیگابایت، LGA1151 است که به تراشه Intel C236 مجهز شده است. این مادربرد دارای یک اسلات طبقاتی با ۴ لاین PCIe است که به منظور اتصال کارت شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این اسلات که بین سوکت پردازنده و پنل پشتی قرار دارد، قابلیت نصب Thunderbolt یا پورت M.2 را نیز بصورت جداگانه فراهم می‌کند.

پردازشگر صوتی این مادربرد Realtek ALC887 بوده و چهار خروجی صوتی به همراه یک Optical S/PDIF در پنل پشتی و دو کانکتورS/PDIF-in و S/PDIF out روی برد ارائه می‌دهد.

gigabyte MW31 SP0

دیگر قابلیت‌های سخت افزاری این مادربرد سرور عبارتند از: 

چهار اسلات مخصوص اتصال حافظه DDR4 با پشتیبانی حداکثر ۶۴ گیگابایت ، ۲ پورت GbE LAN ، دارا بودن ۲ درگاه PCI-Express که به کاربران امکان می‌دهد تا دو کارت گرافیک بر روی آن نصب کنند.

x16 نسل ۳ با قابلیت پشتیبانی از SLI و crossfire دو مسیره به علاوه ۲ عدد PCI-Express x4 نسل سوم ، ۲ عدد PCI ، پورت M.2 متصل به یک PCIe x4 نسل سه، ۴ درگاه SATA 6Gb/s با چیپ اینتل و ۴ درگاه SATA 6Gb/s با چیپ Marvell، چهار پورت USB 3.0 و ۲ پورت USB 2.0 ، دارا بودن خروجی تصویر Display Port و HDMI با قابلیت نمایش دو تصویر همزمان. مادربرد‌های گیگابایت با گارانتی آواژنگ در بازار ایران عرضه می‌شوند.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

از ۱۴ دسامبر می‌توان آیمک پرو اپل را با قیمت ۴۹۹۹ دلار خریداری کرد

سه شنبه 17 بهمن 1396
9:48
افسانه عبدالهی

 اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان امسال خود از رایانه‌ی مکی رونمایی کرد که قدرت‌مند‌ترین نسخه در میان برادران خود است. این دستگاه که دارای برچسب قیمت ۴۹۹۹ دلاری است، از مشخصات حرفه‌ای همچون،‌ ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۴ ترابایت فضای ذخیره‌سازی بهره می‌برد. سخت‌افزاری که اپل برای رایانه‌ی آل‌این‌وان خود در نظر گرفته است، قشر حرفه‌ای را هدف قرار داده که از رایانه‌ی خود برای انجام محاسبات سنگینی مانند پردازش و مدل‌سازی طرح‌های سه‌بعدی و ویرایش ویدیو‌های 4K‌ استفاده می‌کنند.

مانند همیشه، اپل برای معرفی ویژگی‌های دستگاه‌ جدید خود، تعدادی از آیمک پرو‌ها را در اختیار اصحاب رسانه قرار داده است تا نگاهی نزدیک به عملکرد این دستگاه داشته باشند. شما می‌توانید اولین نگاه نزدیک به آیمک پرو را پایین مشاهده کنید.

 

ونسان لفوره که عکاسی معتبر است، درباره‌ی نسخه‌ی ۱۰ هسته‌ای این دستگاه که در دسترس او قرار داشته، می‌گوید:

من مجموعه‌ای از نتایج ثابت را دریافتم. سرعت دستگاه (نسبت به آیمک و مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی فعلی‌ام) تا ۲ یا ۳ برابر افزایش یافته است که جهشی قابل‌ توجه است.

باید توجه داشت که مبلغ ۴۹۹۹ دلار تنها برای نسخه‌ی پایه آیمک پرو است که دارای مشخصات سخت‌افزاری پایین‌تری است. برای نمونه، حافظه‌ی رم نسخه‌ پایه ۳۲ گیگابایت است و پردازنده‌ی این نسخه از ۸ هسته‌ی پردازشی بهره می‌برد؛ این در حالی است که نسخه‌ی بالارده آیمک پرو از حافظه‌ی رم ۱۲۸ گیگابایتی، ۴ ترابایت فضای ذخیره‌ی‌سازی و ۱۸ هسته‌ی پردازشی بهره می‌برد که به فراخور آن، قدرتی به‌مراتب بالاتری ارائه می‌کند.

آی مک پرو اپل

اپل با عرضه‌ی آیمک پرو، حرکت هوشمندی برای از دست ندادن مخاطبان خود انجام داد. پس از موفقیت‌ محصولات سرفیس و معرفی رایانه‌ی آل‌این‌وان سرفیس‌استودیو که تجربه‌ای ناب و منحصر‌به‌فرد به خالقان محتوا ارائه می‌کند، حضور نسخه‌ی قدرت‌مند آیمک مطمئناً برای عشاق سیستم‌عامل مک‌او‌اس بسیار باارزش خواهد بود.

با معرفی آیمک‌ پرو، اپل برای اولین‌ بار از محتوای واقعیت‌ مجازی در رایانه‌های مک میزبانی می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که دسته‌بندی‌های جدید محتوا برای کوپرتینویی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. مدیران این شرکت خواهان این هستند که اپل به‌عنوان یکی از بازیگران اصلی در عرصه‌ی خلق آثار واقعیت‌ مجازی ظاهر شود و این موضوع را می‌توان به‌وضوح در معرفی آیمک جدید این شرکت ملاحظه کرد.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

اپل مطالعه روی اطلاعات ضربان قلب کاربران اپل‌واچ را آغاز کرد

سه شنبه 17 بهمن 1396
9:44
افسانه عبدالهی

 به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ماه نوامبر 2017، اپل از کاربران اپل‌واچ خواسته بود تا در صورت رضایت در طرح " (مطالعه روی قلب) Apple Heart" که با همکاری بخش سلامت دانشگاه استنفورد صورت گرفته، شرکت کنند.

حال اپل اعلام کرده است که مطالعه روی اطلاعات کابرانی که در این طرح شرکت کرده اند، آغاز کرده است. شرایط شرکت در طرح مطالعه روی قلب، تایید نداشتن مشکل فیبریلاسیون دهلیزی و فلوتر دهلیزی است. همچنین کاربران باید تایید کنند که از داروهای رقیق کننده خون از جمله کمادین، پاراداکسا، زارلتو، الیکوییس و ساوایسا استفاده نمی‌کنند.

اگر کاربران داشتن شرایط ذکر شده را تایید کنند، اپل ایمیلی با عنوان رضایت آگاهانه به آن ها ارسال می کند که در آن اطلاعات مرتبط با قوانین حریم خصوصی بیمه سلامت وجود دارد.

چند ماه پیش بود که اپل اعلام کرد در حال کار روی قابلیتی است که با استفاده از آن کاربران می توانند به وسیله اپل واچ میزان قند خون را نیز اندازه گیری کند.  این شرکت آمریکایی می گوید قابلیت ذکر شده تا یک سال آینده روی اپل واچ ها فعال می شود. احتمال می رود اپل از جمع آوری اطلاعات کاربران قصد ساخت محصول و قابلیت های جدید داشته باشد.

 اپل مطالعه روی اطلاعات ضربان قلب کاربران اپل‌واچ را آغاز کرد


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

ال‌ جی به فعالیت خود در بازار گوشی‌ هوشمند چین پایان می‌دهد

يکشنبه 29 بهمن 1396
9:38
افسانه عبدالهی

 ال‌ جی به فعالیت خود در بازار گوشی‌ هوشمند چین پایان می‌دهد

به‌تازگی خبرهایی از خروج ال‌جی از بازار گوشی‌ هوشمند چین به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد دلایل خروج ال‌جی از بازار چین، به انتشار گزارش مالی ۲۰۱۷ این شرکت مربوط است. بر اساس گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، کمپانی ال‌جی توانسته است به سود قابل‌ توجهی دست یابد. با این حال بخش موبایل این شرکت در سه‌ماهه‌ی چهارم سال گذشته، متحمل ضرری ۱۹۲ میلیون دلاری شده است.

گفتنی است ال‌جی شکست خود را در مقابل برندهای چینی پذیرفته است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در سال ۲۰۱۷، توانست ۱۳.۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به‌ فروش برساند که بازار چین سهمی از آن ندارد. دلیل این امر، عدم فعالیت ال‌جی در بازار چین عنوان شده است.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، کمپانی ال‌جی در چند سال اخیر نتوانسته است به اهداف خود دست یابد. حاشیه سود پایین و ضررهای متعدد مالی در بخش موبایل ال‌جی، دلیل محکمی برای پایان یافتن فعالیت این شرکت در بازار چین است. از سوی دیگر، عرضه نشدن دو گوشی پرچم‌دار G6 و V30 به‌صورت رسمی در چین به ضرردهی ال‌جی افزوده است. در وب‌سایت رسمی این شرکت برای کاربران چینی، تنها گوشی پرچم‌دار G5 دیده می‌شود و خبری از دیگر پرچم‌داران ال‌جی نیست.

در اکثر بازارهای آسیایی، تولیدکنندگان چینی به دلیل عرضه محصولات بهتر و قیمت‌های رقابتی، کمپانی‌های دیگر را از ادامه فعالیت منصرف می‌کنند. از این رو ال‌جی بازار آمریکای شمالی را بهترین محل برای عرضه محصولات خود می‌داند. باید دید ال‌جی برای رویداد MWC 2018 چه مهره‌هایی را آماده کرده است و آیا این کمپانی می‌تواند به ضررهای بخش موبایل خود پایان دهد یا خیر.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

معرفی بهترین لانچرهای اندروید

يکشنبه 29 بهمن 1396
9:40
افسانه عبدالهی

 برای قشری از کاربران، سر کردن با سیستم‌عاملی یکنواخت، پس از مدتی خسته‌کننده و آزاردهنده می‌شود؛ از این‌رو اعمال تغییرات در رابط‌ کاربری سیستم‌عامل امری لذت‌بخش است. از اوایل انتشار اندروید، یکی از ویژگی‌های جالبی که این سیستم‌عامل را نسبت به رقبا یکتا جلوه می‌داد، توانایی نصب لانچر و به‌ سبب آن، تغییر در جای‌جای سیستم‌عامل بود. به‌ لطف این لانچر‌ها شما می‌توانید رنگ‌ آیکون‌ها را تغییر دهید، لوگوی اپلیکیشن‌ها را عوض کنید، ویجت به صفحه‌ی خانگی اضافه کنید و هزاران‌هزار شخصی‌سازی دیگر روی دستگاهتان اعمال کنید. حال با گذشت مدت نسبتاً زیاد از آغاز فعالیت سیستم‌عامل اندروید، تعداد این لانچر‌های جذاب نیز رو به افزایش است. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله ۱۰ مورد ۱۰ لانچر اندروید برتر را که علاوه بر کارایی مناسب، ظاهری مناسب نیز ارائه می‌کنند، به شما معرفی کنیم.

Evie Launcher

یکی از سبک‌ترین و کاراترین لانچر‌های اندروید که زیبایی را در عین سادگی به کاربران ارائه می‌کند، Evie Launcher نام دارد. ظاهر ساده‌ی این لانچر باعث می‌شود تمامی کارها در سریع‌ترین زمان به انجام برسند و کاربر تجربه‌ای روان از کار با دستگاهش کسب کند. سازندگان این لانچر، نیم‌نگاهی به لانچر پیش‌فرض گوشی‌های گوگل پیکسل داشته‌اند؛ این بدین معنی است که برای دسترسی به منوی اپلیکیشن‌ها باید از سمت پایین صفحه به سمت بالا سوایپ کنید و در منوی اپلیکیشن‌ها با اسکرول‌ کردن به دنبال برنامه‌ی مورد‌ نظر بگردید.

ویژگی‌های شاخص

 • اعلانات نقطه‌ای اندروید ۸
 • امکان تغییر آیکون‌های صفحه‌ی قفل
 • توانایی جستجو در اطلاعات داخلِ دستگاه
 • شخصی‌سازی اپ دراور
 • امکان افزایش تعداد آیکون‌ها در هر ردیف

این اپلیکیشن از جمع ۱۰۴,۹۶۴ کاربر توانسته است به امتیاز ۴.۷ دست پیدا کند که رقمی خیره‌کننده است.

Apex Launcher

Apex launcher

Apex Launcher را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین لانچرهای اندروید دانست که تیم‌ سازنده‌ی آن در تمام طول این سال‌ها با ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های شخص و به‌موقع، آن را به سمت جلب نظر کاربران سوق داده است. درست مانند اکثر لانچر‌های امروزی، این لانچر نیز سعی بر آن دارد تا ظاهر اندروید خالص را با اندکی تغییر و افزودن برخی از ویژگی‌های کاربردی به کاربران ارائه دهد. از همین‌رو می‌توان انتظار کارایی و روانی بالایی  از این لانچر داشت. سابقه‌ی طولانی‌مدت این لانچر باعث شده است آیکون‌پک‌های زیادی برای این لانچر توسعه‌ داده شود؛ بنابراین اگر علاقه‌ی چندانی به ظاهر اندروید خالص ندارید، می‌توانید با نصب‌ کردن یکی از این پک‌ها، شکل‌و‌شمایل جدیدی به دستگاهتان بدهید.

ویژگی‌های شاخص

 • شخصی‌سازی صفحه‌ی خانگی و تغییر اندازه‌ی آیکون‌ها
 • امکان افزایش تعداد آیکون‌ها در هر ردیف
 • انیمیشن‌های جذاب
 • امکان اعمال سبک‌های متفاوت به اپ دراور
 • ژست‌های حرکتی برای صفحه‌‌ی خانگی

این اپلیکیشن از مجموع ۲۵۱,۴۹۶ نفر توانسته به امتیاز ۴.۳ در گوگل‌پلی دست پیدا کند که نشان از رضایت اکثریت کاربران آن دارد.

Lawnchair Launcher

Lawnchair Launcher یک لانچر‌ اندروید تازه‌کار است که در همین مدت کوتاه، توانسته توجه قشر زیادی از کاربران را به خود جلب کند. سازندگان این لانچر سعی داشتند محیط آن‌ را بیش‌از هر چیزی دیگر، به اندروید خالصی که در گوشی‌های پیکسل شاهد هستیم، نزدیک کنند. البته این لانچر ویژگی‌های خوبی نیز برای کسانی که سلیقه‌ای متفاوت از اندروید خالص دارند، در نظر گرفته است که از بین آن‌ها می‌توان به امکان نصب آیکون پک‌های مختلف و آیکون‌های تطبیق‌پذیر نام برد. می‌توانید این اپلیکیشن را به‌رایگان از پلی استور دانلود کنید. لانچر فوق از هیچگونه تبلیغ و پرداخت درون‌برنامه‌ای استفاده نمی‌کند.

ویژگی‌های شاخص

 • یکپارچگی با گوگل ناو
 • کلیدهای میانبر اندروید اوریو و اعلانات نقطه‌ای
 • پشتیبانی از آیکون پک
 • آیکون‌های تطبیق‌پذیر

از آنجایی که این لانچر هنوز در فاز بتا قرار دارد، امکان ثبت امتیاز توسط کاربران وجود ندارد؛ با این وجود عملکرد کلی این لانچر از بسیاری از لانچرهای موجود در بازار بهینه‌تر و پایدارتر است.

مایکروسافت لانچر

مایکروسافت لانچر

نمی‌شود سخن از برترین لانچر‌های اندروید به میان آورد و از لانچر فوق‌العاده Microsoft Launcher صحبتی نکرد. ردموندی‌ها مدت‌ها پیش لانچری با نام Arrow Launcher به بازار عرضه کردند که ویژگی‌های خوبی به کاربران ارائه می‌کرد. حال که این نام به مایکروسافت لانچر تغییر پیدا کرده، ویژگی‌های موجود در آن پخته‌تر و کاراتر از هر زمان دیگری شده است. اگر از آن‌دسته کاربرانی باشید که از محصولات ویندوزی استفاده می‌کنید، لانچر فوق یکی از بهترین گزینه‌ها برای گوشی اندروید شما خواهد بود. یکپارچگی این لانچر با بسیاری از سرویس‌های اختصاصی مایکروسافت مانند، کورتانا، ایمیل، To-Do List و رایانه‌های شخصی ویندوزی، مزیتی است که هیچ لانچری تاکنون ارائه نکرده. جدا از موارد، می‌توانید تصاویر روزانه بینگ را به‌عنوان تصویر پس‌زمینه گوشی‌ خود انتخاب کنید که جلوه‌ی زیبایی به دستگاهتان می‌دهد. با این حال اگر از گوشی هوشمندی با سخت‌افزار نسبتاً ضعیف استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌شود که از لانچرهایی استفاده کنید که اندروید خالص را به شما ارائه می‌کنند؛ زیرا ویژگی‌های متعدد این لانچر ممکن‌ است در طولانی‌مدت باعث ایجاد کندی در دستگاه‌های پایین‌رده شود.

ویژگی‌های شاخص

 • پیوستگی بین گوشی و رایانه‌ی ویندوزی؛ تصویری را در گوشی‌ انتخاب کنید و در رایانه‌ی ویندوزی‌ آن را مورد ویرایش قرار دهید.
 • توانایی جستجو در اطلاعات دستگاه و اینترنت
 • فید شخصی‌سازی‌شده بر اساس علایق شما
 • وجود ژست‌های حرکتی متعدد

این لانچر از بین ۴۲۴,۲۵۵ امتیاز‌دهنده توانسته به امتیاز ۴.۶ دست پیدا کند که نشان از رضایت اکثریت کاربران این لانچر دارد.

Rootless Pixel Launcher 2

Rootless pixel launcher 2

تا قبل از اندروید لالی‌پاپ، رابط‌ کاربری اندروید خالص زیبایی چندانی برای کاربران نداشت؛ از این‌رو بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌ هوشمند ترجیح می‌دادند محصولاتشان را با رابط‌ کاربری سفارشی‌ خود روانه‌ی بازار کنند. گوگل با تغییر زبان‌ طراحی سیستم‌عامل اندروید در نسخه‌ی پنجم، خونی تازه در رگ‌های این سیستم‌عامل تزریق کرد. زیبایی زبان طراحی متریال باعث شد که علاوه بر سیستم‌ عامل اندروید، شاهد استفاده از آن در طراحی وب‌سایت‌ها نیز باشیم. از این‌رو کاربران بازخورد مثبتی نسبت به این تغییر نشان دادند و سازندگانی که پیش‌تر تمایل به تغییر در ظاهر اندروید خالص داشتند، حال سعی در نزدیک‌ کردن طراحی رابط‌ کاربری دستگاهایشان به نسخه‌ی خالص اندروید داشتند.

با ورود گوشی‌های پیکسل، گوگل، لانچری سفارشی برای این دستگاه‌ها طراحی کرد که توانست نگاهِ بسیاری از کاربران را به خود جلب کند؛ از این‌رو توسعه‌دهندگان بسیاری سعی در ساخت لانچری مشابه لانچر گوشی‌های پیکسل بودند. حال لانچر جدیدی منتشر شده است که دقیقا تجربه‌ی گوشی‌های پیکسل را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. توسعه‌دهنده‌ی این لانچر هدف خود را بر سادگی گذاشته و از افزودن ویژگی‌های متنوع خودداری کرده است. بنابراین اگر به دنبال لانچری می‌گردید که علاوه بر عملکردی بی‌نقص، شمایل گوشی شما را همه‌جوره به گوشی‌های پیکل شبیه کند، Rootless Pixel Launcher 2 بهترین گزینه‌ی موجود است.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->
صفحه قبل 1 ... 20 21 22 23 24 25 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به عمومی است. || طراح قالب bestblog.ir