× بستن تبلیغات

عمومی

عمومی

 Ø¨Ø§ این اپلیکیشن از خطر در امان باشید

متخصصان اپلیکیشنی ساخته اند که قادر است تا گوشی‌های هوشمند تلفن همراه را به یک سنسور از راه دور تبدیل نماید. با این اپلیکیشن می توان افراد حادثه دیده را ردیابی و شناسایی کرد.

به گزارش کلیک، حسگر یا سنسور المان حس کننده‌ای است که کمیت های فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به کمیت های الکتریکی پیوسته (آنالوگ) یا غیرپیوسته (دیجیتال) تبدیل می کند. در واقع سنسور یک وسیله الکتریکی است که تغییرات فیزیکی یا شیمیایی را اندازه گیری می کند و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می نماید.

سنسورها در انواع دستگاه های اندازه گیری، سیستمهای کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLC مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به دستگاههای مختلف از جمله PLC باعث شده است که سنسور بخشی از اجزای جدا نشدنی دستگاه کنترل اتوماتیک و رباتیک به حساب می‌آید.

 
 
 

امروزه سنسورها کاربردهای وسیعی نیز در تلفن‌ همراه پیدا کرده اند. اشعه مادون قرمز، شتاب سنج، فشارسنج، ژیرسکوپ، Air Browse ، قطب نما، Air Call-Accept، حسگر نور، سنسورحرکتی Quick Glance، Air Jump و دماسنج تنها بخشی از سنسورهایی است که در تلفن همراه امروزی به کار می‌روند.

محققان توانستند با ساخت یک اپلیکیشن جدید برای گوشی‌های هوشمند تلفن همراه، یک سنسور از راه دور ایجاد نمایند. این اپلیکیشن می تواند با استفاده از داده‌های جغرافیایی در مناطق فاجعه زده به افراد حادثه دیده کمک کند تا تیم‌های امداد و نجات سریع تر بتوانند آنها را ردیابی و شناسایی کنند.

اینگونه اپلیکیشن‌ها با استفاده از یک سنسور on-board که بر روی گوشی‌های هوشمند قرار دارد می توانند داده‌های مورد نیاز خود را دریافت و مورد پردازش قرار دهند. محققان مدعی شدند این اپلیکیشن می‌تواند داده های مورد نیاز خود را به صورت مستقل از گوشی هوشمند دریافت کرده و در زمانی که حتی کاربر در هوا معلق است هم می تواند تصاویر را ذخیره کرده و مشخصات کاربر را ثبت نماید. آنها می گویند در دنیای کنونی تعداد تلفن های همراه هوشمند بیشتر از تعداد انسانهای روی کره زمین است.

کارن اندرسون، عضو هیات علمی دانشگاه اکستر انگلستان می‌گوید این گستردگی عمومی تلفن های هوشمند یک فرصت بزرگ برای پیاده سازی اینچنین طرح‌هایی به شمار می‌آید، اما تاکنون از این سنسور جامع تلفن های هوشمند در موارد ضروری و حیاتی استفاده نشده است.

تاکنون تنها استفاده‌ای که از این سنسورهای موجود در گوشی‌های تلفن همراه می‌شد منحصراً به برداشت داده‌هایی در مورد مکان دارنده تلفن همراه و ارسال این اطلاعات به اشخاص دیگر ختم می‌شد.

اندرسون می‌گوید ما قصد داریم از این ابزار برای اهداف مفیدتری همچون موقعیت یابی افراد در معرض خطر استفاده کنیم. او می‌گوید در کنار پیشرفت های اخیر در عرصه تکنولوژی و رشد عمومی جامعه ما را مجاب به این کار کرده است، ما برای تماشای واکنش کاربران نسبت به این اپلیکیشن کاربردی در حوزه کمک به حادثه دیدگان بسیار هیجان زده ایم. محققان معتقدند این اپلیکیشن تفاوت‌های بسیاری با دیگر اپلیکیشن های موجود دارد.

این اپلیکیشن به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با توجه به معیارهای تعریف شده تصاویر دلخواه را ضبط نمایند، به عنوان مثال وقتی که صاحب تلفن همراه هوشمند به مکان خاصی می رسد و یا زمانی که دوربین در یک جهت خاص قرار می‌گیرد شروع به تصویر برداری می‌کند.
دیوید گریفتس مدیر موسسه  تحقیقاتی غیر انتفاعی FoAM Kernow می‌گوید این اپلیکیشن به عنوان یک نرم افزار open-source برای تمام کاربران اپلیکیشن اندورید در دسترس  و قابل بهره برداری است. این نرم افزار قادر است حتی در هواپیماهای بدون سرنشین و یا در بالون ها نیز استفاده گردد.

او می‌گوید در آزمایشات انجام شده دریافتیم اگر این اپلیکیشن در حالت بدون ارتعاش یا کم ارتعاش مورد استفاده قرار بگیرد، عکس‌های با کیفیت بالاتری تولید خواهد کرد.

نوشته شده در شنبه 15 ارديبهشت 1397ساعت 14:44 توسط افسانه عبدالهی|

 

هر ساله شرکت گوگل، بهترین نرم افزارهای سیستم عامل  اندروید را در گوگل پلی معرفی میکند. با شروع نخستین روزهای انتخاب  و معرفی در گوگل پلی، اپلیکیشن طراحی داخلی Houzz، عنوان برترین نرم افزار اندروید را به خود اختصاص داد.

 

به گزارش کلیک، طبق روال هر ساله شرکت گوگل با انتخاب بهترین نرم افزار و همچنین معرفی آن به کاربران پرداخته است. این روند در سال جاری با تفاوت هایی همراه بوده، به گونه ای که بسیاری آن را شبیه سازی به Apple’s Annual App Awards  دانسته اند. در گوگل اواردز سال های گذشته، پس از انجام مطالعات و نظر سنجی ها از طراحان، ناظرین و همچنین کاربران یک نرم افزار به عنوان اپلیکیشن برتر سال انتخاب می شده است در صورتی که انتخاب برترین نرم افزار سال در گوگل پلی شکلی دیگر به خود گرفته است. در سال جاری شرکت گوگل تنها به معرفی یک نرم افزار نپرداخته است بلکه دایره انتخاب را وسیع تر کرده و برترین ها را  از میان دسته بندی های مختلف انتخاب کرده است.  کارشناسان معتقدند این شباهت تنها به این فاکتور محدود می شود چرا که شرکت اپل انتخاب برترین اپلیکیشن در سیستم عامل  IOS  را در دسته بندی های وسیع تری انجام می دهد، از جمله: برترین نرم افزار در گوشی آیفون، برترین نرم افزار در آیپدها، برترین در ساعت های هوشمند و …

 
 
 

با این حال شرکت گوگل چنین ساختاری را برای معرفی برترین ها در سیستم عامل اندروید در نظر نگرفته است، بلکه این شرکت مبنا را بر معرفی ۵ کاندید در ۱۰ حوزه مختلف در سیستم های گوشی موبایل و تبلت بنا گذاشته است.

در روزهای نخستین معرفی برترین نرم افزار در گوگل پلی، اپلیکیشن Houzz به عنوان برترین نرم افزار معرفی شد. این اپلیکیشن کاربر را قادر به باز طراحی محیط های داخلی از قبیل خانه، محل کار و یا حتی هتل ها و رستوران ها ساخته است. این اپلیکیشن با در اختیار قرار دادن تمامی شاخصه های مورد نیاز در طراحی داخلی و همچنین قابلیت پرینت گرفتن از این تغییرات کاربران را تبدیل به طراحان داخلی فوق حرفه ای می کند. این گزینه های تغییر که بسیار کاربردی و مورد نیاز ارزیابی شده اند، این اپلیکیشن را در صدر محصولات گوگل قرار داده اند.

houzz

در این گزارش به معرفی برترین نرم افزارهای اندروید در گوگل پلی بر اساس دسته بندی های مختلف می پردازیم:

بهترین نرم افزار: Houzz App

بهترین اپ‌های خانوادگی: Thinkrolls 2

بهترین بازی: Clash Royale

بهترین استفاده از طراحی متریال: Robinhood

بهترین استفاده از سرویس‌های گوگل پلی: Table Tennis Touch

پر استقبال‌ها: World Around Me

جهانی‌ها : Pokémon Shuffle Mobile

خلاقانه ترین نرم افزار: NYT VR

توسعه دهندگان خارجی مستقل : Alphabear

شرکت‌های نوپای مستقل: Hopper

نکته قابل توجه در انتخاب برترین ها، در دسته بندی خلاقانه ترین نرم افزارها می توان Startupها را نیز جای داد. اپلیکیشن های خلاقانه ای که به تازگی طراحی و تولید شده اند. بر اساس گفته کارشناسان معیار انتخاب این نرم افزارها را می توان میزان خلاقیت به کارگرفته شده در طراحی آن، کیفیت هر نرم افزار، قابل دسترس بودن، میزان استقبال کاربران و از همه مهمتر بازه زمانی بروز رسانی نرم افزار نیز مورد ارزیابی قرار میگیرد.

نوشته شده در شنبه 15 ارديبهشت 1397ساعت 14:43 توسط افسانه عبدالهی|

 

محققی ایرانی اپلیکیشنی را طراحی کرد که می تواند ریشه کن شدن یا شکسته شدن درختان را با دقت ۸۷ درصد پیش بینی کند.

به گزارش کلیک، نوذر نوذری، طراح اپلیکیشن درختبان، گفت: این اپلیکیشن می تواند با دریافت اطلاعات مکانی و مشخصات ظاهری درخت و همچنین اتصال به ایستگاههای هواشناسی ((سینوپتیک) دمای هوا، وزش باد، برف)، آن را مورد بررسی قرار دهد و شکستن یا ریشه کن شدن درخت را با دقت ۸۷ درصد پیش بینی کند.

نوذری افزود: این اپلیکیشن قابلیت ذخیره اطلاعات بر بستر GIS را دارد؛ همچنین این اپلیکیشن می تواند خطر سرمازدگی را با دقت بالا به باغدار برای اقدامات پیشگیرانه اعلام کند.

 
 
 

وی با تاکید بر اینه که قابلیت دریافت اطلاعات و پیش بینی رطوبت خاک و ارائه زمان مناسب برای آبیاری توسط اپلیکیشن درختبان امکان پذیر بوده تا بالاترین بهره وری را در مصرف آب داشته باشد، اضافه کرد: درختبان با دریافت مشخصات نوع درخت می تواند آفت ها و مشکلات درخت را مشخص و راهکارهای لازم را به اطلاع برساند؛ شهروندان نیز می توانند اطلاعات درختان منطقه خود را به نرم افزار بدهند تا نسبت به رفع مشکل و کمک به آن اقدام شود.

طراح اپلیکیشن درختبان ادامه داد: سالانه خسارت متعددی از طریق واژگونی و سقوط درختان به شهروندان وارد می شود که شهرداری ها و سازمان فضای سبز شهری می توانند از این راهکار استفاده کنند.

نوذری بیان کرد: این اپلیکیشن مشابه داخلی و خارجی ندارد و برای اولین بار طراحی شده است.

اپلیکیشن درختبان با همکاری دکتر رضا مستوری و دکتر نرگس کارگری تحلیل های استاتیکی، دینامیکی و هیدروژیکی مورد بررسی قرار گرفت و سپس طراحی شد.

نوشته شده در شنبه 15 ارديبهشت 1397ساعت 14:41 توسط افسانه عبدالهی|

 

Dark Sky، اSapces و sleep cost در فهرست برترین اپلیکیشن‌های اندرویدی این ماه قرار گرفتند. از میان بازی‌ها نیز A Tale of Two son و Bushido bear در فهرست برترین بازی‌های اندرویدی قرار گرفتند.

به گزارش کلیک،در ماه آپریل اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اندرویدی زیادی وارد بازار شد. از اپلیکیشن پیش بینی وضع هوا و اپلیکیشن هوشمند هشدار ساعت گرفته تا Fraternal adventures و خرس‌های نینجا.

اما فهرست برترین اپلیکیشن‌های اندرویدی:

 
 
 

Dark Sky

این اپلیکیشن که قبلا فقط برای سیستم‌عامل iOS در دسترس بود، هم اکنون برای سیستم عامل اندروید نیز در دسترس کاربران است. این اپلیکیشن در دسته اپلیکیشن‌های پیش بینی آب و هوا قرار دارد. همچنین علاوه بر پیش‌بینی آب وهوای محلی، هشدار باران نیز  بر روی این اپلیکیشن قرار گرفته است. خلاصه آب و هوای روزانه نیز از طریق این اپلیکیشن، در دسترس کاربر قرار می‌گیرد.

Spaces

معمولا اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی گوگل، دچار ضعف‌های خاص خود هستند. چون در این نرم افزار  تمرکز، بر روی ساخت گروه‌های کوچک دوستان و فامیل است، به نظر می‌رسد، اپلیکیشن اسپیسیز گوگل، یکی از اپلیکیشن‌های موفق در زمینه پیام رسانی و شبکه‌های اجتماعی باشد. این قابلیت به این معنی است که برای ساخت گروه، نیاز به تعداد زیادی مخاطب نیست و از طرفی قابلیت به اشتراک گذاری ویدیوهای یوتیوب، عکس‌ها و وب سایت‌ها، از جمله ویژگی‌های خاص این اپلیکیشن پیام رسان است.

Science Journal

ساینس ژورنال یکی از جذاب‌ترین اپلیکیشن‌های گوگل است که تاکنون برای دستگاه‌های اندرویدی ساخته شده است. ابزاری برای انجام کارهای علمی با گوشی‌های هوشمند تلفن همراه. این اپلیکیشن برای اندازه‌گیری دنیای واقعی اطراف کاربر، از حسگرهای زیادی استفاده می‌کند و نتیجه را به صورت پلات در اختیار کاربر قرار می‌دهد. گوگل درباره نحوه استفاده از این اپلیکیشن، راهنماهایی را در اختیار کاربران قرار داده است.

Sleep cost

اگر زنگ هشدار معمولی اندروید نمی‌تواند شما را از خواب بیدار کند، امتحان کردن اسلیپ کاست ضرر ندارد. این اپلیکیشن، یک زنگ هشدار موزیکال است که قابلیت متصل شدن به نزدیکترین اسپیکر بی‌سیم، توسط امواج وای در اطراف کاربر دارد. البته می‌توان این اپلیکیشن را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که فقط روی اسپیکرهای تلفن هوشمند شما عمل کند.

Tastemates

قبلا تلاش‌هایی برای ساخت شبکه‌های اجتماعی بر اساس سلیقه افراد در به اشتراک گذاری عکس، موسیقی و غیره انجام شده است و متاسفانه هیچ‌کدام از این تلاش‌ها، تاکنون به جایی نرسیده‌اند.  tastemates، یکی‌ از این اپلیکیشن‌ها است که هرچند با چالش‌هایی مواجه است، اما به نظر می‌رسد در این راه نسبت به بقیه اپلیکیشن‌ها جلوتر بوده و در مسیرمناسبی قرار گرفته باشد. این اپلیکیشن به کاربر اجازه می‌دهد تا موسیقی، فیلم و برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود را با دیگران به اشتراک بگذارد و از آنچه دیگران در این زمینه به اشتراک گذاشته‌اند، استفاده کند.

Swapshot

اپلیکیشن جدید رویال میلز اخیرا با انتقادهایی برای استفاده این اپلیکیشن از فیسبوک در ورود ، مواجه شده است. اما اگر این مسئله برای شما اهمیتی ندارد، Swapshot می‌تواند ایده خوبی  باشد. این اپلیکیشن امکان snap شدن گوشی همراه کاربر به عکس‌های چاپ شده ای که به دیگران هدیه کرده است، مثلا پدربزرگ ‌ها و مادربزرگ‌ها  دارد.

Somme 100

Somme100 جدیدترین نسخه اپلیکیشن مورخ بزرگ دان اسنو است. این اپلیکیشن با همکاری لژیون بریتانیا، با تمرکز بر روی جگ جهانی اول، به بازار آمده است. در این اپلیکیشن، مجموعه‌ای از متون، ویدیو، عکس، صوت و نقشه‌های یکی از معروف‌ترین جنگ‌های تاریخ استفاده شده است.

WRIO keyboard

این اپلیکیشن برای کاربران اندرویدی که منتظر یک صفحه کلید مناسب جایگزین صفحه کلید اندروید بوده‌اند مناسب است. این صفحه کلید در حدود نیمی از صفحه نمایش را به خود اختصاص می‌دهد  تا کاربران را از شر غلط املایی نجات دهد. طرح این صفحه کلید به صورت لانه زنبوری است. اگرچه عادت کردن به این صفحه کلید کمی زمان‌بر است، اما به دلیل بزرگی کلیدهای روی صفحه و استفاده از swip gesture تایپ کرن با این صفحه کلید برای کاربران بسیار راحت و آسان است.

Quick replay

پاسخ سریع به پیام‌ها و هشدارها، یکی از ویژگی‌های خاص اندروید N است. Quick Replay امکانات مشابه به اندروید N در زمینه پاسخ سریع به پیام‌ها را به کاربران نسخه ‌های قدیمی اندروید می‌دهد. وقتی هشداری مبنی بر دریافت پیام از طریق یکی از اپلیکیشن‌های پیام رسان دارید، می‌توانید بدون باز کردن اپلیکیشن پیام رسان و خارج شدن از اپلیکیشن جاری، به سرعت پاسخ پیام را بدهید.

Lumi News

اخرین نسخه اپلیکیشن‌های خبر رسان جمعی با همکاری موسسان سرویس موسیقی last.fm طراحی شده اشت. هدف این اپلیکیشن مانند سایر سرویس ‌های مشابه، الگو برداری از عادات خبری کاربران و ارائه سرویس متناسب با علایق کاربر است.. در این اپلیکیشن از ترکیب متناسبی از منابع اصلی خبر قرار داده شده است. اما ارزش این اپلیکیشن در چند هفته دیگر مشخص می‌شود.

۲۲۳۸-min

بازی‌ها:

Brothers: A Tale of Two Sons

این بازی حیات خود را از کنسول و کامپیوتر آغاز کرد. اما بعد از آن، نسخه iOS این اپلیکیشن نیز وارد بازار شد و اکنون نسخه اندرویدی آن برای دستگاه‌های اندرویدی در دسترس کاربران است. داستان بازی از آنجا شروع می‌شود که دو برادر تلاش می‌کنند تا به پدر فقیرشان کمک کنند. در صورتی ‌که بازیکن وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد، پاداشش دو برابر خواهد شد و چیزی از او کسر نمی‌شود.

Bushido bear

این بازی شبیه به فروت نینجا است و باید با کشیدن انگشت خود روی صفحه نمایش با دشمنان بجنگید. البته هرچه به مراحل بالاتر بازی برسید، خصوصیات و شخصیت کاراکتر را می‌توانید ارتقا و تغییر دهید. طراح و توسعه دهنده این بازی، اسپری فاکس (Spry Fox) است که بیش از این بازی ، معماهایی مثل سه گانه شهر و Alphabear را در کارنامه خود دارد.

Hungry Shark World

این بازی بیش از ۳۰۰ میلیون بار برای تلفن همراه دانلود شده است و این تعداد فقط به دلیل تصویر هیجان انگیز، زیبا و گاهی خشن دنیای زیر اقیانوس‌ها است که توسط این بازی به تصویر کشیده می‌شود. در این بازی شما با کوسه‌های مختلف بازی می‌کنید و اقیانوس را جستجو می‌کنید. هرچه رشد کنید شکارتان نیز بزرگتر می‌شود تا جایی که انسان‌ها را نیز شکار خواهید کرد.

Liyla and the shadow of war

زمانی که اپل این بازی را به دلایل سیاسی رد کرد، جنب و جوش زیادی برای این بازی اتفاق افتاد. اما برای اندروید چنین مشکلی پیش نیامد. مکان این بازی، نوار غزه است. این جنگ از دید یک فلسطینی روایت می‌شود و نمایشی است از جنگ در دنیای واقعی و مواضع سیاسی در برابر آن.

Leap Day

این بازی رنگارنگ سرشار از نوستالژی‌های زیادی برای بازیگران حرفه‌ای و قدیمی است، هرچند از امکانات و خصوصیات بازی‌های مدرن نیز بی‌بهره نیست. توسعه دهنده این بازی، نیتروم Nitrome، هر روز، مرحله جدیدی از این بازی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران با کنار پشت سر گذاشتن هر مرحله، تقویم این بازی را پر می‌کنند. در نگاه اول ، ممکن است این بازی حقه به نظر برسد اما بعد از مدتی متوجه خواهید شد که این بازی سرشار از هیجان و تفریح است.

Mekorama

بازی Monument Valeey با این بازی مقایسه شده است. این بازی یک معمای ایزومتریک است. در این بازی از قدرت تفکر به شدت استفاده می‌شود. بخش هیجان انگیز این بازی، ساخت مراحل توسط کاربر است. این مراحل می‌تواند در دسترس سایر کاربران قرار گیرد و آن‌ها را بازی کنند.

The Lego Movie Video Game

این بازی یکی از بهترین بازی‌های موبایل در دهه اخیر است و ورود آن به اندروید اتفاقی خوب و هیجان‌انگیز برای دوستداران فیلم لگو است. در این بازی از طرح و داستان فیلم لگو استفاده شده است. شخصیت‌ها نیز همان شخصیت‌های فیلم هستند. این بازی ترکیبی است از ساختمان سازی، مبارزه، جستجو و کشف نا شناخته‌ها. همین خصوصیات باعث شده است تا این بازی جزو بازی‌های پر طرفدار قرار گیرد.

The Lego Movie Video Game

توسعه دهنده Glu Mobile بازی‌های موفق کیم کارداشیان و کیتی پری را به بازار ارئه داده است و اکنون نوبت به بازی بریتنی اسپیرز است. تصور کنید که شما طرفدار شخصیت بازی باشید. مسلما برای شما اینکه، چگونه شخصیت محبوب شما راه خود را در دنیای موسیقی پاپ باز می‌کند هیجان انگیز و جالب خواهد بود.

Elsword: :Evolution

اگر از طرفداران آرپی‌جی‌های ژاپنی هستید، اندروید مجموعه کاملی از این بازی‌ها را در اختیارتان قرار داده است که اخرین آن الس ورد: تکامل Elsword: Evolution است. این بازی از نوع ماجراجویی side-scrollingاست. با مبارزه‌های زیاد و سفارشی‌سازی شخصیت‌های بازی به همراه قبیله‌ها و رهبران جهانی.

Skylanders

در نهایت، شرکت activision قصد دارد که با عرضه بازی خود در سبک مبارزه ای و کارتی، سود زیادی به دست آورد. این بازی برای تلفن های هوشمند عرضه شده ، مجموعه skylanders برای کودکان توسعه یافته که در آن بازیکنان می توانند شخصیت ها را خود را طراحی کنند و آن ها را شخصی سازی کنند. البته ممکن که است، اولیا از پرداخت های درون بازی طفره روند.

نوشته شده در شنبه 15 ارديبهشت 1397ساعت 14:41 توسط افسانه عبدالهی|

 Ù†Ø±Ù… افزار فوری اندروید

با استفاده از پروژه جدید گوگل دیگری نیازی نیست تا برای اجرای یک لینک یا فایل نرم‌افزار آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

 

به گزارش کلیک، شرکت گوگل همیشه به دنبال راهی بوده است تا تمام رقیبان خود را پشت سر بگذارد و به نظر می‌رسد هم اکنون آن‌ها توانسته‌اند با استفاده از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی این راه را بیابند. اما بیایید با هم نگاهی به این نرم‌افزار‌ها بیندازیم. نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی واقعا چه هستند؟ این نرم‌افزار‌ها در واقع مفهوم جدیدی از اپلیکیشن‌ها هستند که می‌توانند روش کار با تلفن‌های هوشمند را تغییر دهند. به وسیله این پیشرفت بزرگ شما فادر خواهید بود تا بدون نصب یک نرم‌افزار بر روی تلفن خود، به بخشی از آن نرم‌افزار دست یابید. فوق العاده به نظر می‌رسد.این طور نیست؟

 
 
 

نرمافزار فوری اندرویدی چگونه کار میکند؟

برای مثال، فرض کنید به شما یک لینک از یک ویدیو که متعلق به BuzzFeed می‌باشد، داده شده است. درحالت عادی اگر شما بخواهید آن ویدیو تماشا کنید ناچار خواهید بود تا نرم‌افزار  BuzzFeed را دانلود کنید. اما هم اکنون شما قادر خواهید بود تا با استفاده از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی که از طریق google play دانلود می‌شوند تنها بخش بسیار کوچکی از نرم‌افزار  را جهت مشاهده ویدیو در مرورگر خود دانلود کنید. در حقیقت با دانلود نکردن کل یک نرم‌افزار  گوشی‌های ما پر از نرم‌افزار‌های اضافی نخواهند شد. هم‌چنین اگر حافظه تلفن شما کاملا پر باشد مطمئنا شما نمی‌توانید نرم‌افزار  دیگری را بر روی آن نصب کنید. اما در چنین شرایطی با استفاده از نرم‌افزار فوری اندرویدی خواهید توانست لینک ویدیویی BuzzFeed را که یکی از دوستانتان برای شما فرستاده است، مشاهده کنید. زیرا این لینک دقیقا در این نرم‌افزار اندرویدی باز می‌شود. به عنوان مثالی دیگر می‌توان به Android Pay اشاره کرد. فرض کنید که شما تنها یک بار قصد دارید از این نرم‌افزار استفاده کنید اما در شرایط عادی باید منتظر بمانید تا کل نرم‌افزار بر روی گوشی شما دانلود شود که این فرایند نیز از حوصله بسیاری افراد خارج است و کسل‌کننده به نظر می‌رسد. اما با استفاده از این نرم‌افزار جدید گوگل تمام این مشکلات حل خواهند شد.

کدام نسخه‌های اندروید با این ویژگی جدید سازگاری دارند؟

خبر خوب برای کاربران اندروید این است که تمام نسخه‌های ۴٫۱ به بالا می‌توانند از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی لذت ببرند. مهم نیست که شما از JellyBean استفاده می‌کنید یا Marshmallow. گوگل همیشه همراه شما است. زمانی که کار شما با نرم‌افزار فوری اندرویدی به پایان رسید در نهایت این امکان برای شما وجود دارد تا نرم‌افزار مربوط به آن کار خاص را کاملا دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید. تصمیم با شما است. در صورت تمایل می‌توانید اقدام به نصب نرم‌افزار کرده یا از انجام این کار صرف نظر کنید.

البته لازم به ذکر است که در حال حاضر محدودیت‌هایی در استفاده از نرم‌افزار‌های فوری اندرویدی وجود دارد. به طوری که این نرم‌افزار‌ها محدود به ۴ مگابایت هستند. اما گوگل در تلاش است تا این مقدار را افزایش دهد. همیشه زمانی که شرکت گوگل پروژه جدیدی را آغاز می‌کند، محدودیت‌هایی وجود دارد که مورد پسند ما نیستند. با این وجود استریم کردن یه نرم‌افزار چیزی است که می‌تواند در حال حاضر از آن خوشحال بود. البته نرم‌افزار فوری گوگل هنوز چندان شناخته شده نیست. زیرا گوگل در حال حاضر سعی دارد تا از نرم‌افزارهای پیچیده در اپلیکیشن فوری اندرویدی خود پشتیبانی کند و از طرفی بر روی روش سریع بازی کردن (instant gameplay) تمرکز کرده است. با این حال جای امیدواری وجود دارد که گوگل پشتیبانی خود را از سایر نرم‌افزار‌ها نیز افزایش دهد.

نرم افزار فوری اندروید

چه زمانی نرمافزارهای فوری در دسترس عموم قرار میگیرند؟

اگر همه چیز خوب پیش برود، پیش‌بینی می‌شود که این نرم‌افزار‌ها تا قبل از پایان سال جاری در دسترس قرار گیرند. از طرف دیگر این شانس نیز وجود دارد تا این نرم‌افزار‌ها به موقع عرضه شوند. زیرا توسعه دهندگان مجبور نیستند تا تغییرات اساسی و پایه‌ای بر روی نرم‌افزار‌های خود اعمال کنند.زیرا این اپلیکیشن‌ها از توابع API و کدهای مشابه در اپلیکیشن‌های عادی استفاده می‌کنند. تنها تغییری که نیاز است تا توسعه دهندگان انجام دهند آن است که نرم‌افزار‌های خود را به‌روز رسانی کنند تا بتوانند از ویژگی جدید گوگل بهره مند شودند.

نتیجه‌گیری:

پروژه جدید گوگل یک موفقیت چشمگیر در شیوه استفاده از نرم‌افزار‌های اندرویدی محسوب می‌شود و هدف آن افزایش سرعت دستگاه کاربران است. زیرا با استفاده از این ویژگی دیگر نیازی نیست تا برای دسترسی به یک لینک یا فایل، نرم‌افزاری را دانلود کنیم که ممکن است فقط یک بار از آن استفاده کنیم و حتی در آینده فراموش کنیم که آن را بر روی گوشی خود نصب کرده‌ایم.

نوشته شده در شنبه 15 ارديبهشت 1397ساعت 14:39 توسط افسانه عبدالهی|

 whatsapp

شرکت فیسبوک که پیام رسان واتس اپ او از جمله مسنجرهای محبوب در میان کاربران است سعی دارد اپلیکیشن جدید و متفاوتی از پیام رسان خود را برای مشاغل و بازار کسب و کار ارائه دهد.

 

واتس اپ هفته گذشته ویژگی استوری اسنپ چت را در به روز رسانی جدید خود معرفی نمود. اما این تنها چیزی نیست که فیسبوک برای پیام رسان خود در نظر گرفته است. طبق گزارشات وب سایت Hindustan Times این شرکت اواخر هفته گذشته اعلام کرد که در حال کار بر روی یک پلتفرم پیام رسان تجاری جدید مخصوص کسب و کارها است.

 

بنیانگذار واتس اپ، Brian Acton گفت: این پلتفرم واتس اپ تمام کسب کارهای کوچک و بزرگ را در برمی گیرد. این اپلیکیشن در واقع جایی است که شما می تواند با تعداد کمی کارمند، به تعداد زیادی مشتری با خواسته های مختلف سرویس خود را ارائه دهید.

این اپلیکیشن ظاهرا قرار است ابتدا در هند عرضه شود، جایی که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر واتس اپ در آن وجود دارد. البته اکثر شرکت ها در ایالات متحده تلاش می کنند تا بخشی از بازار دیجیتال هند را بدست آورند. اخیرا شرکت مایکروسافت نیز از نرم افزار Skype Lite در این کشور رونمایی کرد. فیسبوک نیز سال گذشته تلاش کرد با ارائه Free Basics دستی در بازار بزرگ هند داشته باشد.( Free Basics اپلیکیشنی است که توسط فیسبوک تهیه شده و این امکان را برای کاربران فراهم می سازد تا به صورت رایگان به فیسبوک و سایر وب سایت های مفید از طریق گوشی هوشمند خود دسترسی داشته باشند.)

واتس اپ که بیش از یک بیلیون کاربر در سراسر جهان دارد، علاوه بر ویژگی استوری، قابلیت دیگری را نیز به تقلید از اسنپ چت در هفته گذشته معرفی نمود. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا عکس ها و ویدیوهایی را نمایش دهید که به طور خودکار پس از ۲۴ ساعت ناپدید می شوند. فیسبوک که واتس اپ را به مبلغ ۱۹ بیلیون دلار خریداری کرد در حال ارائه این ویژگی در ایرلند است.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:46 توسط افسانه عبدالهی|

   Ø­Ø°Ù اپلیکیشن از ios 11

بر طبق برخی اخبار منتشر شده به نظر می رسد اپل قصد دارد با رونمایی از ios 11، نزدیک به ۲۰۰ هزار اپلیکیشن را از اپ استور حذف نماید.

 

به گزارش کلیک، بنا به اعلام شرکت تحقیقات اپلیکیشن Sensor Tower، شاید اپل در آی‌اواس ۱۱ ، حدود ۱۸۷ هزار اپلیکیشن مخصوص این سیستم‌عامل را از فروشگاه‌ خود حذف کند.

 

اپل از چند سال قبل توسعه‌دهندگان را به آپدیت کردن اپلیکیشن‌های قدیمی تشویق می‌کند تا بدین ترتیب اپ‌های مورد اشاره با پردازنده‌های جدید ۶۴ بیتی که از زمان معرفی آیفون ۵ اس در گوشی‌های اپل مورد استفاده قرار گرفته‌اند، سازگار شوند. به نظر می‌رسد اپل قصد دارد توسعه‌دهندگان را در آی‌اواس ۱۱ مجبور کند که اپلیکیشن‌های خود را آپدیت کنند. از اوایل سال جاری، پیام «این اپلیکیشن در نسخه‌های آینده‌ی آی‌اواس کار نخواهد کرد» در نسخه‌های آزمایشی سیستم‌عامل موبایلی اپل به نمایش درآمده است. بدین ترتیب می‌توان پیش‌بینی کرد که اپل سرانجام تصمیم گرفته است اپلیکیشن‌های قدیمی را به‌طور کامل کنار بزند.

اگرچه قدیمی شدن اپلیکیشن‌ها همیشه یکی از مشکلات شناخته‌شده‌ی اصلی در چرخه‌های توسعه‌دهندگان بوده است، اما نمی‌توان دقیقا اعلام کرد چه تعداد اپلیکیشن تحت تأثیر تغییر جدید اپل قرار خواهند گرفت. اما به لطف داده‌های جدید Sensor Tower، حالا اطلاعات خوبی از تعداد این نوع اپلیکیشن‌ها در دسترس داریم.

بدین ترتیب اگر اپل تصمیم بگیرد پشتیبانی از اپ‌های ۳۲ بیتی را پایان دهد، حداقل ۸ درصد از کل اپلیکیشن‌های موجود در اپ‌استور به‌طور یکجا از این فروشگاه حذف خواهند شد. بنا به اعلام Sensor Tower، این یعنی حدود ۱۸۷ هزار اپلیکیشن تحت تأثیر این تصمیم‌گیری قرار خواهند گرفت.

در هر صورت این آمار کمی محافظه‌کارانه اعلام شده است. Sensor Tower برای به دست آوردن این داده‌ها تمام اپلیکیشن‌هایی را که از زمان معرفی آیفون ۵ اس به بعد به‌روزرسانی نشده‌اند، در این لیست به‌حساب آورده است. همان‌طور که اشاره کردیم، آیفون ۵ اس که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد، اولین گوشی هوشمند اپل بود که به پردازنده‌ی ۶۴ بیتی تجهیز شده بود.

 

پس از اینکه در سپتامبر سال ۲۰۱۳ این شرکت پردازنده‌ی ۶۴ بیتی جدید خود را معرفی کرد، تا دو سال بعد از آن یعنی ژوئن ۲۰۱۵ در مورد سازگار کردن اپلیکیشن‌ها با ساختار ۶۴ بیتی چیپ‌ست‌ پردازشی آیفون، توسعه‌دهندگان را مجبور به آپدیت اپلیکیشن‌ها نکرده است؛ به همین دلیل در گزارش منتشرشده توسط Sensor Tower تعداد اپلیکیشن‌های ناسازگار با پردازنده‌های ۶۴ بیتی زیاد به نظر می‌رسد.

البته کاربران مطمئنا به بسیاری از این اپلیکیشن‌ها نیازی نخواهند داشت؛ ولی در بین آن‌ها تعدادی اپ کلاسیک وجود دارد که بسیاری از آن‌ها لذت می‌برند. بدین ترتیب برخی از اپلیکیشن‌هایی که از ابتدای شروع به کار اپ‌استور در این فروشگاه عرضه شده‌اند، یا برای همیشه حذف خواهند شد یا توسعه‌دهندگان باید آن‌ها را به‌روزرسانی کنند.

البته در حال حاضر سرنوشت اپلیکیشن‌هایی که به‌روزرسانی نشوند، هنوز مشخص نیست. اپل هنوز در مورد آی‌اواس ۱۱ صحبت نکرده است و شاید تا کنفرانس WWDC که در اواخر سال جاری برگزار خواهد شد، این کار را انجام ندهد. البته همان‌طور که گفتیم، نسخه‌های آزمایشی سیستم‌عامل موبایلی اپل نشان‌دهنده‌ی تغییراتی هستند که احتمالا قرار است در نسخه‌ی نهایی شاهد آن‌ها باشیم.

البته نشانه‌های دیگری هم وجود دارند که بر اساس آن‌ها، به نظر می‌رسد اپل خود را برای حذف کردن اپلیکیشن‌های قدیمی آماده می‌کند. بنا به اعلام Sensor Tower، کمپانی اپل در پاییز قبل تعداد ۴۷ هزار اپلیکیشن را از اپ‌استور حذف کرده است و بنابراین اگر این شرکت در آینده تعداد بیشتری از اپ‌های قدیمی را حذف کند، چندان تعجب نخواهیم کرد.

همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که احتمال دارد بسیاری از توسعه‌دهندگان با توجه به تصمیمات اپل، نسبت به آپدیت کردن اپلیکیشن‌های قدیمی خود اقدام کنند. شرکت نرم‌افزاری Smule در ماه گذشته Ocarina را به‌روزرسانی کرد تا این اپ با پردازنده‌های ۶۴ بیتی سازگار شود و به همین دلیل، حداقل این را می‌دانیم که یکی از اپلیکیشن‌های کلاسیک اپ‌استور از تغییر جدید اپل در امان خواهد بود.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:45 توسط افسانه عبدالهی|

 Captiona اپلیکیشنی برای انتخاب بهترین کپشن در اینستاگرام

یکی از چالش هایی که کاربران اینستاگرام با آن روبرو هستند، انتخاب کپشن مناسب برای ویدیو ها و عکس هایشان است، بطوریکه این قضیه به یکی از جنبه های رقابت کاربران در اینستاگرام مبدل گردیده. اما اکنون با اپلیکیشن Captiona این کار بسیار راحت شده است.

 برای کاربران جدی اینستاگرام رقابت با سایر کاربران در دو جنبه است، یکی اسنپ چت و سایر برنامه ها از رسانه های اجتماعی پرحاشیه، گرفتن عکس و یا ویدیو و دیگری عناوین بزرگ جنجال برانگیز و گاها پرمفهوم می باشد. انتخاب عنوان یا اصطلاحا کپشن علاوه بر اینکه سرگرم کننده و هیجان انگیز است، سردرگم کننده و سخت نیز می باشد، تا جایی که می تواند وقت زیادی را از کاربران بگیرد. اما اکنون با اپلیکیشن Captiona این کار بسیار راحت شده است.

توسعه دهنده برنامه‌ی Nick Slater اعلام کرده: ما عاشق به اشتراک گذاشتن لحظه هایمان در اپ اینستاگرام هستیم، بنابراین باید مطمئن شویم کاربران بهترین کپشن (Caption) را خواهند داشت.

 

اپلیکیشن Captiona یک موتور جستجو در برنامه های اجتماعی به منظور انتخاب بهترین کپشن است و کار کردن با آن بسیار راحت و ساده می باشد. نحوه‌ی عملکرد این اپ به این صورت است که یک کلمه کلیدی متناسب با مفهوه عکس و یا ویدیو را وارد می کنید، سپس اپلیکیشن یک فهرست را به شما ارائه می دهد که می توانید از بین آن بهترین کپشن ممکن را انتخاب کنید. به طور مثال فرض کنید یکی از واژه های کلیدی عشق، ساحل و یا قهوه را وارد نموده‌اید، بلافاصله اپلیکیشن یک فهرست پیشنهادی از نقل قول ها، جملات و… که مرتبط به همان کلمات است را در اختیارتان قرار می دهد. در ادامه شما می توانید با علامت قلب جملات مورد علاقه‌ی خود را ذخیره کنید.

کاربران اینستاگرام با استفاده از این نرم افزار به سادگی و بدون صرف کردن زمان زیاد، می توانند Caption مناسب را انتخاب کنند. اپ Captiona با هزینه ای معادل ۰٫۹۹ دلار از App Store قابل خرید و دانلود است.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:43 توسط افسانه عبدالهی|

 Ø¨Ù‡Ø¨ÙˆØ¯ عکس های سلفی توسط اپلیکیشن کمپانی ادوبی

کمپانی ادوبی در حال بررسی طرحی است که به وسیله یک اپلیکیشن هوشمند، هنگام عکاسی سلفی، کاربر بتواند به راحتی عکس سلفی خود را به یک عکس حرفه ای تبدیل کند.

 عکاسی سلفی، یکی از انواع عکاسی است که این روز ها بسیار باب شده است. در عکاسی سلفی به دلیل نزدیک بودن دوربین به کاربر، زاویه عکس دچار انحرافاتی می شود و ممکن است در برخی موارد هنگام عکاسی، صورت فردی که در قسمت جلویی کادر ایستاده است از حالت طبیعی خارج شود و دفرمه شود.

کمپانی ادوبی در وب سایت خود ویدئویی را به اشتراک گذاشته است که در این ویدئو از ایده جدید خود برای طراحی هوش مصنوعی صحبت کرده است که در آن کاربر به راحتی می تواند عکس سلفی خود را به یک عکس حرفه ای تبدیل کند.

 

در این برنامه روند کار به این صورت است که ابتدا کاربر از خود یک عکس سلفی معمولی می گیرد و سپس عکس را بررسی می کند. در وهله اول با استفاده از نقاط پیش فرض بر روی صورت می تواند زاویه صورت را در برخی از جهات که غیر طبیعی است تغییر دهد و بعد از این مرحله می تواند به ویرایش بسیار حرفه ای تر عکس خود بپردازد.

یکی از حالت های این برنامه حالت بوکه و عمق میدان است که این حالت در عکاسی پرتره آیفون ۷ پلاسبه صورت پیش فرض قرار دارد.

یکی دیگر از قابلیت های عکاسی با این نرم افزار اضافه کردن حالت های مختلف به عکس است، شما می توانید یک عکس را در مرورگر خود انتخاب کنید و سپس به وسیله منو خاص که این اپلیکیشن در گوشی هوشمند ایجاد می کند حالت عکس انتخابی را به عکس مورد نظر خود اعمال کنید. کمپانی ادوبی اعلام کرده است که این اپلیکیشن برای گوشی های هوشمند ارائه خواهد شد و به عکاسان تازه کار کمک می کند تا بهتر عکاسی کنند.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:43 توسط افسانه عبدالهی|

 Ù¾Ú¯Ø§Ø³ÙˆØ³ اسرائیلی

 

 

گوگل موفق به کشف برنامه‌ای شده که از آن با نام خطرناک‌ترین بدافزار اندرویدی حال حاضر جهان یاد می‌شود. اپلیکیشنی که برای ردیابی اطلاعات تماس‌ها، پیام‌ها، تاریخچه‌ی وب‌گردی و همچنین جاسوسی از مردم از طریق دوربین‌ها و میکروفون‌های تلفن‌های هوشمند شده است. یک شرکت اسرائیلی پشت همه‌ی این قضایا پنهان شده است.

به گزارش کلیک، پژوهشگران امنیتی گوگل و شرکت Lookout با همکاری یکدیگر این بدافزارها فوق‌العاده پیشرفته و بی‌نهایت خطرناک را شناسایی کرده‌اند. این جاسوس‌افزار Chrysaor نام داشته و به نظر می‌رسد با نرم‌افزار بد‌نام Pegasus که در سال ۲۰۱۶ کاربران آیفون را هدف قرار داده بود در ارتباط باشد. از قرار معلوم Pegasus توسط شرکت اسرائیلی NSO Group Technologies طراحی شده بود.

گوگل و Lookout اعلام کردند که هفته‌ی پیش موفق به شناسایی جاسوس‌افزار مذکور شده‌اند. البته امکان دانلود و نصب این اپلیکیشن از طریق فروشگاه Google Play میسر نبوده ولی وجود آن روی ۳۶ ابزار که اکثر دارندگان در اسرائیل زندگی می‌کنند، شناسایی شده است.

 

از دیگر کشورهایی که ابزارهای آلوده شده در آنها پیدا شده می‌توان به گرجستان، مکزیک، ترکیه و کنیا اشاره کرد.

شرکت NSO Group Technologies پیشتر به طراحی و توسعه‌ی نرم‌افزارهای هک تلفن‌های هوشمند و فروش آنها به سازمان‌های جاسوسی سراسر جهان متهم شده است؛ همان موردی که در مورد نرم‌افزار Pegasus اتفاق افتاده بود.

اظهارات گوگل: ”به نظر ما هکرها برای نصب Chrysaor مجبور به متقاعد کردن کاربران برای دانلود و نصب ابزار روی ابزارها هستند.

بعد از نصب Chrysaor، اپراتورها از راه دور قادر به نظارت روی فعالیت‌های قربانی در محیط زندگی و کار وی خواهند بود و امکان استفاده از میکروفون و دوربین و همچنین جمع‌آوری داده‌ها، مشاهده تاریخچه‌ی فعالیت‌ها و ردیابی کارهای برنامه‌هایی ارتباطی مثل ابزارهای برقراری تماس و ارسال پیامک خواهند بود.“

جالب اینجاست که Chrysaor قابلیت خود تخریبی داشته که این ویژگی کمک شایانی به بدافزار شرکت NSO Group در زمینه‌ی پنهان ماندن از دید کاربران می‌کند. «مایکل فلاسمن»، پژوهشگر امنیتی ابزارهای سیار شرکت Lookout در زمینه می‌گوید: ”اگر این اپلکیشین تشخیص دهد که کاربر در شرف شناسایی آن است به صورت خودکار خود را از بین می‌برد. به همین علت است که پروسه‌ی شناسایی این چند نمونه (۳۶ ابزار آلوده شده)  به طول انجامیده است.“

گوگل و Lookout می‌گویند شناسایی بعضی از ابزارهای آلوده به این جاسوس‌افزار در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاده است اما شواهدی پیدا شده که نشان از فعال بودن Chrysaor در ماه‌های اخیر دارد.

اگر چه احتمال آلودگی به این جاسوس‌افزار بسیار پایین است اما گوگل توصیه می‌کند کاربران توصیه‌های امنیتی را جدی گرفته و تنها از منابع شناخته شده برای نصب اپلیکیشن‌ها استفاده کرده و همواره از جدیدترین وصله‌های امنیتی ارائه شده برای سیستم‌عامل ابزارها استفاده نمایند.

گوگل به کاربرانی که دستگاه‌های آنها به این جاسوس‌افزار آلوده شده هشدارهای لازم را داده است.

نوشته شده در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397ساعت 14:41 توسط افسانه عبدالهی|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ