با این اپلیکیشن از خطر در امان بمانید

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:44
افسانه عبدالهی

 Ø¨Ø§ این اپلیکیشن از خطر در امان باشید

متخصصان اپلیکیشنی ساخته اند که قادر است تا گوشی‌های هوشمند تلفن همراه را به یک سنسور از راه دور تبدیل نماید. با این اپلیکیشن می توان افراد حادثه دیده را ردیابی و شناسایی کرد.

به گزارش کلیک، حسگر یا سنسور المان حس کننده‌ای است که کمیت های فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به کمیت های الکتریکی پیوسته (آنالوگ) یا غیرپیوسته (دیجیتال) تبدیل می کند. در واقع سنسور یک وسیله الکتریکی است که تغییرات فیزیکی یا شیمیایی را اندازه گیری می کند و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می نماید.

سنسورها در انواع دستگاه های اندازه گیری، سیستمهای کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLC مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به دستگاههای مختلف از جمله PLC باعث شده است که سنسور بخشی از اجزای جدا نشدنی دستگاه کنترل اتوماتیک و رباتیک به حساب می‌آید.

 
 
 

امروزه سنسورها کاربردهای وسیعی نیز در تلفن‌ همراه پیدا کرده اند. اشعه مادون قرمز، شتاب سنج، فشارسنج، ژیرسکوپ، Air Browse ، قطب نما، Air Call-Accept، حسگر نور، سنسورحرکتی Quick Glance، Air Jump و دماسنج تنها بخشی از سنسورهایی است که در تلفن همراه امروزی به کار می‌روند.

محققان توانستند با ساخت یک اپلیکیشن جدید برای گوشی‌های هوشمند تلفن همراه، یک سنسور از راه دور ایجاد نمایند. این اپلیکیشن می تواند با استفاده از داده‌های جغرافیایی در مناطق فاجعه زده به افراد حادثه دیده کمک کند تا تیم‌های امداد و نجات سریع تر بتوانند آنها را ردیابی و شناسایی کنند.

اینگونه اپلیکیشن‌ها با استفاده از یک سنسور on-board که بر روی گوشی‌های هوشمند قرار دارد می توانند داده‌های مورد نیاز خود را دریافت و مورد پردازش قرار دهند. محققان مدعی شدند این اپلیکیشن می‌تواند داده های مورد نیاز خود را به صورت مستقل از گوشی هوشمند دریافت کرده و در زمانی که حتی کاربر در هوا معلق است هم می تواند تصاویر را ذخیره کرده و مشخصات کاربر را ثبت نماید. آنها می گویند در دنیای کنونی تعداد تلفن های همراه هوشمند بیشتر از تعداد انسانهای روی کره زمین است.

کارن اندرسون، عضو هیات علمی دانشگاه اکستر انگلستان می‌گوید این گستردگی عمومی تلفن های هوشمند یک فرصت بزرگ برای پیاده سازی اینچنین طرح‌هایی به شمار می‌آید، اما تاکنون از این سنسور جامع تلفن های هوشمند در موارد ضروری و حیاتی استفاده نشده است.

تاکنون تنها استفاده‌ای که از این سنسورهای موجود در گوشی‌های تلفن همراه می‌شد منحصراً به برداشت داده‌هایی در مورد مکان دارنده تلفن همراه و ارسال این اطلاعات به اشخاص دیگر ختم می‌شد.

اندرسون می‌گوید ما قصد داریم از این ابزار برای اهداف مفیدتری همچون موقعیت یابی افراد در معرض خطر استفاده کنیم. او می‌گوید در کنار پیشرفت های اخیر در عرصه تکنولوژی و رشد عمومی جامعه ما را مجاب به این کار کرده است، ما برای تماشای واکنش کاربران نسبت به این اپلیکیشن کاربردی در حوزه کمک به حادثه دیدگان بسیار هیجان زده ایم. محققان معتقدند این اپلیکیشن تفاوت‌های بسیاری با دیگر اپلیکیشن های موجود دارد.

این اپلیکیشن به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با توجه به معیارهای تعریف شده تصاویر دلخواه را ضبط نمایند، به عنوان مثال وقتی که صاحب تلفن همراه هوشمند به مکان خاصی می رسد و یا زمانی که دوربین در یک جهت خاص قرار می‌گیرد شروع به تصویر برداری می‌کند.
دیوید گریفتس مدیر موسسه  تحقیقاتی غیر انتفاعی FoAM Kernow می‌گوید این اپلیکیشن به عنوان یک نرم افزار open-source برای تمام کاربران اپلیکیشن اندورید در دسترس  و قابل بهره برداری است. این نرم افزار قادر است حتی در هواپیماهای بدون سرنشین و یا در بالون ها نیز استفاده گردد.

او می‌گوید در آزمایشات انجام شده دریافتیم اگر این اپلیکیشن در حالت بدون ارتعاش یا کم ارتعاش مورد استفاده قرار بگیرد، عکس‌های با کیفیت بالاتری تولید خواهد کرد.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

برترین اپلیکیشن های اندروید از نگاه گوگل پلی

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:43
افسانه عبدالهی

 

هر ساله شرکت گوگل، بهترین نرم افزارهای سیستم عامل  اندروید را در گوگل پلی معرفی میکند. با شروع نخستین روزهای انتخاب  و معرفی در گوگل پلی، اپلیکیشن طراحی داخلی Houzz، عنوان برترین نرم افزار اندروید را به خود اختصاص داد.

 

به گزارش کلیک، طبق روال هر ساله شرکت گوگل با انتخاب بهترین نرم افزار و همچنین معرفی آن به کاربران پرداخته است. این روند در سال جاری با تفاوت هایی همراه بوده، به گونه ای که بسیاری آن را شبیه سازی به Apple’s Annual App Awards  دانسته اند. در گوگل اواردز سال های گذشته، پس از انجام مطالعات و نظر سنجی ها از طراحان، ناظرین و همچنین کاربران یک نرم افزار به عنوان اپلیکیشن برتر سال انتخاب می شده است در صورتی که انتخاب برترین نرم افزار سال در گوگل پلی شکلی دیگر به خود گرفته است. در سال جاری شرکت گوگل تنها به معرفی یک نرم افزار نپرداخته است بلکه دایره انتخاب را وسیع تر کرده و برترین ها را  از میان دسته بندی های مختلف انتخاب کرده است.  کارشناسان معتقدند این شباهت تنها به این فاکتور محدود می شود چرا که شرکت اپل انتخاب برترین اپلیکیشن در سیستم عامل  IOS  را در دسته بندی های وسیع تری انجام می دهد، از جمله: برترین نرم افزار در گوشی آیفون، برترین نرم افزار در آیپدها، برترین در ساعت های هوشمند و …

 
 
 

با این حال شرکت گوگل چنین ساختاری را برای معرفی برترین ها در سیستم عامل اندروید در نظر نگرفته است، بلکه این شرکت مبنا را بر معرفی ۵ کاندید در ۱۰ حوزه مختلف در سیستم های گوشی موبایل و تبلت بنا گذاشته است.

در روزهای نخستین معرفی برترین نرم افزار در گوگل پلی، اپلیکیشن Houzz به عنوان برترین نرم افزار معرفی شد. این اپلیکیشن کاربر را قادر به باز طراحی محیط های داخلی از قبیل خانه، محل کار و یا حتی هتل ها و رستوران ها ساخته است. این اپلیکیشن با در اختیار قرار دادن تمامی شاخصه های مورد نیاز در طراحی داخلی و همچنین قابلیت پرینت گرفتن از این تغییرات کاربران را تبدیل به طراحان داخلی فوق حرفه ای می کند. این گزینه های تغییر که بسیار کاربردی و مورد نیاز ارزیابی شده اند، این اپلیکیشن را در صدر محصولات گوگل قرار داده اند.

houzz

در این گزارش به معرفی برترین نرم افزارهای اندروید در گوگل پلی بر اساس دسته بندی های مختلف می پردازیم:

بهترین نرم افزار: Houzz App

بهترین اپ‌های خانوادگی: Thinkrolls 2

بهترین بازی: Clash Royale

بهترین استفاده از طراحی متریال: Robinhood

بهترین استفاده از سرویس‌های گوگل پلی: Table Tennis Touch

پر استقبال‌ها: World Around Me

جهانی‌ها : Pokémon Shuffle Mobile

خلاقانه ترین نرم افزار: NYT VR

توسعه دهندگان خارجی مستقل : Alphabear

شرکت‌های نوپای مستقل: Hopper

نکته قابل توجه در انتخاب برترین ها، در دسته بندی خلاقانه ترین نرم افزارها می توان Startupها را نیز جای داد. اپلیکیشن های خلاقانه ای که به تازگی طراحی و تولید شده اند. بر اساس گفته کارشناسان معیار انتخاب این نرم افزارها را می توان میزان خلاقیت به کارگرفته شده در طراحی آن، کیفیت هر نرم افزار، قابل دسترس بودن، میزان استقبال کاربران و از همه مهمتر بازه زمانی بروز رسانی نرم افزار نیز مورد ارزیابی قرار میگیرد.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

طراحی اپلیکیشنی که درختان را دوست دارد

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:41
افسانه عبدالهی

 

محققی ایرانی اپلیکیشنی را طراحی کرد که می تواند ریشه کن شدن یا شکسته شدن درختان را با دقت ۸۷ درصد پیش بینی کند.

به گزارش کلیک، نوذر نوذری، طراح اپلیکیشن درختبان، گفت: این اپلیکیشن می تواند با دریافت اطلاعات مکانی و مشخصات ظاهری درخت و همچنین اتصال به ایستگاههای هواشناسی ((سینوپتیک) دمای هوا، وزش باد، برف)، آن را مورد بررسی قرار دهد و شکستن یا ریشه کن شدن درخت را با دقت ۸۷ درصد پیش بینی کند.

نوذری افزود: این اپلیکیشن قابلیت ذخیره اطلاعات بر بستر GIS را دارد؛ همچنین این اپلیکیشن می تواند خطر سرمازدگی را با دقت بالا به باغدار برای اقدامات پیشگیرانه اعلام کند.

 
 
 

وی با تاکید بر اینه که قابلیت دریافت اطلاعات و پیش بینی رطوبت خاک و ارائه زمان مناسب برای آبیاری توسط اپلیکیشن درختبان امکان پذیر بوده تا بالاترین بهره وری را در مصرف آب داشته باشد، اضافه کرد: درختبان با دریافت مشخصات نوع درخت می تواند آفت ها و مشکلات درخت را مشخص و راهکارهای لازم را به اطلاع برساند؛ شهروندان نیز می توانند اطلاعات درختان منطقه خود را به نرم افزار بدهند تا نسبت به رفع مشکل و کمک به آن اقدام شود.

طراح اپلیکیشن درختبان ادامه داد: سالانه خسارت متعددی از طریق واژگونی و سقوط درختان به شهروندان وارد می شود که شهرداری ها و سازمان فضای سبز شهری می توانند از این راهکار استفاده کنند.

نوذری بیان کرد: این اپلیکیشن مشابه داخلی و خارجی ندارد و برای اولین بار طراحی شده است.

اپلیکیشن درختبان با همکاری دکتر رضا مستوری و دکتر نرگس کارگری تحلیل های استاتیکی، دینامیکی و هیدروژیکی مورد بررسی قرار گرفت و سپس طراحی شد.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

۲۰ بازی و اپلیکیشن برتر اندرویدی در فصل بهار

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:41
افسانه عبدالهی

 

Dark Sky، اSapces و sleep cost در فهرست برترین اپلیکیشن‌های اندرویدی این ماه قرار گرفتند. از میان بازی‌ها نیز A Tale of Two son و Bushido bear در فهرست برترین بازی‌های اندرویدی قرار گرفتند.

به گزارش کلیک،در ماه آپریل اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اندرویدی زیادی وارد بازار شد. از اپلیکیشن پیش بینی وضع هوا و اپلیکیشن هوشمند هشدار ساعت گرفته تا Fraternal adventures و خرس‌های نینجا.

اما فهرست برترین اپلیکیشن‌های اندرویدی:

 
 
 

Dark Sky

این اپلیکیشن که قبلا فقط برای سیستم‌عامل iOS در دسترس بود، هم اکنون برای سیستم عامل اندروید نیز در دسترس کاربران است. این اپلیکیشن در دسته اپلیکیشن‌های پیش بینی آب و هوا قرار دارد. همچنین علاوه بر پیش‌بینی آب وهوای محلی، هشدار باران نیز  بر روی این اپلیکیشن قرار گرفته است. خلاصه آب و هوای روزانه نیز از طریق این اپلیکیشن، در دسترس کاربر قرار می‌گیرد.

Spaces

معمولا اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی گوگل، دچار ضعف‌های خاص خود هستند. چون در این نرم افزار  تمرکز، بر روی ساخت گروه‌های کوچک دوستان و فامیل است، به نظر می‌رسد، اپلیکیشن اسپیسیز گوگل، یکی از اپلیکیشن‌های موفق در زمینه پیام رسانی و شبکه‌های اجتماعی باشد. این قابلیت به این معنی است که برای ساخت گروه، نیاز به تعداد زیادی مخاطب نیست و از طرفی قابلیت به اشتراک گذاری ویدیوهای یوتیوب، عکس‌ها و وب سایت‌ها، از جمله ویژگی‌های خاص این اپلیکیشن پیام رسان است.

Science Journal

ساینس ژورنال یکی از جذاب‌ترین اپلیکیشن‌های گوگل است که تاکنون برای دستگاه‌های اندرویدی ساخته شده است. ابزاری برای انجام کارهای علمی با گوشی‌های هوشمند تلفن همراه. این اپلیکیشن برای اندازه‌گیری دنیای واقعی اطراف کاربر، از حسگرهای زیادی استفاده می‌کند و نتیجه را به صورت پلات در اختیار کاربر قرار می‌دهد. گوگل درباره نحوه استفاده از این اپلیکیشن، راهنماهایی را در اختیار کاربران قرار داده است.

Sleep cost

اگر زنگ هشدار معمولی اندروید نمی‌تواند شما را از خواب بیدار کند، امتحان کردن اسلیپ کاست ضرر ندارد. این اپلیکیشن، یک زنگ هشدار موزیکال است که قابلیت متصل شدن به نزدیکترین اسپیکر بی‌سیم، توسط امواج وای در اطراف کاربر دارد. البته می‌توان این اپلیکیشن را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که فقط روی اسپیکرهای تلفن هوشمند شما عمل کند.

Tastemates

قبلا تلاش‌هایی برای ساخت شبکه‌های اجتماعی بر اساس سلیقه افراد در به اشتراک گذاری عکس، موسیقی و غیره انجام شده است و متاسفانه هیچ‌کدام از این تلاش‌ها، تاکنون به جایی نرسیده‌اند.  tastemates، یکی‌ از این اپلیکیشن‌ها است که هرچند با چالش‌هایی مواجه است، اما به نظر می‌رسد در این راه نسبت به بقیه اپلیکیشن‌ها جلوتر بوده و در مسیرمناسبی قرار گرفته باشد. این اپلیکیشن به کاربر اجازه می‌دهد تا موسیقی، فیلم و برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود را با دیگران به اشتراک بگذارد و از آنچه دیگران در این زمینه به اشتراک گذاشته‌اند، استفاده کند.

Swapshot

اپلیکیشن جدید رویال میلز اخیرا با انتقادهایی برای استفاده این اپلیکیشن از فیسبوک در ورود ، مواجه شده است. اما اگر این مسئله برای شما اهمیتی ندارد، Swapshot می‌تواند ایده خوبی  باشد. این اپلیکیشن امکان snap شدن گوشی همراه کاربر به عکس‌های چاپ شده ای که به دیگران هدیه کرده است، مثلا پدربزرگ ‌ها و مادربزرگ‌ها  دارد.

Somme 100

Somme100 جدیدترین نسخه اپلیکیشن مورخ بزرگ دان اسنو است. این اپلیکیشن با همکاری لژیون بریتانیا، با تمرکز بر روی جگ جهانی اول، به بازار آمده است. در این اپلیکیشن، مجموعه‌ای از متون، ویدیو، عکس، صوت و نقشه‌های یکی از معروف‌ترین جنگ‌های تاریخ استفاده شده است.

WRIO keyboard

این اپلیکیشن برای کاربران اندرویدی که منتظر یک صفحه کلید مناسب جایگزین صفحه کلید اندروید بوده‌اند مناسب است. این صفحه کلید در حدود نیمی از صفحه نمایش را به خود اختصاص می‌دهد  تا کاربران را از شر غلط املایی نجات دهد. طرح این صفحه کلید به صورت لانه زنبوری است. اگرچه عادت کردن به این صفحه کلید کمی زمان‌بر است، اما به دلیل بزرگی کلیدهای روی صفحه و استفاده از swip gesture تایپ کرن با این صفحه کلید برای کاربران بسیار راحت و آسان است.

Quick replay

پاسخ سریع به پیام‌ها و هشدارها، یکی از ویژگی‌های خاص اندروید N است. Quick Replay امکانات مشابه به اندروید N در زمینه پاسخ سریع به پیام‌ها را به کاربران نسخه ‌های قدیمی اندروید می‌دهد. وقتی هشداری مبنی بر دریافت پیام از طریق یکی از اپلیکیشن‌های پیام رسان دارید، می‌توانید بدون باز کردن اپلیکیشن پیام رسان و خارج شدن از اپلیکیشن جاری، به سرعت پاسخ پیام را بدهید.

Lumi News

اخرین نسخه اپلیکیشن‌های خبر رسان جمعی با همکاری موسسان سرویس موسیقی last.fm طراحی شده اشت. هدف این اپلیکیشن مانند سایر سرویس ‌های مشابه، الگو برداری از عادات خبری کاربران و ارائه سرویس متناسب با علایق کاربر است.. در این اپلیکیشن از ترکیب متناسبی از منابع اصلی خبر قرار داده شده است. اما ارزش این اپلیکیشن در چند هفته دیگر مشخص می‌شود.

۲۲۳۸-min

بازی‌ها:

Brothers: A Tale of Two Sons

این بازی حیات خود را از کنسول و کامپیوتر آغاز کرد. اما بعد از آن، نسخه iOS این اپلیکیشن نیز وارد بازار شد و اکنون نسخه اندرویدی آن برای دستگاه‌های اندرویدی در دسترس کاربران است. داستان بازی از آنجا شروع می‌شود که دو برادر تلاش می‌کنند تا به پدر فقیرشان کمک کنند. در صورتی ‌که بازیکن وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد، پاداشش دو برابر خواهد شد و چیزی از او کسر نمی‌شود.

Bushido bear

این بازی شبیه به فروت نینجا است و باید با کشیدن انگشت خود روی صفحه نمایش با دشمنان بجنگید. البته هرچه به مراحل بالاتر بازی برسید، خصوصیات و شخصیت کاراکتر را می‌توانید ارتقا و تغییر دهید. طراح و توسعه دهنده این بازی، اسپری فاکس (Spry Fox) است که بیش از این بازی ، معماهایی مثل سه گانه شهر و Alphabear را در کارنامه خود دارد.

Hungry Shark World

این بازی بیش از ۳۰۰ میلیون بار برای تلفن همراه دانلود شده است و این تعداد فقط به دلیل تصویر هیجان انگیز، زیبا و گاهی خشن دنیای زیر اقیانوس‌ها است که توسط این بازی به تصویر کشیده می‌شود. در این بازی شما با کوسه‌های مختلف بازی می‌کنید و اقیانوس را جستجو می‌کنید. هرچه رشد کنید شکارتان نیز بزرگتر می‌شود تا جایی که انسان‌ها را نیز شکار خواهید کرد.

Liyla and the shadow of war

زمانی که اپل این بازی را به دلایل سیاسی رد کرد، جنب و جوش زیادی برای این بازی اتفاق افتاد. اما برای اندروید چنین مشکلی پیش نیامد. مکان این بازی، نوار غزه است. این جنگ از دید یک فلسطینی روایت می‌شود و نمایشی است از جنگ در دنیای واقعی و مواضع سیاسی در برابر آن.

Leap Day

این بازی رنگارنگ سرشار از نوستالژی‌های زیادی برای بازیگران حرفه‌ای و قدیمی است، هرچند از امکانات و خصوصیات بازی‌های مدرن نیز بی‌بهره نیست. توسعه دهنده این بازی، نیتروم Nitrome، هر روز، مرحله جدیدی از این بازی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران با کنار پشت سر گذاشتن هر مرحله، تقویم این بازی را پر می‌کنند. در نگاه اول ، ممکن است این بازی حقه به نظر برسد اما بعد از مدتی متوجه خواهید شد که این بازی سرشار از هیجان و تفریح است.

Mekorama

بازی Monument Valeey با این بازی مقایسه شده است. این بازی یک معمای ایزومتریک است. در این بازی از قدرت تفکر به شدت استفاده می‌شود. بخش هیجان انگیز این بازی، ساخت مراحل توسط کاربر است. این مراحل می‌تواند در دسترس سایر کاربران قرار گیرد و آن‌ها را بازی کنند.

The Lego Movie Video Game

این بازی یکی از بهترین بازی‌های موبایل در دهه اخیر است و ورود آن به اندروید اتفاقی خوب و هیجان‌انگیز برای دوستداران فیلم لگو است. در این بازی از طرح و داستان فیلم لگو استفاده شده است. شخصیت‌ها نیز همان شخصیت‌های فیلم هستند. این بازی ترکیبی است از ساختمان سازی، مبارزه، جستجو و کشف نا شناخته‌ها. همین خصوصیات باعث شده است تا این بازی جزو بازی‌های پر طرفدار قرار گیرد.

The Lego Movie Video Game

توسعه دهنده Glu Mobile بازی‌های موفق کیم کارداشیان و کیتی پری را به بازار ارئه داده است و اکنون نوبت به بازی بریتنی اسپیرز است. تصور کنید که شما طرفدار شخصیت بازی باشید. مسلما برای شما اینکه، چگونه شخصیت محبوب شما راه خود را در دنیای موسیقی پاپ باز می‌کند هیجان انگیز و جالب خواهد بود.

Elsword: :Evolution

اگر از طرفداران آرپی‌جی‌های ژاپنی هستید، اندروید مجموعه کاملی از این بازی‌ها را در اختیارتان قرار داده است که اخرین آن الس ورد: تکامل Elsword: Evolution است. این بازی از نوع ماجراجویی side-scrollingاست. با مبارزه‌های زیاد و سفارشی‌سازی شخصیت‌های بازی به همراه قبیله‌ها و رهبران جهانی.

Skylanders

در نهایت، شرکت activision قصد دارد که با عرضه بازی خود در سبک مبارزه ای و کارتی، سود زیادی به دست آورد. این بازی برای تلفن های هوشمند عرضه شده ، مجموعه skylanders برای کودکان توسعه یافته که در آن بازیکنان می توانند شخصیت ها را خود را طراحی کنند و آن ها را شخصی سازی کنند. البته ممکن که است، اولیا از پرداخت های درون بازی طفره روند.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

با نصب نرم‌افزارهای اندرویدی خداحافظی کنید!

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:39
افسانه عبدالهی

 Ù†Ø±Ù… افزار فوری اندروید

با استفاده از پروژه جدید گوگل دیگری نیازی نیست تا برای اجرای یک لینک یا فایل نرم‌افزار آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

 

به گزارش کلیک، شرکت گوگل همیشه به دنبال راهی بوده است تا تمام رقیبان خود را پشت سر بگذارد و به نظر می‌رسد هم اکنون آن‌ها توانسته‌اند با استفاده از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی این راه را بیابند. اما بیایید با هم نگاهی به این نرم‌افزار‌ها بیندازیم. نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی واقعا چه هستند؟ این نرم‌افزار‌ها در واقع مفهوم جدیدی از اپلیکیشن‌ها هستند که می‌توانند روش کار با تلفن‌های هوشمند را تغییر دهند. به وسیله این پیشرفت بزرگ شما فادر خواهید بود تا بدون نصب یک نرم‌افزار بر روی تلفن خود، به بخشی از آن نرم‌افزار دست یابید. فوق العاده به نظر می‌رسد.این طور نیست؟

 
 
 

نرمافزار فوری اندرویدی چگونه کار میکند؟

برای مثال، فرض کنید به شما یک لینک از یک ویدیو که متعلق به BuzzFeed می‌باشد، داده شده است. درحالت عادی اگر شما بخواهید آن ویدیو تماشا کنید ناچار خواهید بود تا نرم‌افزار  BuzzFeed را دانلود کنید. اما هم اکنون شما قادر خواهید بود تا با استفاده از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی که از طریق google play دانلود می‌شوند تنها بخش بسیار کوچکی از نرم‌افزار  را جهت مشاهده ویدیو در مرورگر خود دانلود کنید. در حقیقت با دانلود نکردن کل یک نرم‌افزار  گوشی‌های ما پر از نرم‌افزار‌های اضافی نخواهند شد. هم‌چنین اگر حافظه تلفن شما کاملا پر باشد مطمئنا شما نمی‌توانید نرم‌افزار  دیگری را بر روی آن نصب کنید. اما در چنین شرایطی با استفاده از نرم‌افزار فوری اندرویدی خواهید توانست لینک ویدیویی BuzzFeed را که یکی از دوستانتان برای شما فرستاده است، مشاهده کنید. زیرا این لینک دقیقا در این نرم‌افزار اندرویدی باز می‌شود. به عنوان مثالی دیگر می‌توان به Android Pay اشاره کرد. فرض کنید که شما تنها یک بار قصد دارید از این نرم‌افزار استفاده کنید اما در شرایط عادی باید منتظر بمانید تا کل نرم‌افزار بر روی گوشی شما دانلود شود که این فرایند نیز از حوصله بسیاری افراد خارج است و کسل‌کننده به نظر می‌رسد. اما با استفاده از این نرم‌افزار جدید گوگل تمام این مشکلات حل خواهند شد.

کدام نسخه‌های اندروید با این ویژگی جدید سازگاری دارند؟

خبر خوب برای کاربران اندروید این است که تمام نسخه‌های ۴٫۱ به بالا می‌توانند از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی لذت ببرند. مهم نیست که شما از JellyBean استفاده می‌کنید یا Marshmallow. گوگل همیشه همراه شما است. زمانی که کار شما با نرم‌افزار فوری اندرویدی به پایان رسید در نهایت این امکان برای شما وجود دارد تا نرم‌افزار مربوط به آن کار خاص را کاملا دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید. تصمیم با شما است. در صورت تمایل می‌توانید اقدام به نصب نرم‌افزار کرده یا از انجام این کار صرف نظر کنید.

البته لازم به ذکر است که در حال حاضر محدودیت‌هایی در استفاده از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی وجود دارد. به طوری که این نرم‌افزار‌ها محدود به ۴ مگابایت هستند. اما گوگل در تلاش است تا این مقدار را افزایش دهد. همیشه زمانی که شرکت گوگل پروژه جدیدی را آغاز می‌کند، محدودیت‌هایی وجود دارد که مورد پسند ما نیستند. با این وجود استریم کردن یه نرم‌افزار چیزی است که می‌تواند در حال حاضر از آن خوشحال بود. البته نرم‌افزار فوری گوگل هنوز چندان شناخته شده نیست. زیرا گوگل در حال حاضر سعی دارد تا از نرم‌افزارهای پیچیده در اپلیکیشن فوری اندرویدی خود پشتیبانی کند و از طرفی بر روی روش سریع بازی کردن (instant gameplay) تمرکز کرده است. با این حال جای امیدواری وجود دارد که گوگل پشتیبانی خود را از سایر نرم‌افزار‌ها نیز افزایش دهد.

نرم افزار فوری اندروید

چه زمانی نرمافزارهای فوری در دسترس عموم قرار میگیرند؟

اگر همه چیز خوب پیش برود، پیش‌بینی می‌شود که این نرم‌افزار‌ها تا قبل از پایان سال جاری در دسترس قرار گیرند. از طرف دیگر این شانس نیز وجود دارد تا این نرم‌افزار‌ها به موقع عرضه شوند. زیرا توسعه دهندگان مجبور نیستند تا تغییرات اساسی و پایه‌ای بر روی نرم‌افزار‌های خود اعمال کنند.زیرا این اپلیکیشن‌ها از توابع API و کدهای مشابه در اپلیکیشن‌های عادی استفاده می‌کنند. تنها تغییری که نیاز است تا توسعه دهندگان انجام دهند آن است که نرم‌افزار‌های خود را به‌روز رسانی کنند تا بتوانند از ویژگی جدید گوگل بهره مند شودند.

نتیجه‌گیری:

پروژه جدید گوگل یک موفقیت چشمگیر در شیوه استفاده از نرم‌افزار‌های اندرویدی محسوب می‌شود و هدف آن افزایش سرعت دستگاه کاربران است. زیرا با استفاده از این ویژگی دیگر نیازی نیست تا برای دسترسی به یک لینک یا فایل، نرم‌افزاری را دانلود کنیم که ممکن است فقط یک بار از آن استفاده کنیم و حتی در آینده فراموش کنیم که آن را بر روی گوشی خود نصب کرده‌ایم.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

گلکسی J8 سامسونگ پیش از معرفی به گیک بنچ راه یافت

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:36
افسانه عبدالهی

 

 
 
 
 
 

 تصویر و مشخصات جدیدترین تلفن هوشمند سری J کره ای ها با نام گلکسی J8 سامسونگ پیش از معرفی رسمی این محصول، به بیرون درز کرد و حکایت از میان رده بودن این دستگاه دارد.

 

چنان که می دانید، سامسونگ گوشی های مختلفی تحت عنوان سری J در خط تولید خود دارد که تا به این لحظه به صورت رسمی معرفی نشده اند. چندی پیش، اخباری پیرامون گلکسی J4 (گوشی سامسونگ گلکسی J4 در گیک بنچ رویت شد) و گلکسی J7 (انتشار تصویر سامسونگ گلکسی J7 2017) در اختیار شما گذاشتیم که نشان از قرار گرفتن این محصولات در بنچمارک ها داشت.

 
 
 

حالا جدیدترین محصول سری J، یعنی گلکسی J8 سامسونگ نیز در بنچمارک گیک بنچ دیده شد که بر این اساس، می توانیم به این موضوع پی ببریم که گوشی اشاره شده، در دسته اسمارت فون های میان رده قرار می گیرد. هنوز مشخص نیست که چه زمانی سامسونگ تصمیم به عرضه این محصولات می گیرد و قیمت آنها نیز در همان زمان معلوم می شود، اما تصاویر مختلف ارائه شده از بنچمارک ها، نشان دهنده این موضوع است که کره ای ها قصد دارند تا محصولات میان رده خود را به زودی وارد بازار کنند.

گلکسی J8 سامسونگ

از آنجا که بنچمارک ها به سراغ تمامی اجزای گوشی ها نمی روند، لذا تنها مشخصات عمومی گلکسی J8 سامسونگ را در این تصویر مشاهده می کنیم. از جمله مشخصات سخت افزاری میان رده جدید Samsung می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پردازنده هشت هسته ای Exynos 7870 با توان 1.6 گیگاهرتز
  • 3 گیگابایت رم

گلکسی جی 8 سامسونگ به صورت پیش فرض به نسخه 8.0 سیستم عامل اندروید (Oreo) مجهز بوده و با شماره ساخت SMJ800FN همراه است. بسیاری از این محصولات به کشور آمریکا نیز وارد می شوند؛ لذا اپراتورها برای تفکیک این گوشی ها، از نام های متفاوتی استفاده می کنند.

سامسونگ قصد دارد تا این استراتژی را کماکان ادامه داده و اسمارت فون های ارزان قیمت خود را همچنان به کشور آمریکا صادر کند.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

اولین بنچمارک گلکسی نوت 9 منتشر شد؛ پشتیبانی از اندروید اوریو و جدیدترین نسخه های مرورگر

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:35
افسانه عبدالهی

 

 
 
 
 
 

مدت زیادی از رونمایی گوشی های پرچمدار سامسونگ، گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس نگذشته حالا نوبت به افشای اسمارت فون گلکسی نوت 9  پیش از رونمایی رسیده است.

هنوز عرق سامسونگ از رونمایی دو گوشی هوشمند پرچم‌دار جدیدش گلکسی S9 و S9 پلاس خشک نشده، این شرکت کره ای به سراغ نسل بعدی سری گوشی‌های نوت رفته است (گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس در کنفرانس جهانی موبایل رونمایی شدند).

برخی از منابع خبری تصاویری از بنچمارک گوشی سامسونگ گلکسی نوت 9 منتشر کرده اند که متعلق به بنچمارک HTML5test است. در این بنچمارک، گلکسی نوت 9 با نام رمز SM-N960U ظاهر شده  و آن طور که از شواهد و قرائن برمی‌آید، نتایج جالب توجه ای نیز از این تست منتشر شده است.

 
 
 

طبق نتایج این بنچمارک همان‌گونه که انتظارش را داشتیم با یک فبلت روبه‌رو هستیم که رزولوشن آن ۸۴۶ در ۴۱۲ پیکسل است و طبق اطلاعات منتشر شده صفحه نمایش نیز دارای قابلیت Infinity display یا تصویر بی نهایت بهره مند است.

با کمی موشکافی در این بنچمارک می توان دریافت که نوت9 با سیستم عامل اندروید 8 یا همان اوریو و جدیدترین نسخه های مرورگر عرضه می شود. استفاده از سیستم عامل اندروید ۸ اوریو چندان عجیب نیست، چرا که شاهد چنین سیستم عاملی در گلکسی S9 و نسخه پلاس آن نیز بوده ایم.

گلکسی نوت 9

متاسفانه این بنچمارک اطلاعات کامل تری از سخت افزار، دوربین‌ها و حتی ظاهر نسل بعدی گوشی‌های نوت سامسونگ ارائه نداده تا همچنان هواداران سامسونگ برای دستیابی به مشخصات نوت 9 که پیش بینی می شود گوشی هوشمند متفاوتی از جانب سامسونگ باشد، بیشتر انتظار بکشند.

شایان ذکر است؛ اطلاعات سخت افزاری و ظاهری گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس نیز پیش از رونمایی فاش شد (تماشا کنید: تیزر معرفی گلکسی اس 9 پیش از مراسم رونمایی لو رفت). این دو محصول به تازگی در جریان کنگره موبایل بارسلون رونمایی شدند (پوشش زنده مراسم رونمایی از گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس). حال، باید دید نوت 9 می تواند کاربران تشنه فناوری‌های جدید را راضی نگه دارد یا خیر.

نظر شما درباره نوت 9 چیست و آیا این گوشی می تواند به محبوبیت شرکت سامسونگ اضافه کند؟


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

Elephone A4 Pro ارزان ترین اسمارت فون اندرویدی با طراحی مشابه آیفون ایکس

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:34
افسانه عبدالهی

 

 
 
 
 
 

الفون اعلام کرد که محصول جدید این شرکت، گوشی Elephone A4 Pro به زودی به نمایشگر برش خورده و البته با قیمتی فوق العاده ارزان معرفی و به بازار عرضه می شود.

 

از زمان عرضه آخرین پرچمدار اپل، آیفون X، تولید کنندگان چینی نیز دست به طراحی تلفن های هوشمند با نمایشگر برش خورده زدند که از جمله آخرین شرکت، می توان به الفون اشاره کرد که قصد دارد تا محصول جدید خود را با نام Elephone A4 Pro به زودی وارد بازار کند.

 
 
 

تلفن های هوشمند چینی همواره به عنوان گوشی هایی با مشخصات خوب و قیمتی پایین در دنیا معروف هستند. از آنجا که محصولات الفون تا به حال دارای قیمت زیادی نبودند، اما گوشی Elephone A4 Pro را می توان ارزان ترین محصول این شرکت به حساب آورد. در کنار قیمت منصفانه و معقول، این اسمارت فون دارای پردازنده هشت هسته ای Helio P23 و نمایشگری با نسبت ابعاد 18:9 است.

نمایشگر برش خورده

در حال حاضر متأسفانه اطلاعات دیگری در مورد مشخصات سخت افزاری این محصول در دسترس نیست، اما مطمئنا به مرور درز پیدا می کند. نظر شما در مورد قیمت الفون A4 چیست؟


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

گوشی اوکیتل WP5000 نسبت به آب و ضربه کاملا مقاوم است

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:33
افسانه عبدالهی

 

 
 
 
 
 

رسانه کلیک – بعد از موفقیت اسمارت فون K10000 Max، هفته گذشته در نمایشگاه MWC 2018 شاهد معرفی گوشی اوکیتل WP5000 بودیم؛ اسمارت فونی که با استانداردهای نظامی جلوی آب و ضربه خم به ابرو نمی آورد.

 

این تلفن هوشمند دارای نمایشگری با ابعاد تصویر 18:9 است. بدنه این گوشی از جنس آلیاژ روی بوده و حالت مقاوم (سه لایه پلاستیک فشرده) و ضد ضربه آن، ظاهری زیبا و البته مستحکم به آن بخشیده است.

 
 
 

گوشی اوکیتل WP5000 از صفحه نمایش 5.7 اینچی و بسیار مقاوم برخوردار بوده و بدنه آن نیز ضد آب و با تکیه بر گواهی IP68، تا 6 درجه ضد گرد و غبار و ضد ضربه است. این اسمارت فون به صورت خاص برای افراد ماجراجو، کارگران ساختمان، علاقمندان به شنا و رانندگان مسیرهای طولانی ساخته شده است. اما بر خلاف محصولات مستحکم و مقاوم دیگر، با وجود نمایشگر بزرگ با ابعاد تصویر 18:9، گوشی Oukitel WP5000 چندان بزرگ و زمخت به نظر نمی رسد.

گوشی Oukitel WP5000

از دیگر مشخصات سخت افزاری این تلفن هوشمند می توان به 6 گیگابایت رم و 64 گیگابایت حافظه داخلی (با قابلیت ارتقاء تا 128 گیگابایت از طریق درگاه microSD) اشاره کرد. همچنین پردازنده آن نیز از نوع هشت هسته ای با نام Helio P25 و ساخت مدیاتک است. همانطور که از نام گوشی اوکیتل WP5000 برمی آید، مسئولیت تأمین توان آن بر دوش باتری 5000 میلی آمپر ساعتی گذاشته شده است.

در پشت بدنه، دوربین دوگانه 5 و 21 مگاپیکسلی به چشم می خورد و اگر آن را بچرخانیم، شاهد دوربین سلفی 13 مگاپیکسلی خواهیم بود که در بالای نمایشگر خودنمایی می کند.

شرکت Oukitel مشخصات عمومی گوشی Oukitel WP5000 را در ویدئوی زیر عنوان کرده و برای اطلاع از سایر ویژگی های این اسمارت فون می توانید به وبسایت رسمی این کمپانی مراجعه کنید.اطلاعاتی از قبیل مشخصات کامل، قیمت و زمان پیش فروش این محصول در وب سایت قابل مشاهده است.


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

گوشی های هوشمند 5 سال دیگر چه شکلی می شوند؟

شنبه 15 ارديبهشت 1397
14:31
افسانه عبدالهی

 

 
 
 
 
 

 گوشی های هوشمند در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده اند. با این وجود این محصولات می توانند در آینده امکانات بیشتری را در اختیار کاربر قرار دهند. برای آشنایی با تغییرات گوشی های هوشمند آینده با ما همراه باشید.

 

در دو سال گذشته گوشی های هوشمند با چند نوآوری کوچک معرفی شدند. گرچه در سال های اخیر کیفیت دوربین ها بهبود یافته و نسبت صفحه نمایش به بدنه نیز افزایش پیدا کرده، شاهد تغییرات انقلابی در این صنعت نبوده ایم. 

 
 
 

اکثر گوشی های هوشمندی که در سال جاری میلادی معرفی می شوند به تکنولوژی های سال 2017 مجهز هستند و نمی توان از آن ها انتظار تغییرات چندانی را داشت. در این مقاله نگاهی داریم به تغییراتی که گوشی های هوشمند در سال 2020 یا 2025 تجربه خواهند کرد.

شاید روزی تصور نمی کردیم که 11 سال بعد از معرفی اولین آیفون، نمایشگرهای لمسی در همه جا حضور پیدا کنند. پنل های لمسی تغییرات شگرف و انقلابی در زندگی ما ایجاد کردند. شبکه های اجتماعی این روزها نقش بسیار مهمی در زندگی افراد ایفا می کنند. گوشی های هوشمند تبدیل به محصولاتی شده اند که اغلب مردم نمی توانند بدون آن زندگی کنند.

با توجه به این موضوع که در سال های اخیر تغییرات زیادی در گوشی های هوشمند ایجاد نشده و تنها شاهد بهبود قابلیت های موجود در دستگاه ها بوده ایم، نسل آینده گوشی هوشمند چه تغییراتی را تجربه می کنند؟ 

انتظار پیشرفت زیادی در سخت افزار گوشی های هوشمند نداشته باشید

بدون هیچ شکی در آینده گوشی های هوشمند در برخی زمینه بهبود می یابند که برای مثال می توان به افزایش شارژدهی باتری و پشتیبانی نرم افزاری بیشتر اشاره کرد. در زمینه پشتیبانی نرم افزاری گوگل با معرفی پروژه Treble سعی دارد به تولیدکنندگان کمک کند تا بروزرسانی بیشتری برای محصولات خود عرضه کنند. 

شارژدهی باتری یکی دیگر از موارد مهم برای کاربران گوشی های هوشمند است. در حالی که تکنولوژی های زیادی در زمینه باتری محصولات ایجاد شده، شاهد استفاده از آن ها در محصولات امروزی نیستیم. به احتمال زیاد در آینده این فناوری باعث افزایش شارژدهی دستگاه ها می شود.

اگرچه در سال های اخیر کیفیت دوربین گوشی های هوشمند بهبود یافته است ولی انتظار می رود در آینده شاهد تغییرات بیشتری در این بخش باشیم. این تغییر در بخش سخت افزاری ایجاد نخواهد شد و شرکت ها با بهینه سازی نرم افزاری کیفیت تصاویر ثبت شده را افزایش می دهند.

افزایش کاربرد یادگیری ماشینی

یادگیری ماشینی به زبان ساده یعنی نرم افزاری که قادر باشد الگو مصرف کاربر را تشخیص دهد. بدین ترتیب یادگیری ماشینی می تواند بعد از گذشت مدت زمان نسبتا کوتاهی با رفتار کاربر آشنا شود و بهبود کارایی گوشی های هوشمند را در پی داشته باشد. 

دوربین گوشی های گوگل پیکسل 2 و گوگل پیکسل XL 2 برای افزایش کیفیت تصاویر ثبت شده در حالت زوم از یادگیری ماشینی استفاده می کند. یکی دیگر از تغییراتی که یادگیری ماشینی می تواند در گوشی های هوشمند ایجاد خواهد کرد، افزایش کارایی دستیارهای دیجیتالی مورد استفاده در این محصولات است. در حال حاضر چندین دستیار صوتی همانند بیکسبی و گوگل اسیستنت در این صنعت حضور دارند.

برای توسعه یادگیری ماشینی نیاز به سرمایه زیادی است که تنها شرکت های بزرگ می توانند بودجه موردنیاز آن را تامین کنند. شرکت های سامسونگ، گوگل، هواوی و ال جی در حال توسعه یادگیری ماشینی برای محصولات آینده خود هستند.

با توسعه بیشتر یادگیری ماشینی شرکت های کوچک نیز از آن در محصولات خود استفاده می کنند که باعث افزایش کارایی محصولات ارزان قیمت می شود. انتظار می رود در آینده گوشی های هوشمندی که قیمت پایینی دارند نیز با استفاده از یادگیری ماشینی عملکرد بهتری از خود نشان دهند.

محصولاتی که بعد از گوشی های هوشمند وارد بازار می شوند

هم اکنون برخی شرکت ها در حال کار بر روی نسل آینده محصولات ارتباطی هستند. به احتمال زیاد آینده این صنعت را فناوری واقعیت افزوده شکل می دهد. برای مثال می توان عینکی را فرض کرد که بر روی شیشه آن اطلاعات نمایش داده می شود و کاربر توسط دستورات صوتی آن را کنترل می کند.

دستگاهی که معرفی کردیم همان عینک هوشمند است. شرکت اینتل در گذشته نه چندان دور نمونه اولیه عینک هوشمند Vaunt را به نمایش گذاشت (عینک هوشمند اینتل بر خلاف رقیب گوگلی‌اش کاربرپسند و بدون عوارض است). این محصول همانند یک عینک معمولی طراحی شده و فناوری های مورد استفاده در آن پنهان شده اند. در این عینک هوشمند از لیزری ضعیفی بهره گرفته شده که آسیبی به چشم وارد نمی کند.

برخی شرکت ها همانند اپل به دنبال افزایش کارایی ساعت های هوشمند هستند. برای مثال در جدیدترین نسخه اپل واچ می توان از سیم کارت استفاده کرد و بدون نیاز به آیفون به برقراری ارتباط با دیگران پرداخت. با وجود این پیشرفت، ساعت های هوشمند قادر به رقابت با محصولاتی همانند عینک های هوشمند نیستند.

هنوز زمان مرگ گوشی های هوشمند فرا نرسیده است

در حالی که پیشرفت های زیادی در دنیای تکنولوژی صورت گرفته است، گوشی های هوشمند تا چندین سال دیگر در بازار حضور خواهند داشت. یکی از دلایل اصلی این موضوع مربوط به قابلیت های این محصولات است. شما توسط اسمارت فون خود می توانید پیام ارسال کنید، تماس بگیرید، وبگردی کنید، تصاویر مورد نظر خود را ثبت کنید و به انجام بازی بپردازید.

شاید در آینده عینک های واقعیت افزوده قادر به انجام تمامی این فعالیت ها باشند ولی آیا این محصول می تواند کاربران زیادی را ترغیب به خرید کند؟

اگرچه در آینده دور خبری از گوشی های هوشمند نیست ولی هم اکنون بسیاری از شرکت ها بر روی نسل بعدی این دستگاه ها سرمایه گذاری کرده اند. یکی از موضوعات داغ این روزها، توسعه گوشی های هوشمند انعطاف پذیر است که شاید یکی از مطرح ترین دستگاه در این بخش سامسونگ گلکسی X باشد (احتمال آغاز تولید انبوه گوشی انعطاف پذیر سامسونگ از نوامبر 2018).

در آینده نه چندان دور شاهد عرضه محصولاتی با نمایشگر انعطاف پذیر خواهیم بود که البته در ابتدا قیمت بالایی خواهند داشت. با توجه به این موضوع نمی توان در رابطه با واکنش کاربران نظر قطعی داد. در حال حاضر گوشی های هوشمند امکانات بسیار مناسبی را در اختیار کاربران قرار می دهند بنابراین عینک های واقعیت افزوده نیاز به ویژگی های فوق العاده ای دارند تا بتوانند مشتریان را به سوی خود جذب کنند.

تقریبا با اطمینان می توان گفت محصولاتی که در آینده معرفی می شوند در حقیقت مکمل گوشی های هوشمند هستند. بنابراین نمی توان انتظار داشت که در آینده نزدیک گوشی های هوشمند کاملا کارایی خود را از دست بدهند.

نظر ما در رابطه با نسل آینده گوشی های هوشمند چیست؟


موضوعات مرتبط: <-CategoryName->
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به عمومی است. || طراح قالب bestblog.ir