× بستن تبلیغات

عمومی

عمومی

 

اخیرا دو عکس جدید در فضای مجازی انتشار یافته که گفته می شود به نسخه بعدی از استایلوس سامسونگ با نام S Pen تعلق داشته باشد که قرار است همراه با نسل تازه فبلت نوت یعنی نوت 5 ارائه گردد.

تصاویر نشان می دهند که این قلم داری یک سر کلیکی است و این یعنی راس قلم جمع شونده خواهد بود و با کلیک کردن قسمت انتهایی آن از بدنه خارج می شود.

 

ماه گذشته خبری در مورد ثبت یک پتنت از سوی سامسونگ منتشر گردید که قابلیت بیرون آمدن به صورت خودکار را برای این قلم به تصویر می کشید. شاید کمی زود باشد اگر انتظار داشته باشیم چنین قابلیتی به گلکسی نوت 5 افزوده شود، با این همه، به شرکت های سازنده قاب گفته شده که قلم نوت 5 آنچنان با بدنه دستگاه یکپارچه سازی شده که به سادگی و از طریق ناخن از جایگاهش خارج نمی شود.

از همین رو، شاید قابلیت خارج شدن به صورت خودکار بهترین راهکار برای جدا شدن S Pen از بدنه این فبلت باشد، با این همه، احتمال آنکه این قلم از نوع کلیکی باشد هم چندان هم دور از ذهن نیست.

گفتنی است که براساس برخی شایعات، قلم نوت 5 با استفاده از فرامین صوتی از جایگاه خود خارج می شود که تاکنون هیچگونه اطلاعاتی در این رابطه به دست نیامده و برای اطلاع از حقیقت باید همچنان منتظر ماند.

 

spen
 
نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:40 توسط افسانه عبدالهی|

 

چندی پیش لری پیج که حالا سمت مدیرعاملی شرکت مادر تخصصی آلفابت را در اختیار دارد اعلام کرد که جای خود را به ساندار پیچای می دهد و حالا اوست که بر مسند مدیرعاملی گوگل تکیه زده.

پیش از اعلام این خبر مهم، اگر از اغلب کارکنان گوگل که خود را شایسته جانشینی پیج می دیدند سوال می کردید که چه کسی بهترین گزینه برای تصدی این پست است، آنها از ساندار پیچای نام می بردند و برای این گفته خود نیز دلایل خوبی داشتند.

این مدیر جوان مدت هاست که نایب رئیس ارشد اندروید، کروم و اپلیکیشن های گوگل بوده است و همین چند وقت پیش هم عنوان «تزار» تمامی محصولات عمده این کمپانی از جمله تبلیغات، جستجو، تحقیق، گوگل پلاس، نقشه ها، بخش تجاری و زیرساخت ها را دریافت نمود.

وی کارهای فوق العاده ای را در سال های گذشته روی اندروید انجام داده و به همین دلیل است که بسیاری او را شایسته دریافت چنین پستی می دانند.

 

یکی از بزرگ ترین دستاوردهایی که اندروید از زمان عرضه نخستین خود شاهد بوده، افزوده شدن Google Now است؛ همان طرح بزرگ گوگل برای عرضه اطلاعات مورد نیاز کاربران به آنها در زمان نیاز.

این سرویس در مراسم Google I/O سال 2012 در کنار Jelly Bean رونمایی شد و در آن دوران پشتیبانی و حمایت کامل پیج را از خود کرده بود. در واقع بسیاری باور داشتند که این سرویس رابطه نزدیکی با دیدگاه آن دوران پیج در رابطه با آینده و پردازش بدون نقص و هوشمند دارد و حتی یکی از کارکنان سابق این شرکت مدعی شد که پیج پس از راه اندازی این سرویس تمامی جلسات خود را با کمک آن مدیریت خواهد کرد.

 

okay-google-now-voice-commands-840x473
 

 

اما طولی نکشید که پیج از این پروژه فاصله گرفت و ترجیح داد که تمرکزش را روی تصویری بزرگ تر قرار دهد. در همین دوران بود که براساس اعلام منابع متعدد، آمیت سنگال نایب رئیس ارشد بخش سرچ این شرکت خواستار آن شد که Google Now را به دپارتمان خود انتقال داده و از واحد اندروید خارج نماید.

اما براساس اعلام همین منابع، چندین تن از مهندسان گوگل با این درخواست مخالفت کردند چراکه دنبال نمودن این پروژه در داخل واحد اندروید عقلانی تر به نظر می آمد تا هر بخش دیگری.

به طور کلی Now نوعی دستیار موبایل است که برای جمع مشخصی از کاربران بهینه سازی شده و به همین خاطر منطقی تر آن است که در داخل واحد اندروید دنبال گردد.

در هر حال، پیچای با درخواست سینگال برای انتقال Now به یک واحد جدید مخالفت کرد. حوالی همین دوران بود که درآمد واحد سرچ با افزایش کاربرد اپلیکیشن های موبایل، مرتبا کم و کمتر شد تا اینکه گوگل تصمیم گرفت امکان سرچ اپلیکیشن ها را از طریق Now فراهم نماید و از این طریق برخی از سود از دست رفته اش را باز یابد.

این اقدام نگرانی جمعی از مهندسان را به دنبال داشت و پیچای نیز در پاسخ به نگرانی های مطروحه اینطور اظهار داشت.

در نظر داشته باشید که من وظایف زیادی را بر عهده دارم و فعلا کروم و اندروید اولویت های اصلی ام را تشکیل می دهند و باید بگویم که متاسفانه Now در میان این اولویت ها قرار ندارد. من نمی توانم برای تحقق خواسته های شما در این رابطه با دیگر قسمت ها درگیر شوم.

اما Now on Tap جدیدترین قابلیت افزوده شده به Google Now است که چندی پیش در جریان کنفرانس I/O رونمایی شد. این قابلیت قرار است که در زمان عرضه عمومی نسخه 6 اندروید مارشمالو به آن افزوده گردد و می تواند اطلاعات مورد نیاز شما را زمانی که مشغول به انجام کار دیگری روی صفحه موبایل خود هستید آن هم بدون نیاز به خروج از آن برنامه یا اپلیکیشن در اختیارتان قرار دهد.

برای استفاده از این امکان کافیست که انگشت خود را برای مدت طولانی تری روی دکمه هوم نگه دارید تا گوگل آنچه در آن لحظه روی نمایشگر موبایل شما نشان داده می شود را اسکن کرده و اطلاعات مرتبطی که تصور می کند به دنبالش می گردید در اختیارتان قرار دهد.

با این کار، سرچ از طریق این موتور جستجو نیز ساده تر می شود و این همان چیزی است که گوگل بیش از سایر موارد دوست دارد محقق گردد.

اهمیت Now on Tap برای اندروید بر هیچ کسی پوشیده نیست و با وجود آنکه این امکان برای افزوده شدن به دستگاه های اندرویدی سراسر دنیا آماده شده، باید بگوییم که گوگل تنها شرکتی نیست که قرار است این تحول نرم افزاری قابل توجه را رقم بزند.

تنها چهار روز پیش، مایکروسافت اعلام کرد که اپلیکیشن بینگ آن برای اندروید یک آپدیت قابل توجه را دریافت می کند و آن به روز رسانی هم قابلیت های تازه ای را برای دستگاه های اندرویدی به ارمغان خواهد آورد.

قابلیت جدید که از آن تحت عنوان Snapshots یاد گردیده عملکردی شبیه به Now on Tap دارد یعنی با فشردن طولانی مدت دکمه هوم صفحه ای پیش روی کاربر گشوه می شود که اطلاعات مورد نیاز وی را بدون آنکه مجبور به ترک اپ مورد استفاده اش باشد در اختیارش قرار خواهد داد.

البته این را هم باید اضافه نماییم مایکروسافت تنها شرکتی نیست که به این حوزه ورود پیدا کرده و اخیرا اپل هم قابلیت تازه ای به نام Proactive Assistant را به iOS9 افزوده که در واقع اطلاعات مورد نظر کاربران را در زمان نیاز، در اختیارشان قرار می دهد.

 

marshmallow-statue
 

 

اما رقابت تنها مانع گوگل برای پیشبرد اهدافش از توسعه Now نیست. براساس اعلام منابع متعدد با تغییر کارایی این برنامه به جستجو و ایجاد رقابت های بیشتر در این حوزه، اکثر اعضای اصلی توسعه دهنده این سرویس تیم آن را ترک کرده اند.

در واقع برخی از کارکنان از پیشرفت این سرویس احساس ناامیدی کردند و این تصور در بسیاری از آنها به وجود آمد که پیچای مانند پیج برای آن اهمیت قائل نیست.

علاوه بر این، براساس اعلام منابع دیگر، دو تن از خالقان اصلی Now این شرکت را در ماه مارس ترک کردند و چندین نفر از مهندسان گوگل نیز در همان برهه، ترک شغل خود را گفتند.

این منابع همچنین اعلام کردند: «مشاهده اینکه محصول محبوبشان به سمت و سویی دیگر در حرکت است بسیار ناخوشایند بود». آنها در ادامه گفتند که «گوگل یک شرکت بزرگ است و این، روش کاری شرکت های بزرگ مانند آن است.»

اینکه عموم کاربران دیدگاهی مشابه به مهندسان سابق پروژه Now دارند یا خیر مساله ای نامعلوم است اما بر هیچکس پوشیده نیست که گوگل در حال تغییر است و همواره نیز همین رویه را دنبال می کند.

با این همه، این تغییرات بزرگ موانع خاص خود را خواهند داشت که البته برای شرکت بزرگی مانند گوگل این موانع پیچیده تر هم خواهند بود. روشن است که سال های آتی برای پیچای و گوگل بسیار کلیدی خواهند بود و گوگلی که امروز مقابلروی ما قرار دارد احتمالا متفاوت از چیزی خواهد بود که 5 سال آینده خواهیم دید.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:40 توسط افسانه عبدالهی|

 

امروز در جریان گزارش سه ماهه سوم سال مالی 2017 اپل، تیم کوک در مورد حذف اپلیکیشن های VPN از اپ استور کشور چین هم توضیحاتی اعلام کرد و گفت این اقدام صرفاً به خاطر قوانین دولت پکن صورت گرفته است.

کوک می گوید در سال 2015 چین سیاست خود را نسبت به VPN ها عوض کرد و از اپراتورها خواست تا برای ارائه چنین خدماتی، از دولت مجوز بگیرند. اوایل سال جاری میلادی، مقامات این کشور سیاست فوق را به طور کامل به اجرا درآورده و اپل را ملزم کردند که اپلیکیشن های غیر قانونی را حذف کند.

مدیرعامل اپل افزود:

ما دوست نداشتیم این اپلیکیشن ها را حذف کنیم، اما سیاست ما بر این است که در هر کشوری فعالیت داریم، از قوانین آنها پیروی نماییم.

 

 

 

کوک مقایسه این وضعیت با امتناع اپل از باز کردن قفل آیفون یکی از مهاجمین حادثه سن برناردینو در سال 2016 را کاملاً بی اساس دانست و گفت قوانین آمریکا در جریان پرونده فوق از اپل حمایت می کردند. وی افزود قوانین کشور چین هم کاملاً واضح و شفاف هستند.

با این حال، کوک تأکید کرد که موضع کمپانی متبوعش، ارائه بهترین محصولات سخت افزاری و نرم افزاری در بازار محلی چین است و اظهار امیدواری نمود که مقامات دولتی، به تدریج از سخت گیری های خود بکاهند. او افزود:

ما حتی در صورت عدم تفاهم نیز به گفتگو و تعامل اعتقاد داریم، چون نوآوری به آزادی بیان و همکاری نیاز دارد.

کوک اذعان کرد با توجه به نقش کلیدی بازار چین در کسب و کار آنها، واضح است که اپل برای ادامه فعالیتش از قوانین آنها پیروی خواهد نمود.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:34 توسط افسانه عبدالهی|

 

اپلیکیشن TestFlight یکی از اصلی ترین هسته اپلیکیشن های مختلف در اپ استور اپل به حساب می آید که فرصتی برای توسعه دهندگان فراهم آورد تا پیش از عرضه اپلیکیشن خود، بازخوردهای لازم را دریافت کرده و نرم افزارشان را بهبود ببخشند.

اپل، کمپانی سازنده TestFlight را در سال 2014 خریداری کرد؛ دقیقاً زمانی که این اپلیکیشن قرار بود به جای محدود شدن به یک پلتفرم، در دسترس توسعه دهندگان اندروید و iOS قرار گیرد. اما پس از این خرید، طبیعی بود که کمپانی ساکن کوپرتینو به همکاری با اندروید و گوگل خاتمه داد و TestFlight را به پلتفرمی انحصاری روی iOS برای تست اپلیکیشن ها تبدیل کرد.

این کمپانی اخیراً در صفحه توسعه دهندگان وب سایت خود اعلام کرده که از این پس، برنامه نویسان می توانند تا سقف 10 هزار نفر را برای تست اپلیکیشن های خود روی TestFlight دعوت کند که به مراتب از محدودیت 2 هزار نفری سابق بیش تر است. این تصمیم از آن جهت اتخاذ شده که توسعه دهندگان بتوانند بازخوردهایی «ارزشمندتر» دریافت کنند. گفتنی است این رقم، صد برابر بیشتر از محدودیت 100 نفری تسترها پیش از خرید TestFlight از سوی اپل به حساب می آید.

اپلیکیشن TestFlight به توسعه دهندگان اجازه می دهد گروه های مشخصی از تسترها را تشکیل دهند و تا سقف 100 اپلیکیشن را به صورت همزمان مورد آزمایش قرار دهند. TestFlight همچنین از بیلدهای مختلف اپلیکیشن ها روی سیستم عامل های Watch OS، iOS و tvOS پشتیبانی می کند و به کاربران اجازه می دهد روی 30 دستگاه مختلف به بررسی اپلیکیشن ها بپردازند.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:34 توسط افسانه عبدالهی|

 

متأسفانه بیش از یک هفته است که TeamViewer دسترسی کاربران ایرانی را مسدود کرده. همانطور که می دانید این ابزار یکی از معروف ترین اپلیکیشن های کنترل از راه دور برای سیستم عامل های مختلف به حساب می آید که به واسطه آن می توانید از طریق تلفن هوشمند و یا رایانه خود رایانه های شخصی و دیوایس های همراه دیگر را کنترل کنید.

این شرکت به بهانه آن که ارائه خدمات به کشورمان مطابق با قوانین سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا یا قوانین صادرات آمریکا ممنوع است، دیگر خدمات خود را به ایران ارائه نمی کند. البته باید گفت که کاربران همچنان می توانند با استفاده از نرم افزار های تغییر آی پی از این ابزار مشهور استفاده نمایند.

مطمئناً اقدام ناگهانی تیم توسعه دهنده TeamViewer به هیچ عنوان بی اهمیت نیست و به واسطه آن بسیاری از شرکت های پشتیانی ایرانی در کنار کاربران عادی با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند. با این حال به هیچ عنوان نگران نباشید؛ نرم افزارهای جایگزین مناسبی وجود دارند که می توانند خدماتی مشابه را ارائه کنند.

به همین دلیل در مطلب امشب قصد داریم به سراغ 3 جایگزین مناسب TeamViewer برویم و نحوه کار با آن ها را به شما آموزش دهیم؛ پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید..

نرم افزار AnyDesk

 

 

 

AnyDesk را می توان یکی از سریع ترین اپلیکیشن های کنترل از راه دور به شمار آورد که قادر هستید از آن روی سیستم عامل های مختلف استفاده کنید. این ابزار از رمزنگاری TLS1.2 استفاده می کند که به واسطه آن هر دو سر اتصال رمزنگاری می شوند.

پیش از هر چیزی اپلیکیشن دسکتاپ AnyDesk را دانلود کنید. یکی از مزایای این اپلیکیشن آن است که در ابتدای امر برای به منظور تست نرم افزار را به طور پرتابل اجرا کرده و پس از پایان اولین نشست و موفقیت آمیز بودن آن از شما می خواهد تا مراحل نصب را تکمیل نمایید. پس از اجرای AnyDesk با صفحه مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد:ارتباط ایمن، فراهم کردن تنظیمات امنیتی گوناگون، امکان انتقال فایل های چندرسانه ای و اسناد و همچنین رایگان و کم حجم بودن آن همه و همه سبب شده اند تا AnyDesk را در زمره بهترین جایگزین های اپلیکیشن TeamViewer به حساب آوریم.

 

 

 

همانطور که می بینید در بخش This Desk آدرس رایانه شما قرار دارد. با ارائه این آدرس به شخص مقابل زمینه را برای اتصال وی به رایانه خود مهیا می کنید.

پس از آن پیغامی مشابه تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید که با Accept نمودن آن اجازه اتصال شخص ثانویه به رایانه خود را صادر می کنید. از طریق همین پنجره نیز قادر خواهید بود محدودیت های مختلفی چون اجازه کنترل رایانه از راه دور و یا دسترسی کلیپ بورد را به شخص مورد نظر بدهید.فرد مذکور تنها کاری که باید انجام دهد وارد کردن آدرس شما در بخش Remote Desk و کلیک کردن روی گزینه Connect است.

 

از طریق بخش File Transfer می توانید به جا به جایی فایل های خود بپردازید.

 

پس از موفقیت آمیز بودن اتصال می توانید دسکتاپ رایانه فرد مقابل را به طور کامل ببینید.

اگر فکر می کنید که به تنظیمات امنیتی بیشتری نیاز دارید باید بگوییم که این امکان برایتان فراهم شده است. روی آیکن منو (4 خط افقی) در بالا و سمت راست تصویر ضربه بزنید و وارد تنظیمات شوید. پس از آن در بخش Security روی گزینه Unlock security setting ضربه بزنید و یک رمز عبور برای اتصال به رایانه خود در نظر بگیرید.

 

 

 

 

 

 

همچنین توصیه می شود حتماً گزینه Allow other computer to save login information for this computer را به منظور امنیت بیشتر غیر فعال کنید.

کاربران همچنین می توانند از منوی تنظیمات و مراجعه به بخش Privacy پیکربندی حریم خصوصی خود مانند نام کاربری، قابلیت نمایش تصویر دسکتاپ/حساب کاربری و... را تغییر دهند. تغییر در گزینه های دو بخش Display و Audio نیز به افزایش کارایی AnyDesk و بهبود سرعت آن کمک به سزایی می کند.تنظیمات پراکسی در بخش Connection نیز از دیگر قابلیت هایی است که از طریق این پنجره در اختیار کاربران قرار می گیرد.

 

 

 

پس از اتصال از طریق منویی که در بالای صفحه ریموت قرار دارد می توانید گزینه های مختلفی از جمله اندازه صفحه نمایش را تغییر دهید، به گفتگو با کاربر مقابل بپردازید، از صفحه اسکرین شات بگیرید، اطلاعات سیستم را مشاهده نمایید و حتی رایانه ای که در حال کنترل آن هستید را راه اندازی مجدد کنید.

 

اگر می خواهید یک رایانه را از راه دور کنترل کنید منویی که در بالای صفحه ریموت قرار دارد بسیار کاربردی است و با استفاده از آن می توانید تجربه مطلوبی کسب نمایید.

در پایان اضافه کنیم که AnyDesk نیز همچون TeamViewer برنامه ای اختصاصی برای دیوایس های همراه در نظر گرفته است. با استفاده از این اپلیکیشن همچون نسخه دسکتاپ می توان به رایانه های شخصی ریموت زد و کنترل آن ها را به طور کامل در اختیار گرفت.

این ابزار خوشبختانه پکیج کاملی از امکانات را ارائه می کند و می تواند جایگزین مناسبی برای برنامه محبوب TeamViewer به شمار رود.

نرم افزار Splashtop

 

 

 

Splashtop یکی از جایگزین های پر طرفدار برای TeamViewer است که دسترسی سریع به مک و ویندوز را از طریق دیوایس های همراه و یا رایانه های دیگر فراهم می کند. یکی از ویژگی هایی که در Splashtop بسیار حائز اهمیت است کیفیت بالای تصویر در انتقال است.

چنین قابلیتی به شما اجازه می دهد در صورت برخورداری از یک اتصال قدرتمند حتی بازی های ویدویی را روی رایانه مقصد نیز اجرا و به انجام آن ها بپردازید. کنترل از راه دور رایانه به وسیله دیوایس های همراه نیز از دیگر قابلیت های این نرم افزار قدرتمند به شمار می رود.

پیش از هرچیزی باید اشاره کنیم که Splashtop دارای دو قسمت است:

  1. Streamer
  2. Splashtop

وقتی برنامه اول روی رایانه مقصد نصب شود پس از برقراری ارتباط با سیستم مبدأ، سیستم مبدأ قادر خواهد بودسیستم مقصد را به طور کامل کنترل نماید.

ابتدا نرم افزار Streamer را از وبسایت ارائه دهنده متناسب با سیستم خود دانلود و روی سیستمی که می خواهید کنترل آن را در اختیار داشته باشید نصب کنید. پس از نصب Streamer یک حساب کاربری برای خود بسازید و با آن Log in کنید.به عبارت دیگر مقصد وظیفه اجرای سیستم و انجام پردازش ها را دارد و سیستم مبدأ نیز وظیفه کنترل از راه دور را بر عهده می گیرد.

 

 

 

در نهایت نیز یکی از نسخه های اپلیکیشن Splashtop را دانلود کنید و روی رایانه ای که می خواهد کنترل رایانه مقصد را در اختیار بگیرد نصب نمایید. سپس با حساب کاربری که پیش تر ساخته بودید وارد برنامه شوید. پس از انجام این کارها باید در اپلیکیشن Splashtop رایانه ای که می خواهید به آن ریموت بزنید را مشاهده کنید.

همچون تصویر زیر سیستم مورد نظر خود را انتخاب و سپس روی گزینه Connect کلیک کنید:

 

 

 

پس از اتصال از طریق منویی که در بالای صفحه ریموت قرار دارد می توانید گزینه های مختلفی از جمله اندازه صفحه نمایش را تغییر دهید، کیفیت را کم کنید، بین نمایشگرها جا به جا شوید و یا اتصال را به طور کامل قطع نمایید.

 

 

 

با استفاده از نرم افزار Streamer کاربران قادر خواهند بود از طریق تب Status نام کاربری رایانه خود را تغییر دهند. اگر به امنیت خود نیز اهمیت می دهید به تب Security بروید گزینه های آن را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید.

با استفاده از حالت Personal برنامه Splashtop  شما می‌توانید 5 کامپیوتر را به صورت هم زمان به یکدیگر متصل کنید و از قابلیت گفتگوی آن بهره مند شوید.  این ابزار از رمزنگاری 256 بیتی در دو سر اتصال استفاده می کند و می تواند امنیت شما را تضمین کند.

در آخر نیز مجدداً بگوییم که برنامه Splashtop امکان برقراری ارتباط بین رایانه های شخصی با تلفن های هوشمند انرویدی و دیوایس های مجهز به سیستم عام iOS را نیز فراهم می کند.با این حال پروسه ی نسبتاً پیچیده نصب، استفاده زیاد از منابع سیستم و یا نبود قابلیت کشیدن و رها کردن (البته سرویس FPT به انتقال سریع فایل ها کمک می کند) از جمله نقطه ضعف های این نرم افزار کاربردی به شمار می رود که ممکن است به مزاق برخی از کاربران خوش نیاید.

نرم افزار Join.me

Join.me هم یکی از بهترین سرویس هایی است که در این زمینه می شناسیم.  این سرویس ایجاد میتینگ هایی با حداکثر ظرفیت 250 نفر را امکان پذیر می کند و کار کردن با آن نیز تقریباً مشابه نرم افزار پر طرفدار TeamViewer است.

اول از همه باید یک لینک شخصی برای خود بسازید. برای انجام این کار روی دکمه Start کلیک کنید تا مراحل ساخت لینک شخصی در اختیارتان قرار بگیرد. البته Join.me این امکان را در اختیار کاربران گذاشته تا از لینک های یک بار مصرف نیز استفاده نمایند. برای انجام این کار گزینه one-time code را انتخاب و سپس روی دکمه استارت ضربه بزنید.پیش از هرچیزی وارد وبسایت ارائه دهنده شوید و مراحل ثبت نام را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. در پایان برنامه join.me به طرو خودکار شروع به دانلود شدن می کند. پس از پایان دانلود و نصب نرم افزار، آن را اجرا کنید.

 

 

 

با پشت سر گذاشتن این مراحل لینک خود را در اختیار شخصی که قرار است از راه دور به رایانه شما متصل شود قرار دهید. فرد مورد نظر پس از دریافت لینک باید آن را در بخش join وارد نموده و سپس روی دکمه این قسمت ضربه بزند. در پایان شما نیز باید روی دکمه استارت کلیک کنید تا تصویر دسکتاپ تان با رایانه ثانویه به اشتراک گذاشته شود.

 

 

 

با استفاده از این ابزار کاربردی می توانید کنفرانس های صوتی و تصویری ایجاد کرده و به ضبط نشست های خود بپردازید. اپلیکیشن اختصاصی موبایل join.me برای دیوایس های اندرویدی و دستگاه های مجهز به سیستم عامل iOS نیز عرضه شده است که امر خدمات دهی را بیش از پیش ساده می کند.

آیا تا به حال از نرم افزار های ریموت برای ارائه خدمات و یا بالعکس دریافت خدمات از شرکت های گوناگون کمک رسانی استفاده کرده اید؟ در غیاب TeamViewer چه گزینه هایی را جایگزینی مناسب برای آن می دانید؟ تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر کاربران دیجیاتو به اشتراک بگذارید.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:33 توسط افسانه عبدالهی|

 

در حالی که تنها چند روز از انتشار اطلاعات در مورد امکانات سخت افزاری موبایل V30 می گذرد، ال جی اقدام به ارائه جزئیات تازه ای در خصوص قابلیت های نرم افزاری این پرچمدار کرده و برای نمونه اعلام داشته که از رابط کاربری اختصاصی خود به نام UX 6.0 در آن بهره می گیرد.

پیشتر در خبرها خواندید که ال جی قصد دارد نمایشگر ثانویه (مشخصه منحصربفرد موبایل های وی ۱۰ و وی ۲۰) را از طراحی بدنه این دستگاه حذف نماید و حالا شرکت مورد بحث در تایید آن خبر اعلام نموده که وی ۳۰ به نوعی نوار شناور مجهز خواهد بود.

 

 

 

بخش مذکور که ظاهرا شکلی نیمه شفاف دارد قرار است دسترسی کاربر به قابلیت های پراستفاده دستگاه را فراهم نماید. البته در صورتی که نیازی به استفاده از آن نداشته باشید می توانید با درگ کردن آن را از صفحه اصلی حذف نمایید.

ال جی همچنین اعلام نموده که قابلیت نمایشگر همیشه روشن موبایل ضمن نمایش ساعت می تواند با اعمال پاره ای تنظیمات، موارد دیگری نظیر Quick Tools، موزیک پلیر یا حتی یک عکس شخصی را هم نمایش دهد.

 

 

 

حالا نوبت به امکانات امنیتی این موبایل می رسد که به گفته کمپانی مورد بحث یکی از آنها قابلیت تشخیض چهره است. این ویژگی به کاربران امکان می دهد تا موبایل را حتی در زمانی که نمایشگر خاموش است قفل گشایی کنند. در مورد امکان تشخیص صوتی وی ۳۰ هم باید بگوییم که ترکیبی از صدای کاربر و همچنین کلمات کلیدی که خودش تولید کرده را برای قفل گشایی به کار می برد.

از دیگر ویژگی های نرم افزاری وی ۳۰ می توان به اپلیکیشن کمکی برای دوربین با نام Graphy اشاره کرد که شباهت های گوناگونی با اپلیکیشن محبوب پریسما دارد. بنابراین کاربران به کمک آن می توانند استایل های متفاوتی به عکس های خود اضافه کرده و به تصاویرشان رنگ و بویی متفاوت ببخشند.

طبیعتا با وجود پریسما و فیلترهای مختلفش، ممکن است انتشار Graphy بی مورد باشد. اما ال جی خاطر نشان کرده که عملکرد برنامه اش [با تمام شباهت های آن] متفاوت با پریسما بوده و به واسطه این اپ کمکی قابلیت اعمال تنظیمات مختلفی دارید.

در نهایت نیز نوبت به بازخورد لرزشی وی ۳۰ می رسد که قابل سفارشی سازی است و کاربر میتواند برحسب سلیقه یکی از گزینه های موجود را که با رینگ تون (زنگ) موبایلش هم همخوانی دارد انتخاب نماید.

گفتنی است ال جی V30 سی و یک آگوست (9 شهریور) رونمایی رسمی می شود و گزارشات نشان می دهند که قیمت آن احتمالا نزدیک به 700 دلار خواهد بود.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:30 توسط افسانه عبدالهی|

 

مدیر عامل شرکت ملی پست در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد طبق مقررات، فعالان پستی در بخش خصوصی باید ظرف یک سال یا با یکی از اپراتورهای جدید پستی کار کنند یا به صورت مستقیم از شرکت پست مجوز بگیرند.

حسین مهری افزود از آنجا که هنوز اپراتورهای جدید پستی وارد عرصه نشده اند، بنابراین مقررات فوق هم فعلاً اجرا نخواهند شد، اما در نهایت، فعالان بخش خصوصی و شرکت های اینترنتی ارسال بسته و پیک های موتوری هم باید زیر چتر اپراتورهای دارای مجوز قرار گیرند.

وی در ارتباط با استفاده از پهپاد برای جابجایی کالا گفت تفاهم نامه پژوهشگاه فضایی با شرکت ملی پست، پنج بند دارد که یکی از آنها ساخت پهپاد پستی است. پهپادی که توسط این پژوهشگاه ساخته شده، می تواند کالاهایی با وزن حداکثر 5 کیلوگرم را جابجا کند.

البته طبق اظهارات مهری به دلیل محدودیت های ویژه تهران، هنوز مجوز پرواز این پهپادها در پایتخت صادر نشده است.

مدیر عامل شرکت ملی پست با اشاره به توافق این شرکت و اتحادیه پست جهانی، اعلام کرد با پیاده سازی نرم افزار IFS ارتباط پست ایران با 170 کشور برقرار خواهد شد و محدودیت های صدور کارت های اعتباری بین المللی هم رفع می گردد..

به گفته آقای مهری، ایران در آخرین ارزیابی اتحادیه جهانی پست در بین 170 کشور، در رتبه 50 قرار دارد که رتبه مناسبی محسوب می شود.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:29 توسط افسانه عبدالهی|

 

تا کنون اپلیکیشن های مختلفی برای ویرایش تصاویر در گوگل پلی و اپ استور منتشر شده اند. از محبوب ترین آن ها می توان به اپلیکیشن هایی چون Aviary، Snapspeed و Enlight اشاره کرد که ابزار کاملی را در زمینه ویرایش تصاویر در اختیار علاقه مندان قرار داده اند.

اگر به دنبال ویرایشگری هستید که بتوان به کمک آن تصویر زمینه و یا رنگ موها را تغییر داد، ابزار کاربردی Teleport را به شما پیشنهاد می کنیم. جدیدترین ساخته Teleport Future Technologies به ادعای سازندگانش از آخرین تکنولوژی های موجود در زمینه هوش مصنوعی استفاده می کند و می تواند در کسری از ثانیه با تشخیص موی سر رنگ آن را تغییر دهد.

 

Teleport امکان ایجاد کلاژهای 2×2 و 3×3 را برای کاربران فراهم کرده است.

به محض دانلود و نصب اپلیکیشن Teleport دو راه به منظور وارد کردن تصاویر پیش روی شما قرار می گیرد. در رابطه با همین موضوع کاربران قادر هستند با استفاده از ابزار دوربین Teleport از خود تصاویر سلفی بگیرند و یا به وسیله بخش گالری تلفن هوشمندشان یکی از تصاویر خود را به طور دلخواه انتخاب و سپس اقدام به ویرایش آن کنند.

پس از ثبت سلفی و یا انتخاب عکس دلخواه خود از بخش گالری تلفن هوشمندتان، اپ مذکور چند دقیقه ای را صرف پردازش تصویر می کند. پس از آن به بخش ویرایش منتقل می شوید و می توانید تنظیمات مختلف اعم از تغییر رنگ مو و پس زمینه را روی تصویر مورد نظر خود اعمال نمایید.البته نباید از ابزار دوربین این اپ انتظار بالایی داشت. کلیه تنظیماتی که می توانید روی این بخش اعمال کنید به روشن و خاموش کردن فلش و یا جا به جایی بین دوربین سلفی و عقب خلاصه می شود. خوشبختانه Teleport با ارائه امکاناتش در یک رابط کاربری ساده، محیطی را فراهم کرده تا بتوانید از ویرایش سریع و بی دردسر تصاویر لذت ببرید.

 

تصاویر ایجاد شده به وسیله قابلیت Background blur اپلیکیشن Teleport مطمئناً به خوبی پرتره های ثبت شده توسط دوربین های DSLR نیست.

تمام چیزهایی که برای ویرایش تصاویر لازم دارید در ستونی افقی و در انتهای صفحه ردیف شده اند و به غیر از آن چیز دیگری در رابط کاربری اپلیکیشن به چشم نمی آید. از طریق تب Color می توانید رنگ موی خود را تغییر داده و با مراجعه به تب Baclground نیز قادر خواهید بود پس زمینه تصویرتان را عوض کنید.

علاوه بر تصاویر پس زمینه ای که در اپلیکیشن تعبیه شده است، می توانید از پس زمینه های شخصی خود نیز استفاده نمایید. Teleport همچنین امکان ایجاد کلاژهای 2×2 و 3×3 را برای کاربران فراهم کرده. اما یکی دیگر از مزایای این اپلیکیشن قابلیت ایجاد افکت بوکه به صورت نرم افزاری روی تصاویر است.

با مراجعه به تب Background blur و کم و زیاد کردن درجه آن قادر هستید افکت بوکه تصویرتان را کم و زیاد کنید؛ البته مطمئناً تصاویر ایجاد شده به وسیله این قابلیت به خوبی پرتره های ثبت شده توسط دوربین های DSLR نیست، اما سادگی کار با آن باعث شده که از حضور در محیطش لذت ببرید.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:28 توسط افسانه عبدالهی|

 

توسعه نرم افزار حرفه ای معمولاً به مهارت های کدنویسی پیشرفته و البته صبر و تحمل بالا نیاز دارد. این موضوع برای تبهکاران سایبری نیز صادق است تا بتوانند گونه های مختلف باج افزار را طراحی کرده و به اهداف خود حمله نمایند.

به تازگی شرکت سیمنتک، اپلیکیشنی به نام «کیت توسعه تروجان» (Trojan Development kit) را برای سیستم عامل اندروید کشف کرده که که به افراد عادی و علاقه مند اجازه می دهد تا باج افزار های دلخواه خودشان را طراحی نمایند.

این اپلیکیشن که رابط کاربری ساده ای دارد، از طریق شبکه های اجتماعی معروف چین توزیع می شود. کل فرایند ساخت بدافزار از طریق موبایل و بدون نیاز به حتی یک خط کدنویسی صورت می گیرد و فرد، فقط باید تنظیمات دلخواهش را انتخاب کند.

 

 

 

از جمله گزینه های در اختیار کاربر می توان به متن باج خواهی، کلید رمزگشایی، آیکن برنامه، عملیات ریاضی برای رمزگذاری، و نوع انیمیشن به نمایش درآمده در سیستم قربانی اشاره کرد.

پس از انتخاب کلیه موارد، کاربر دکمه Create را می فشارد و سپس سازنده اصلی اپلیکیشن با او تماس می گیرد تا در ازای پرداخت مبلغی مشخص، باج افزار نهایی و دستورالعمل استفاده از آن را در اختیار فرد قرار دهد.

به گفته یکی از کارشناسان شرکت سیمنتک با توزیع این اپلیکیشن در دیگر نقاط جهان، به احتمال زیاد شاهد افزایش چشمگیر باج افزارهای موبایل خواهیم بود. با این حال، نصب اپلیکیشن های شناخته شده از مراجع معتبر و اجتناب از دریافت اپلیکیشن های متفرقه، همچنان بهترین راه برای جلوگیری از چنین حملاتی به شمار می رود.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:28 توسط افسانه عبدالهی|

  

آیفون با وجود تمام قابلیت های جذابی که دارد از یک کار ساده عاجز است، آن هم ضبط مکالمات شماست. اگر به این موضوع نیاز داشته باشید، باید آستین بالا زده و از راه دیگری وارد شوید. خوشبختانه گجتی مثل PhotoFast Call Recorder وجود دارد که یکی از بهترین روش ها برای ضبط مکالمات صوتی آیفون حساب می آید و کار را برای شما ساده می کند.

برای استفاده از این ابزار کافی است آن را به درگاه لایتنینگ، و هدفون خود را هم به جک ۳.۵ میلی متری کال رکوردر متصل کنید. بله این گجت علاوه بر ضبط مکالمات، یک جک هدفون هم در اختیار شما قرار می دهد؛ موضوعی که احتمالاً کاربران آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را حسابی سر حال خواهد آورد!

روی بدنه دستگاه ضمناً دکمه هایی برای کنترل بلندی صدا، پخش صدا، آغاز ضبط صدا و یک درگاه هم برای قرار دادن کارت حافظه تا ۱۲۸ گیگابایت در نظر گرفته شده است.

 

 

 

در حقیقت کال رکوردر کوچک فوتو فست علاوه بر جک ۳.۵ میلی متری و قابلیت ضبط مکالمات، می تواند ۱۲۸ گیگابایت هم حافظه داخلی اضافی به آیفون شما اضافه کند.

از همه مهم تر اینکه گجت کاربردی و جذاب فوتوفست فقط ۱۱ گرم وزن دارد و به راحتی می توان با متصل بودن آن به آیفون مدارا کرد. اما پیش از هر چیز برای استفاده از کال رکوردر فوتوفست باید اپلیکیشن رایگان شرکت سازنده را با همین نام از فروشگاه نرم افزاری اپل دانلود کنید.

 

 

 

اپلیکیشن کال رکوردر فوتو فست از نرم افزارهای اجتماعی مشهور مثل واتسپ، مسنجر فیسبوک، لاین، اسکایپ، وایبر و وی چت پشتیبانی می کند و با استفاده از آن می توانید تماس های دریافتی در این نرم افزارها را به شکل خودکار ضبط و ثبت نمایید، هرچند هنوز نام تلگرام در بین نرم افزارها به چشم نمی خورد و باید منتظر بمانیم تا سازنده در بروزرسانی های بعدی، پشتیبانی از اپلیکیشن های بیشتر را به دستگاه اضافه کند.

برای ضبط کردن مکالمات تلفنی هم کافی است به جای اپلیکیشن شماره گیر پیش فرض آیفون، از این اپلیکیشن برای گرفتن شماره مخاطب خود استفاده کنید تا مکالمه با فرمت m4a در حافظه ضبط شود. پس از ضبط مکالمه با استفاده از همین نرم افزار می توانید فایل ثبت شده را ویرایش کنید و قسمت های اضافی را از آن پاک نمایید. برای امنیت بیشتر هم کافی است برای وارد شدن به بخش پیام های ضبط شده یک گذرواژه تعیین کنید.

 

 

 

امکان بارگیری فایل های ضبط شده روی فضای ابری هم وجود دارد. کافی است مکالمات موجود روی حافظه را به فضای ابری سرویس هایی مثل گوگل درایو، درایو باکس یا وان درایو اضافه کنید تا همیشه آنها را بدون نگرانیِ از دست دادن، همه جا در اختیار داشته باشید.

ضمناً ناگفته نماند که این گجت کاربردی از ابزارهای اپل که مجهز به درگاه لایتنینگ هستند پشتیبانی می کند، از جمله آیفون ۵ تا ۷، آیپد های Air یک و دو، آیپد مینی، آیپد پرو و آیپاد تاچ ۶.

  • امکان ضبط مکالمات تلفنی
  • ضبط مکالمات صوتی نرم افزارهای اجتماعی مشهور مثل واتسپ، مسنجر فیسبوک، لاین، اسکایپ، وایبر و وی چت
  • اضافه کردن جک ۳.۵ میلی متری هدفون به آیفون ۷ و ۷ پلاس
  • اضافه کردن پشتیبانی از کارت حافظه تا ۱۲۸ گیگ به ابزارهای اپل
  • امکان رمز گذاری روی فایل های ضبط شده
  • امکان ویرایش فایل های ضبط شده
  • امکان اشتراک گذرای فایل های ضبط شده از طریق ایمیل، SMS و...
  • امکان پشتیبان گیری از فایل های ضبط شده روی سرویس های ابری
نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:27 توسط افسانه عبدالهی|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ