× بستن تبلیغات

عمومی

عمومی

 جردن می خواست هزارتویی با عملکرد غیرقابل پیش بینی بسازد. او کودکی 11 ساله با عینکی ته استکانی است که زندگیش را وقف ماینکرفت کرده؛ بازی ویدیویی جالبی که در آن می توان با بلوک های مجازی، تقریبا هر چیزی ساخت، از آسمان خراش های مرتفع گرفته تا شهری آکنده از جزییات.

جردن اخیرا کتاب ««دونده هزارتو» (The Maze Runner) را به پایان رسانده است. کتابی علمی-تخیلی که گیر افتادن چند نوجوان در هزارتویی عظیم و دهشتناک را روایت می کند. وی تحت تاثیر داستان کتاب قرار گرفت و می خواست که هزارتوی خاص خودش را بسازد. چیزی که بتواند با آن، دوستانش را تحت تاثیر قرار دهد.

جردن کارش را با ساخت چند مانع مختلف شروع کرد، موانعی از قبیل سیل هایی که عبور از آنها غیرممکن بوده و دیوارهایی که ممکن است روی سرتان خراب شوند؛ چیزی شبیه به فیلم های ایندیانا جونز. اما چیزی که او واقعا می خواست، تله ای بود که به صورت غیرقابل پیش بینی رفتار کند. چنین چیزی باعث می شد که دوستانش واقعا جا بخورند. اما چطور باید این کار را می کرد؟ این مشکل، حسابی فکر جردن را به خود مشغول کرده بود.

اما ناگهان راه حلی مناسب به ذهنش رسید: حیوانات! ماینکرفت مجموعه ای از موجودات مجازی را در خود جای می دهد که بازیکن می تواند برخی از آنها را کشته و بخورد و یا رام شان کند. یکی از این موجودات، ظاهری شبیه به حیوان گاو با رنگی قرمز و سفید دارد و Mooshroom نامیده می شود؛ حیوانی که همواره به صورت اتفاقی (Random) در محیط بازی حرکت می کند و مسیر حرکتی مشخصی ندارد.

جردن فهمید می تواند به کمک شیوه حرکتی جانور، وقایع اتفاقی و از پیش تعیین نشده رقم بزند. پس او به کمک سنگ های خاکستری، فضایی شبیه به قفس ساخت و یک «صفحه حساس به فشار» را روی زمین آن قرار داد که به کمک آن، می توان تله ای خاص را در هزارتو فعال کرد. وی سپس Mooshroom را به داخل قفس هدایت کرد؛ جایی که حیوان به صورت اتفاقی حرکت می کرد و به صورت غیرقابل پیش بینی، تله را فعال می نمود.

جردن از رفتار عجیب گاو برای ساخت مجموعه ای از اعداد اتفاقی در ماینکرفت استفاده نموده بود. وی این مشکل را به شکلی نبوغ آمیز حل کرده بود که احتمالا بسیاری از مهندسان کامپیوتر، آن را یک هک بی نظیر خواهند خواند. او کامپیوتر را مجبور کرد تا کاری جدید و هوشمندانه انجام دهد.

وقتی به ملاقات جردن در خانه اش واقع در نیوجرسی رفتیم، در اتاق حال خانوادگی نشسته بود و نور صفحه درخشان iMac بر چهره اش می تابید. جردن با شیفتگی خاصی شروع به صحبت درباره ماینکرفت می کند: «مثل زمین است، مثل جهان و تو سازنده آنی.» روی صفحه، جردن به سمت ورودی هزارتویش هدایت مان می کند و مسحور اختراع او می شویم. «معلم هنر من همیشه می گوید "هیچ بازی ای خلاقانه نیست، به جز برای افرادی که آنها را می سازند." اما او همچنین می گوید "تنها استثنایی که میتوانم قائل شوم، ماینکرفت است."» جردن به سمت خروجی هزارتو می رود و نوشته ای با این مضمون را می توان در آنجا مشاهده کرد: «[ذات] سفر از آنچه در آخر به دست می آوری مهم تر است.»

از هفت سال پیش که ماینکرفت عرضه شد، بازی توانست به پدیده ای جهانی تبدیل شود و حالا نسلی از کودکان را درگیر خود کرده است. بیش از 100 میلیون نفر آن را تجربه می کنند و ماینکرفت به سومین بازی ویدیویی پرفروش تاریخ، بعد از تتریس (Tetris) و Wii Sports تبدیل شده است. در سال 2014، مایکروسافت حقوق ماینکرفت (و نیز Mojang، استودیوی سوئدی سازنده بازی) را به قیمت 2.5 میلیارد دلار خریداری کرد.بدیهی است که پیش از ماینکرفت، عناوین بلاک باستر زیادی عرضه شده اند، اما از نگاه جردن (و والدینش که از وی حمایت می کنند) ماینکرفت اعجاب انگیزتر از همه آنهاست.

 

image copy
 

 

پیش از هرچیز، ماینکرفت به هیچ وجه احساسی شبیه به یک بازی معمولی ندارد. ماینکرفت بیشتر شبیه یک مقصد است، یک ابزار فنی، صحنه ای برای ابداعات فرهنگی، و یا می توان همه این ها را در کنار هم گذاشت و گفت: «جایی که کودکان می توانند ماشین های پیچیده را مهندسی کرده و ویدیوهای ضبط شده از بازیشان را روی یوتوب به نمایش بگذارند. یا اثری هنری خلق کنند و با دوستان شان در آن به گشت و گذار بپردازند.»

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 12:11 توسط افسانه عبدالهی|

OpenAI یک شرکت یک میلیارد دلاری فعال در زمینه هوش مصنوعی است که از سوی ایلان ماسک حمایت می شود و امروز اعلام کرده که در نظر دارد «باشگاهی» برای توسعه دهندگان بسازد تا بتوانند سیستم های هوش مصنوعی خود را در آن پرورش داده و هوشمندسازی کنند.

این قشر می توانند با استفاده از تول کیت متن باز OpenAI که از همین امروز هم برای دانلود آماده است به «محیط»های لازم برای تست ربات های هوش مصنوعی خود دسترسی پیدا کنند.

باشگاهی که از آن صحبت نمودیم و OpenAI Gym نام دارد در حال حاضر در مرحله بتاست و چند محیط مختلف برایش طراحی شده که از آن جمله می توان به بیش از 50 بازی آتاری نظیر Space Invaders، Asteroids و Pac-Man اشاره نمود.

توسعه دهندگان همچنین قادر خواهند بود که هوش مصنوعی طراحی شده خود را روی بازی های تخته ای نظیر Go تست کنند که همین تازگی ها یک استارتاپ لندنی به نام دیپ مایند توانست به درجه استادی در آن برسد.

گرک بروکمن و جان اسکولمن از شرکت OpenAI در مطلبی اینطور نوشتنند: قصد داریم به مرور زمان این محیط ها را افزایش دهیم و هرگونه کمک از سوی اعضای این جامعه نیز مورد استقبال ماست.

گفتنی است Peter Thiel یکی از سرمایه گذاران فیسبوک، سم آلتمن بنیانگذار وای کامبینیتور و رید هافمن از بنیانگذاران لینکدین نیز از دیگر حامیان OpenAI به شمار می روند که وعده داده اند می خواهند مجموعه ای از قدرتمندترین سیستم های هوش مصنوعی را ارائه کنند.

OpenAI Gym مشخصا برای توسعه دهندگانی ساخته شده که در زمینه یادگیری تقویت شده یا RL فعالیت می کنند. براساس اعلام این شرکت، RL یکی از زیرشاخه های یادگیری ماشینی مرتبط با تصمیم گیری و کنترل موتور است. این زیرشاخه در واقع به مطالعه نحوه دستیابی به اهداف در محیط های مبهم و البته پیچیده مربوط می شود.

OpenAI اعلام کرده که هدفش از راه اندازی این باشگاه مشخصا شتاب دادن به فعالیت هایش در زمینه RL است و بروکمن و اسکولمن نیز در این رابطه گفته اند: ما امیدواریم که این کار به نفع کل جامعه توسعه دهندگان باشد.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 12:01 توسط افسانه عبدالهی|

 

اوایل سال ۲۰۰۷، اولین آیفون توسط استیو جابز فقید معرفی شد. با شعار طراحی شده برای اختراع دوباره موبایل ها، آیفون توانست به دستگاهی انقلابی تبدیل شده و صنعت تلفن های هوشمند به شکلی امروزی در آورد. اولین نسل از این دستگاه انقلابی، شامل صفحه نمایش ۳.۵ اینچی چند لمسی بود و از سیستم عاملی بهینه شده برای صفحات لمسی بهره می برد که در نوع خود بی مانند بود. طی این ۷ سال، آیفون تغییرات بزرگ و کوچک زیادی را به خود دیده و به شکلی که امروز می بینم در آمده: آیفون ۶.

در تاریخ دستگاه مذکور، اپل از موادی مانند فلز، پلاستیک و شیشه برای طراحی تلفن هوشمند خود بهره برده است. در به روزرسانی های مهم مانند آیفون ۴ و ۵، شاهد جا به جا شدن مرز های سخت افزار تلفن های هوشمند و کنار رفتن رقبا توسط اپل بودیم. در حالیکه این صنعت به سمت صفحه نمایش های بزرگ تر در حال حرکت است، این کمپانی نیز مجبور بود با معرفی آیفون ۶ و ۶ پلاس به این تمایلات پاسخ دهد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو برای آشنایی با روند رشد و تکامل سخت افزار آیفون همراه باشید.

 

همه چیز اینجا شروع شد

 

2
 

 

اولین آیفون اپل، در سال ۲۰۰۷ با علامت تجاری دکمه Home، پوشش فلزی پشتی و صفحه نمایش ۳.۵ اینچی معرفی شد. صفحه نمایش لمسی خازنی این دستگاه انقلابی تبدیل به اساس تلفن های هوشمند شد.

 

آیفون 3G

 

3
 

 

دومین آیفون اپل، حرکتی بزرگ نسبت به نسل قبلی خود محسوب می شد. قیمت آیفون 3G به لطف استفاده از قاب پشتی از جنس پلاستیک کاهش یافت و نیز امکاناتی از قبیل اتصال به شبکه ۳جی، جی پس اس، اپلیکیشن های شخص ثالث و یک مدل سفید رنگ دیگر را به دست آورد. محل قرارگیری دکمه ها بدون تغییر باقی ماند و گوشه های گرد شده ظاهری جذاب به آن بخشید.

 

آیفون 3GS

 

4
 

 

سومین آیفون اپل، تقریبا شبیه به نسل دوم این دستگاه بود. آیفون 3GS - مانند نسل قبلی خود - از قاب پشتی از جنس پلاستیک در کنار نوشته ی نقره ای رنگ iPhone بهره می برد. این کمپانی ضمن تمرکز بر روی بهبود هایی در سرعت دستگاه دوربینی ۳ مگاپیکسلی با قابلیت ضبط ویدیو را نیز به آن اضافه کرد؛ همچنین از قابلیت کنترل صوتی در کنار ویژگی های پرطرقدار کپی، کات و پیست در iOS 3 پرده برداشت.

 

آیفون ۴

 

5
 

 

بزرگ ترین بازطراحی آیفون با بدنه ای از جنس استیل ضد زنگ و شیشه. پوششی از شیشه پشت و جلوی آیفون ۴ را فرا گرفته و بر خلاف نسل قبلی خود، ظاهری تخت به خود گرفته است. دستگاه مذکور  همچنین از دوربین جلوی FaceTime، صفحه نمایش ۳.۵ اینچی رتینا و دوربین ۵ مگاپیکسلی به همراه فلش LED بهره می برد.

 

آیفون 4S

 

6
 

 

درست مانند آیفون 3GS، آیفون 4S نیز دقیقا شبیه به نسل قبلی خود است. بعد از مشکلات متعدد مربوط به آنتن دهی در آیفون ۴، این دستگاه با قابلیت هایی مانند آنتن دو تایی قرار گرفته در بدنه ای از استیل ضد زنگ، پردازنده ای سریع تر، دوربینی ۸ مگاپیکسلی با قابلیت ضبط ویدیو های 1080p و پشتیبانی از دستیار دیجیتالی سیری معرفی شد.

 

آیفون ۵

 

7
 

 

دومین بازطراحی عمده اپل، در قالب آیفون ۵ معرفی شد. این دستگاه سبک و نازک ترین آیفون تا زمان خود بود و با صفحه نمایش ۴ اینچی و طراحی کاملا جدید و از جنس آلومینیوم به بازار عرضه شد. در کنار ورزن فوق العاده کم، این دستگاه منحصر به فرد از قابلیت هایی چون دوربین ۸ مگاپیکسلی بهبود یافته، پوشش لنز از جنس یاقوت کبود و دوربین FaceTime با کیفیت HD بهره می برد. اپل همچنین برای اولین بار، به جای رابط ۳۰پین از لایتنینگ استفاده کرد و هدفون های EarPod را نیز بازطراحی کرد.

 

آیفون 5C

 

8
 

 

در حالیکه اکثر مردم انتظار داشتند آیفون 5C، دستگاهی ارزان قیمت باشد، این دستگاه در قالب آیفون ۵ ی با پوشش پلاستیک معرفی شد. این مورد باعث کاهش نسبی قیمت آن شد، اما سخت افزار آن هیچ تفاوتی با آیفون ۵ ندارد. در حالیکه آیفون های اپل همیشه در دو رنگ مشکی و سفید عرضه می شدند، این تلفن هوشمند از طیف رنگی گسترده تری بهره می برد.

 

آیفون 5S

 

9
 

 

درست مانند دیگر دستگاه های سری S، آیفون 5S نیز در نگاه اول مشابه نسل قبلی خود، یعنی آیفون ۵ است. یکی از تفاوت های آن با نسل قبلی، اضافه شدن رنگی جدید، یعنی طلایی به مدل های آن بود. این کمپانی همچنین برای اولین بار، دکمه Home را با اضافه کردن سنسور اثر انگشت (Touch ID) بازطراحی کرد که به کاربران اجازه می داد قفل دستگاه را تنها لمس کردن این دکمه باز کنند.

 

آیفون ۶ و ۶ پلاس

 

10
 

 

آخرین آیفون های اپل، یک تغییر بسیار بزرگ نسبت به نسل های قبلی دارند: اندازه. آیفون ۶ از صفحه نمایشی ۴.۷ اینچی و آیفون ۶ پلاس از صفحه نمایشی ۵.۵ اینچی استفاده می کند. هر دو از صفحه نمایش Retina HD و بدنه ای گرد در کنار چیپ NFC برای سیستم پرداخت اپل (Apple Pay) بهره می برند، اما آیفون ۶ پلاس از امکان تثبیت اپتیکال تصاویر در کنار دوربین ۸ مگاپیکسلی نیز استفاده می کند.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:54 توسط افسانه عبدالهی|

 

کنترل صوتی گجت ها همیشه یکی از امکانات جذابی بوده که متاسفانه برای ایرانیان فارسی زبان، همیشه دور از دسترس بوده. هر از گاهی سرویس هایی معرفی می شوند که به خوبی با زبان هایی مثل انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی و غیره سازگار هستند و امکانات خوبی را به کاربر می بخشد.

اما باید به عرض تان برسانیم دوران این حسرت هم رو به پایان است، چرا که سامسونگ اعلام کرده تلویزیون های هوشمند این کمپانی از دستورات صوتی به زبان فارسی هم پشتیبانی می کند.

از شما دعوت می کنیم، مطلبی که "دفتر سامسونگ" در این رابطه برای ما ارسال کرده را از دست ندهید.

 

در سال‏های گذشته شاهد راه ‏اندازی سرویس کنترل صوتی انگلیسی در تلویزیون‏های سامسونگ بوده ‏ایم. امسال این پیشتاز عرصه تولید محصولات الکترونیکی، سرویس کنترل صوتی فارسی را نیز به تلویزیون‏های خود افزوده است. چیزی که تاکنون از سوی شرکت‌ها کمتر شاهد آن بوده ‏ایم، ارائه سرویس‏های جهانی به زبان فارسی است. از آنجا که بازار ایران و کاربران ایرانی برای شرکت سامسونگ الکترونیکس از اهمیت بالایی برخوردار است، این شرکت، کنترل صوتی فارسی را نیز به خدمات صوتی تصویری خود افزوده است تا اولین و تنها برندی باشد که چنین خدماتی را در ایران ارائه می‌کند.

هنگام روشن کردن تلویزیون‏های سری 6490 سامسونگ و مدل‌های بالاتر از آن، آیکن نشان دهنده‌ کنترل گفتاری فارسی در گوشه‌ پایین تصویر نمایان می‌شود. سامسونگ امسال از طراحی جدیدی در ریموت کنترل‌های هوشمند بهره برده که استفاده از سرویس کنترل گفتاری را نسبت به گذشته لذت‌بخش‏ تر و آسان‌تر کرده است. با فشار دادن دکمه‌ی میکروفون روی کنترل از راه دور، تلویزیون آماده‌ دریافت دستورات صوتی کاربر می‌شود. همچنین منوی راهنمای دستورات که در بالای صفحه نمایان می‌شود، به کاربر کمک می‌کند تا خیلی راحت و ساده بتواند از این سرویس استفاده کند. یکی از نکات منحصر به فرد این کنترل از راه دور هوشمند، قابلیت پاسخگویی به دستورات گفتاری کاربر، حتی در محیط‏های شلوغ و پر و سر و صدا است.

بر اساس گزارش‌ دفتر مرکزی سامسونگ در ایران، بالغ بر 410 دستور گفتاری به زبان فارسی بر روی تلویزیون‌های مدل 2014 سامسونگ در نظر گرفته شده که فرامینی از جمله دستورات کنترلی اصلی (افزایش صدا، تغییر شبکه و غیره)، دستوراتی مرتبط با ویژگی‌های تلویزیون (حالت فوتبال، باز کردن اپلیکیشن، جستجو در موتورهای جستجو و غیره) و همچنین باز کردن برخی از وب‌سایت‏ها را شامل می‌شود.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:50 توسط افسانه عبدالهی|

  

اپلیکیشن QuickTime که به صورت پیشفرض در سیستم عامل مک OS X وجود دارد، فقط برای پخش ویدئو به کار نمی رود. این اپلیکیشن همچنین دارای برخی امکانات پایه ای برای ویرایش این نوع از فایل ها است، مانند برش، ترکیب چند فایل و ضبط ویدئوها. ویژگی های یاد شده برای فایل های صوتی نیز وجود دارند.

اپلیکیشن QuickTime قطعا به پای محصول قدرتمندی همانند iMovie نمی رسد و هدفش ارائه برخی از قابلیت های اولیه ی ویرایشی به کاربران است تا بتواند در صورت وجود ضرورت نیازهای ابتدایی آنها در این زمینه را به صورت بسیار سریع مرتفع سازد.

 

برش یک فایل ویدئویی یا صوتی

برای شروع، یک فایل ویدئویی را با فرمت mp4 با اپلیکیشن QuickTime باز کنید. از آنجایی که این اپلیکیشن، به صورت پیشفرض برای پخش ویدئوها تنظیم شده، پس با دابل کلیک بر روی فایل ویدئویی خود می توانید اینکار را انجام دهید. همچنین برای گشودن فایل های صوتی می توانید بر روی آن راست کلیک کرده و Open With را انتخاب نمایید و سپس بر روی QuickTime کلیک کنید.

در حالی که فایل ویدئویی یا صوتی خود را با QuickTime گشوده اید، از منوی Edit آیتم Trim را انتخاب کنید. یک رابط کاربری ساده برای کوتاه کردن فایل مورد نظر شما یا استخراج بخش خاصی از آن نمایان خواهد شد. حال کافیست تا خطوط میله ای که در دو طرف وجود دارد را کلیک کرده و محدوده ای که دوست دارید ویدئوی تان شامل آن قسمت باشد را تعیین کنید. سپس Trim را کلیک نمایید تا قسمت هایی که بین دو خطوط میله ای نیستند از فایل مورد نظر حذف شوند.

برای ذخیره کردن فایل جدید از منوی File گزینه ی Save را انتخاب کنید. اینکار باعث می شود فایلی که در اصطلاح Trim کرده اید با نسخه ی اصلی فایل ویدئویی جایگزین شود، اگر نمی خواهید فایل اصلی حذف گردد می توانید از منوی File گزینه ی Duplicate را انتخاب کنید تا یک کپی از فایل مورد نظر شما ایجاد شده و فایل اصلی نیز دست نخورده باقی بماند.

 

1
 

 

ترکیب چند فایل

در اپلیکیشن QuickTime امکان ترکیب چند فایل ویدئویی نیز وجود دارد. ابتدا فایل اول را با این اپلیکیشن باز کنید و فایل دوم را نیز درگ کرده و در پنجره ی QuickTime رها کنید. مشاهده می کنید که فایل دوم در انتهای فایل اول قرار می گیرد. شما می توانید با درگ کردن هر فایل ترتیب قرار گیری آنها را به دلخواه خود تغییر دهید. با دابل کلیک بر روی هر کلیپ ویدئویی، پنجره ی Trim برای برش دادن آن فایل ظاهر می گردد که با استفاده از آن می توانید قسمت هایی که نمی خواهید در فایل نهایی وجود داشته باشند را از فایل های ویدئویی مورد نظر خود حذف کنید.

این قابلیت برای فایل های صوتی نیز وجود دارد. در حالیکه یک فایل ویدئویی را با QuickTime باز کرده باشید، با درگ کردن یک فایل صوتی و رها کردن آن در پنجره ی این اپلیکیشن، فایل صوتی مورد نظر در نواری درست زیر فایل ویدئویی قرار خواهد گرفت. این عمل باعث می گردد فایل صوتی همزمان با فایل ویدئویی پخش گردد. صدای فایل ویدئویی و فایل صوتی به همراهی یکدیگر پخش خواهد شد. شما می توانید از این ویژگی برای تنظیم آهنگ پس زمینه ی فایل های ویدئویی خود استفاده نمایید.

هنگامی که نتیحه کار را Save یا Duplicate نمایید، محتوای جدید در پایان فایل نمایان خواهد شد.

 

2
 

 

تکه تکه کردن کلیپ ها و تنظیم مجدد آنها

اگر می خواهید یک فایل ویدئویی را مجددا تنظیم نمایید، QuickTime به کمک شما خواهد آمد. ابتدا فایل مورد نظر خود را گشوده و سپس play head را بر روی نوار پخش در مکان دلخواه از فایل ویدئویی درگ کنید. از منوی Edit گزینه ی Split Clip را انتخاب نمایید. حال فایل انتخاب شده کنونی (به صورت پیشفرض فایل ویدئویی اصلی)، به دو بخش تقسیم می شود. برای ایجاد چند بخش دیگر می توانید همین مراحل را تکرار کنید.

سپس با درگ کردن کلیپ ها، ترتیب پخش آن ها را مجددا تنظیم نمایید. دقیقا مانند آنچه بخش ترکیب ویدئو ها به شما توضیح دادیم.

 

3
 

 

ضبط ویدئو و صدا

اپلیکیشن QuickTime امکانات داخلی دارد که راهی سریع برای ضبط ویدئو و صدا را در مک فراهم می کند. این اپلیکیشن می تواند با استفاده از منابع گوناگون، عملیات ضبط را انجام دهد - استفاده از وبکم و میکروفون مک برای ایجاد یک فایل ویدئویی معمولی یکی از آنها است - اپلیکیشن یاد شده همچنین می تواند از صفحه نمایش مک شما فیلمبرداری نماید یا در اصطلاح کپچر اسکرین تهیه نماید. امکان ضبط ویدئو از صفحه نمایش آیفون و آیپد نیز در صورتی که این دستگاه ها را با کابل به مک متصل کرده باشید، وجود دارد.

برای انجام این کار ابتدا باید QuickTime را اجرا نمایید. با فشردن Command و Space بخش Spotlight را باز نموده و QuickTime را تایپ کنید و کلید Enter را بفشارید تا اپلیکیشن اجرا گردد.

امکانات ضبط از طریق منوی File در دسترس هستند. یکی از گزینه های New Movie Recording، New Audio Recording، یا New Screen Recording را انتخاب کنید. برای ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون یا آیپد، آیتم New Movie Recording را انتخاب کرده و دستگاه iOS مورد نظر خود را به عنوان دوربین (Camera) انتخاب نمایید.

برای شروع ضبط جدید، منبع صوتی و تصویری خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه ی قرمز رنگ رکورد (Record) کلیک نمایید. هر موقع که خواستید عملیات ضبط موقف شود دکمه ی Stop را کلیک کنید، و پس از آن صفحه تغییر کرده و پیشنمایشی از فایل ساخته شده به شما نشان داده می شود. باز هم مانند قبل می توانید در این لحظه از ابزار Trim برای استخراج بخش های مورد نظر خود استفاده کنید. حال با انتخاب گزینه ی Save از منوی File قادر هستید نتیجه کارتان را ذخیره نمایید.

 

4
 

 

تبدیل و کم حجم کردن فایل ها

اپلیکیشن QuickTime قابلیت تبدیل ویدئو ها را نیز دارد. با استفاده از این ویژگی می توانید فایل های خود را کم حجم نموده تا آنها را راحت تر ایمیل کنید یا در وب قرار دهید. حتی برای اینکه فضای کمتری در هارد دیسک شما اشغال کنند می توان اینکار را انجام داد. با استفاده از این قابلیت می توانید صدای فایل های ویدئویی را نیز استخراج کرده و آنها را به صورت یک فایل صوتی مجزا ذخیره نمایید.

برای انجام این عمل ابتدا فایل مورد نظر خود را گشوده و از منوی File گزینه Export را انتخاب نمایید و کیفیت دلخواهتان را برای فایل جدید برگزینید. همچنین می توانید فایل خود را به صورت مستقیم به آیتونز ارسال کنید که با انتخاب این گزینه نیز ابتدا از شما درخواست می شود تا کیفیت مورد نظر فایل خروجی را انتخاب نمایید. با استفاده از آیتونز راحت تر می توانید فایل های خود را به آیفون، آیپد یا آیپاد انتقال دهید.

 

6
 

 

QuickTime امکانات دیگری نیز دارد. مثلا با استفاده از قابلیت Rotate و Flip می توانید فایل ویدیویی مورد نظر را بچرخانید. این امکانات از طریق منوی Edit در دسترس هستند. برای مثال اگر یک ویدئو را برعکس ضبط کرده اید می توانید از این ویژگی ها برای اصلاح آن استفاده کنید.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:49 توسط افسانه عبدالهی|

اگر سری به سایت آمازون بزنید و به جدید ترین محصول این کمپانی (دستیار مجازی AMAZON ECHO) نگاهی بیندازید، ویژگی هایی از قبیل اسپیکر داخلی قوی، هفت میکروفن برای دریافت و شناسایی صدای شما و مغزی ابری که هر لحظه باهوش تر می شود توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

اما یک نکته ی مهم در این محصول فراموش شده که آن هم حریم شخصی است.

صفحه ی مربوط به ابزار استوانه ای شکل آمازون توضیح خاصی در مورد این که ECHO چگونه از این همه اطلاعاتی در اختیارش می گذاریم محافظت می کند، نداده. تنها چیزی که از این صفحه دستگیرتان خواهد شد، این است که ECHO همیشه سراپا گوش است و می تواند لیست خرید تان را تهیه کند، وضعیت آب و هوا را بگوید و یا یک آهنگ ملایم پخش کند.

"آمازون اکو کمی علمی تخیلی و عجیب به نظر می رسد، اما سر کلاس درس من واقعا چیز به درد بخوری است." این حرف را مارتی الکینز (Marty Elkins) یک معلم تکنولوژی دوست کانادایی می زند.

در ادامه ی مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

 

الکینز که معلم کلاس ششم و هفتم است معتقد است در آینده دانش آموزانش می توانند از ابزار هایی همانند اکو برای افزایش اطلاعات عمومی خود بهره ببرند. درست مثل زمانی که یک لغت را در دیکشنری جست و جو می کنید و یا زمانی که در مورد یک واقعه ی تاریخی در گوگل جست و جو می کنید. به نظر این معلم گیک، اکو می تواند در صرفه جویی در زمان بسیار موثر واقع شود.

صد البته که این راحتی و صرفه جویی در وقت هزینه ای هم دارد و این هزینه اطلاعات او است که در آمازون ذخیره می شود. این اطلاعات کاربرد فراوانی خواهند داشت، به طور مثال آمازون خواهد فهمید که مارتی و دانش آموزانش در مورد چه چیزی هایی کنجکاو هستند و راهی را خواهد یافت تا بدین وسیله خدمت یا ابزاری را به آنها بفروشد. اما همانند برخی از مصرف کنندگان دیگر، مارتی می گوید که خودش مایل است که اطلاعاتش را بدهد.

صنعت تکنولوژی به شکل فزاینده ای کالاهای عجیب و غریب را سر راه مصرف کنندگان قرار می دهد. شرکت های مختلف از یک طرف برای ما راحتی و لذت استفاده از دستگاه هایشان را به ارمغان می آورند و از طرف دیگر اطلاعات شخصی ما را مانند زالو می مکند.

اسمارت فون ها اینک مجهز به GPS هستند و می توانند به شما یک رستوران محلی را معرفی کنند، اما در عین حال هم می توانند محلی را که در آن عکس سلفی گرفته اید ذخیره کنند. با استفاده از دوربین لپ تاپ تان می توانید با دوستان و خانواده ی خود در هر کجا از این کره ی خاکی ارتباط تصویری برقرار کنید، اما به وسیله ی همان دوربین هم می توانید مورد جاسوسی قرار گیرید. ابزار هایی مانند اکو و نسخه های جدید سیری و google now که میکروفنی همیشه روشن دارند، تصور اطلاعاتی که قابل شنود هستند در ذهن نمی گنجد.

خب همیشه برای حل هر مشکلی راه حلی هست، پس نگران نباشید. برای فرار از دست دستیاران صوتی می توانید آنها را خاموش کنید.تصور کنید یک شخص قبل از ورود به منزل شما خواهد دانست که شما در حال انجام چه کاری هستید. اتفاقی که امروزه با آن مواجه هستیم، از بین رفتن حریم های خصوصی به دست خودمان است.

البته کمپانی های عرضه کننده ی این نوع محصولات معتقداند که اینگونه ریسک ها (برای کاربران) ارزشش را دارد و آنها کاملا قابل اعتماد هستند. آمازون تمام اطلاعات کاربرانش را در سرور های خود به امنیت بالا نگه داری خواهد کرد.

سخنگوی این شرکت در این باره می گوید: هر اطلاعات و فایل صوتی مربوط به کاربران در حساب کاربری مخصوص خود فرد نگه داری می شود و فقط جهت شخصی سازی دستیار مجازی مورد استفاده قرار می گیرد.

Companion App

خواب و بیدار

آمازون اکو را حدود دو هفته پیش معرفی کرد. این ابزار به طور خاص بوسیله ی فرمان صوتی کار می کند، البته از طریق نرم افزار های موبایل و تبلت هم قابل کنترل است. در حال حاضر تنها از طریق ثبت نام (و ماندن در لیست انتظار) می توان یک اکو تهیه کرد. این محصول 199 دلار قیمت دارد، البته اگر از کاربران آمازون سرویس های پولی آمازون باشید، می توانید صد دلار تخفیف بگیرید. طبق گفته ی آمازون عرضه ی عمومی این محصول طی هفته های پیش رو رخ خواهد داد.

میکروفن های اکو به طور دائم به اینترنت متصل نیستند. طبق گفته های شرکت مذکور تنها وقتی کلمات بخصوص (و از قبل تعیین شده) مانند "Alexa" یا "آمازون"  گفته شوند میکروفن ها شروع به مخابره ی اطلاعات می کنند.

اکو (برخلاف دیگر دستیاران صوتی) نیاز خاصی به اینترنت ندارد تا کارهای شما را انجام دهد. در واقع تمام اطلاعات از خود دستگاه تولید شده و درون خود دستگاه ذخیره می شوند. زمانی هم که قرار باشد اطلاعات به سرور مرکزی ارسال شود، حلقه ای بر روی دستگاه روشن می شود. کاربران می توانند در این هنگام میکروفن رو خاموش کنند و یا هر فایل صوتی که فرستاده شده را حذف کنند. اما آمازون هشدار داده است که در این صورت از کیفیت تجربه ی کاربری کاسته خواهد شد.

گوگل و اپل هم دستیاران صوتی خود را در ابزار های پرچم دارشان همیشه بیدار نگه می دارند. در اندروید می توان با گفتن عبارت "اوکی، گوگل" و در iOS "هی سیری" گجت را از خواب بیدار کرد. ایکباکس وان مایکروسافت هم کلا مشکل بی خوابی دارد و با صدها کلمه از خواب بیدار می شود.

همانند اکو، سیری اپل هم در هنگامی که منتظر دریافت پیام است، هیچ اطلاعاتی را از طریق اینترنت ارسال نمی کند. به محض این که سیری را از خواب بیدار کنید دستگاه شروع به داد و ستد اطلاعات مورد نیازش از طریق اینترنت می کند. به گفته ی اپل، سیری اطلاعات را به صورت رمز گذاری شده در سرور های اپل ذخیره می کند، در نتیجه در صورت سرقت احتمالی اطلاعات، صاحب آن نامشخص خواهد بود. سیستم google now هم چیزی شبیه به موارد ذکر شده است.

همیشه در حال باهوش تر شدن

جرمی گیلولا (Jeremy Gillula) یک متخصص در حوزه ی تکنولوژی معتقد است که اگرچه این دستیاران صوتی در همه حال در حال ضبط صدای ما نیستند اما نمی توان به راحتی از کنار مسئله ی امنیتی آنها گذشت.

جرمی معتقد است "با میزان کافی از داده شرکتی همانند آمازون می تواند اطلاعات زیادی را در مورد شما به دست آورد، اطلاعاتی که شما هیچ وقت فکر نمی کردید آمازون از آنها مطلع شود." برای مثال اگر اکو بتواند الگوی سخن گفتن افراد مختلف را تشخیص دهد، پس به سادگی و همان روز اول متوجه خواهد شد که چند نفر در خانه ی شما زندگی می کنند. یا اگر از اکو در مورد وضعیت هوای محل خاصی سوال کند، آمازون اینطور فکر خواهد کرد که احتمالا می خواهید به آنجا بروید.

 

Key Features Device
 

 

نگرانی جرمی در واقع مربوط به بخش بزرگی از تکنولوژی است که این روزها عرضه می شود. آمازون می گوید اکو رفته رفته پیشرفت می کند و کارهایی فراتر از پاسخ به سوال هایتان و تهیه ی لیست خرید روزانه انجام خواهد داد. اگر اکو بتواند دلیل و فلسفه ی درخواست شما را متوجه شود، پس نهایتا روزی قبل از این که خواسته تان را مطرح کنید، آن را رفع می کند.

همین طور که صفحه ی مربوط به اکو را در سایت آمازون مرور می کنیم، جمله هایی مثل "همیشه در حال باهوش تر شدن"، "هر چه بیشتر از اکو استفاده کنید، درکش از الگوی سخن گفتن شما، لغات و خواسته هایتان بهتر خواهد شد." به چشم می خورند.

الکینز -معلم کانادایی- می داند که در نهایت شرکت ها می خواهند پول بیشتری به جیب بزنند. اما مادامی که در قبال این پول ها به او خدمت رسانی شود، با این قضیه مشکلی ندارد. البته همه این طور فکر نمی کنند. صد البته خیلی ها می خواهند بدانند چه کسی به اطلاعاتشان دسترسی خواهد داشت و از آن چه استفاده هایی خواهد کرد.

الکینز اضافه می کند: "این قضیه یک بده بستان است، من تبلیغات گوگل را مشاهده می کنم زیرا می دانم به این وسیله می توانم مجازی از خدماتش بهره ببرم. در مورد آمازون هم اجازه خواهم داد تا از اطلاعاتم استفاده کند و احتمالا برای من تبلیغات بفرستد، تا زمانی که تبلیغاتش بتوانند برای من چیزی بهتر را مهیا کنند، چرا که نه؟"

دنیای تکنولوژی به سمت دستیاران صوتی پیش می روند، دستیارانی که بیش از این که دستیار ما باشند، همیار شرکت ها هستند. همیشه در قبال به دست آوردن بهترین ها باید هزینه کرد. اما اینبار هزینه، پول نیست بلکه اطلاعات است.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:47 توسط افسانه عبدالهی|

 

همانطور که پیش از این نیز انتظار می رفت، CES 2015 محفلی شد برای خود نمایی شرکت هایی از شرق آسیا. در کنار ال جی و سامسونگ، ژاپنی ها نیز به لطف سونی بخش اعظمی از این نمایشگاه را در اختیار داشتند.

سونی امسال با تلویزیون فوق باریک خود، در لاس وگاس خبر ساز شد و البته بازگشت واکمن افسانه ای نیز یکی دیگر از خبر های خوبی بود که از این شرکت به گوش رسید.

در ادامه مطلب با گزارش تصویری اختصاصی دیجیاتو از غرفه سونی در نمایشگاه CES 2015 همراه باشید.

 

 

DSC_5070
 

 

DSC_4581
 

بی شک ستاره اصلی سونی در CES 2015، این دستگاه است. تلویزیونی که ضخامت آن حتی از یک موبایل نیز کمتر است.

DSC_4584
 

بر خلاف ال جی و سامسونگ که انرژی زیادی را صرف بخش نرم افزاری تلویزیون های خود می کنند، سونی این بار تصمیم گرفت تا این بخش را بر عهده گوگل واگذار کند و در عوض تمرکز خود را بر روی خلق ظاهری متفاوت قرار دهد.

 

DSC_5067
 

 

 

DSC_4984
 

 

 

DSC_4985
 

 

 

DSC_5023
 

 

 

DSC_5024
 

 

DSC_5020
 

اگر به دنبال یکی صدای خوب و بی نقص می گردید، تکنولوژی سونی در این زمینه، همان چیزی است که به دنبالش می گردید.

DSC_5013
 

تکنولوژی متفاوت صدای سونی، تولدی دوباره را برای واکمن رقم زد. هرچند قیمت نجومی این دستگاه، کاربران بسیاری را نا امید کرد. می توان گفت واکمن اکنون تنها حرفه ای های دنیای موسیقی را هدف گرفته است.

 

DSC_5011
 

 

DSC_5008
 

اگر تمایلی به پرداخت هزینه ای گزاف برای واکمن جدید ندارید، این MP3 Player ها می توانند انتخاب اقتصادی تری باشند.

DSC_5002
 

صدا، صدا و باز هم صدا. سونی اسپیکر های قابل حمل جدیدش را در طراحی های متنوع عرضه کرده است.

 

DSC_5003
 

 

DSC_4558
 

سیستم های صوتی سونی راه خود را به خودرو ها نیز پیدا کرده اند.

 

DSC_5032
 

 

DSC_5033
 

اسمارت بند های جدید سونی برای آنهایی که به ظاهر خود اهمیت می دهند، گزینه مناسبی به شمار می روند.

DSC_5061
 

اکشن کم جدید سونی می تواند تصاویر را با رزولوشن 4K ثبت کند. در این تصویر همانطور که مشاهده می کنید، از این دوربین در زیر یک پهپاد استفاده شده است.

DSC_5052
 

سونی با دکوراسیون متفاوتی که در غرفه خود ایجاد کرده قصد دارد موقعیت هایی که اکشن کم می تواند در آن ها مورد استفاده قرار گیرد را به نمایش بگذارد.

 

DSC_5049
 

 

 

DSC_5048
 

 

 

DSC_5064
 

 

DSC_4570
 

سنسور هوشمند سونی برای راکت های تنیس به ورزشکاران اجازه می دهد اطلاعات مفیدی را در رابطه با نحوه ضربه زدنشان به توپ، به دست آورند.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:45 توسط افسانه عبدالهی|

 

تنها یک روز تا اعلام خبری مهم از سوی پبل باقی مانده و ظاهرا قرار است که یک ساعت هوشمند در کنفرانس خبری آن رونمایی گردد.

جمعه گذشته سایت 9to5Mac گزارش داد که ساعتی جدید از این کمپانی همراه با نمایشگر رنگی شبیه به «e-paper» در راه است و امروز صبح هم وبسایت مذکور به عکسی اشاره کرد که در سایت کمپانی سازنده رؤیت شده و این خبر را تأیید می کند.

از روی این عکس می توان حدس زد که ساعت مورد نظر اندکی از مدل قبلی بزرگ تر بوده و دارای یک صفحه نمایش رنگی خواهد بود.

نمی توان مشخص نمود که آیا رزلوشن نمایشگر این اسمارت واچ بیشتر از صفحه نمایش نسخه پیشینش خواهد بود یا خیر (در هر صورت باید به یاد داشته باشیم که این عکس متعلق به یک نمونه اولیه بوده) و مشخص نشده که تنوع رنگی آن چقدر است.

همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید تنها رنگ های زرد، مشکی و سفید در محتویات صفحه نمایش این ساعت به چشم می خورد. حتما به یاد دارید که نمایشگر اسمارت واچ قبلی این برند، تنها رنگ مشکی را نمایش می داد و اگر این تصویر واقعی باشد، به نظر می آید که گامی بزرگ از سوی پبل برداشته شده باشد.

مارک گورمن از سایت 9to5Mac روز جمعه گزارش داد که ساعت جدید پبل، باریک تر بوده و نمایشگر روشن تری دارد. طبق ادعای گورمن، باتری آن نیز دوام بیشتری در مقایسه با مدل قبلی خواهد داشت.

براساس شایعات منتشر شده، صفحه نمایش گجت مورد بحث از نوع تاچ اسکرین نخواهد بود اما گفته می شود که یک میکروفون برای آن در نظر گرفته شده (که از دیگر تغییرات سخت افزاری عمده در این محصول است) و احتمالا امکان ارائه فرامین صوتی را برای کاربر فراهم خواهد کرد.

گورمن همچنین گزارش داده که سیستم عامل این ساعت به خاطر تلاش های تیم قبلی توسعه دهنده WebOS، دستخوش تغییرات فراوانی شده و تصور می شود که بیشتر روی نوتیفیکیشن ها و زنگ هشدار تمرکز داشته باشد که از این لحاظ شباهت زیادی به عملکرد Android Wearخواهد داشت.

قیمت این محصول، براساس آنچه در سایت 9to5Mac آمده برابر با 199 دلار است و احتمال می رود که به زودی عرضه شود.

پبل هنوز هم اعلام نکرده که قرار است در مراسم پیش رو چه محصولاتی را رونمایی کند. اگر به سایت این شرکت مراجعه نمایید تایمری را مشاهده خواهید کرد که شمارش معکوس برای 10 صبح فردا به وقت اروپای شرقی را آغاز کرده و این مسأله شایعه عرضه یک ساعت جدید از سوی آن را تقویت می کند.

زمانی که نخستین ساعت هوشمند کمپانی مورد بحث عرضه گردید، بسیاری پیش بینی کردند که روزهای بسیار خوشی پیش روی آن قرار دارد، اما حالا انگار شرایط جور دیگری رقم خورده و به نظر، موانع زیادی پیش روی موفقیت آن قرار دارند.

این روزها دیگر، سخن از رقیب سرسختی مانند Android Wear در میان است که از لحاظ قابلیت، کمتر حریفی برای آن پیدا می شود و اپل واچ نیز به زودی با امکانات و قابلیت های فراوان به گود مبارزه می آید.

از این رو، اگر ساخت چنین ساعتی توسط پبل صحت داشته باشد، به نظر نمی رسد که بتواند رقیبی سرسخت برای بازیگران اصلی این صنعت باشد.

البته ساعت هوشمند این برند مزایایی هم دارد که مورد توجه کاربران قرار می گیرد، عمر باتری از جمله مواردی است که باعث باعث شده، بسیاری به خرید آن روی بیاورند.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:43 توسط افسانه عبدالهی|

 

جن کوم، مدیر عامل واتس اپ در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده که این اپلیکیشن پیام رسان به صورت ماهانه 800 میلیون کاربر فعال دارد و این رقم نسبت به اوت گذشته 33 درصد افزایش را نشان می دهد.

وی پیش بینی کرده که شمار کاربران واتس اپ تا پایان سال به یک میلیارد نفر برسد که رقم بسیار بالایی برای این اپلیکیشن به شمار می رود. مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک در سال گذشته با پرداخت مبلغ 21 میلیارد دلار، سرویس واتس اپ را خریداری کرد و ابراز امیدواری کرد پس از آنکه شمار کاربران اپلیکیشن مذکور به یک میلیارد نفر رسید، سود قابل توجهی از محل خرید آن نصیب این شرکت شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

 

این اپلیکیشن علاوه بر اینکه به کاربران امکان می دهد برای یکدیگر پیام ارسال نمایندT حالا قابلیت بر قراری تماس صوتی را هم برای کاربران اندرویدی خود فراهم نموده و به زودی همین امکان را در اختیار کاربران iOS و ویندوز فون نیز خواهد گذاشت.

اخیرا تصویری در فضای مجازی منتشر شده که با ترجمه محتوی آن می توان دریافت کاربران ویندوز فونی واتس اپ در برخی از کشورها امکان «شماره گیری، دریافت تماس، پاسخگویی، رد تماس و ارسال پیام» را پیدا کرده اند و این نشان می دهد به زودی خبرهای خوشی را در این رابطه خواهیم شنید.

 

VCW
 

 

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:42 توسط افسانه عبدالهی|

 

از امروز امکان برقراری تماس تصویری برای کاربران مسنجر فیسبوک فراهم می شود و به این ترتیب استفاده کنندگان از این اپلیکیشن قادر خواهند بود که تنها با فشردن یک دکمه در داخل برنامه، با دوستان خود به صورت چهره به چهره ارتباط برقرار نمایند.

این قابلیت رایگان که از طریق شبکه های LTE و وای فای قابل دسترسی است به رقابت با سرویس های ارائه شده دیگر نظیر اسکایپ مایکروسافت، Hangouts گوگل و FaceTime اپل خواهد پرداخت.

قابلیت برقراری تماس تصویری در اصل برای کاربران معمولی در نظر گرفته شده اما با در نظر داشتن اینکه زاکربرگ هم اکنون در حال توسعه سرویس Facebook for Work یا فیسبوک برای کار است، انتظار می رود که در آینده برای کاربران حرفه ای تر نیز سودمند واقع شود.

 

برقراری تماس صوتی با استفاده از مسنجر کار چندان پیچیده ای نبوده و صرفا لازم است که روی آیکون دوربین کلیک نمایید تا تماس برقرار شود.

پس از شروع تماس، می توانید در حین مکالمه بین دوربین های جلویی و اصلی موبایل خود شیفت کنید یا اینکه دوربین دستگاه را به کلی خاموش نمایید.

Stan Chudnovsky، رئیس بخش محصولات مسنجر می گوید، توسعه دهندگان فیسبوک همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا  سرویسی را ارائه دهند که حتی در شبکه های موبایلی دارای پهنای باند پایین هم عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد.

در یک تست جداگانه که در محیط بسته صورت گرفت، شبکه LTE تلفن هوشمندی که از طریق آن آزمایش انجام گرفت تنها دو خط پر را نشان می داد، با این حال، باز هم کیفیت تصویر خوب بود و ارتباط بدون هیچ گونه اختلالی برقرار شد.

 

Video_call_button_7_.0
 

 

افزوده شدن این امکان به مسنجر قطعا باعث بالا رفتن شمار کاربران این سرویس مسنجر خواهد شد: ناگفته نماند که سرویس مورد بحث هم اکنون 600 میلیون کاربر فعال به صورت ماهانه دارد و در حدود 10 درصد از تماس های صوتی از طریق وب نیز توسط این گروه برقرار می شود.

البته از بابت برقراری این تماس ها سودی در جیب فیسبوک قرار نمی گیرد، با این همه، این مساله می تواند شرکت مورد بحث را در مرکز عادات ارتباطی کاربرانش قرار دهد.

کمپانی یاد شده در اقدامی مشابه، هفته گذشته Hello را معرفی نمود که در واقع نوعی شماره گیر اندرویدی و سرویس مدیریت کننده تماس هاست که استفاده از این شبکه اجتماعی برای برقراری تماس ها را برای کاربرانش ساده تر می کند.

اوایل همین ماه نیز نسخه دسکتاپی از سرویس مسنجر ارائه گردید و همه اینها را می توان به عنوان بخشی از تلاش های صورت گرفته این شرکت برای تبدیل نمودن سرویس یاد شده به یک پلتفرم پیام رسان آسیایی نظیر Line یا WeChat تفسیر نمود که از طریق تجارت الکترونیک، گیم و دیگر سرویس ها، پول هنگفتی را به جیب می زنند.

 

Video_call_ringing.0
 

 

و با در نظر داشتن تمرکز فیسبوک روی حوزه کسب و کار، به نظر می آید که افزودن امکان برقراری تماس های تصویری به مسنجر اقدامی کاملا هوشمندانه از سوی این شرکت باشد. در هر صورت اگر قابلیت تماس ویدئویی مسنجر همانطور که Chudnovsky وعده اش را داده است خوب از آب در بیاید، احتمالا مورد توجه بسیاری از شرکت ها قرار خواهد گرفت.

نوشته شده در چهارشنبه 2 اسفند 1396ساعت 11:41 توسط افسانه عبدالهی|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ